Basha mallkon Ramën e Metën: Darka e djeshme do t’ju ngecë në fyt

Lulzim Basha ka mbetur i zhgënjyer nga darka e djeshme Rama-Meta.

Për këtë arsye, ai ka sulmuar për herë të parë edhe Ilir Metën, që nga dita e nisjes së protestës.

Ai thotë se Ramës dhe Metës, darka e djeshme do t’iu ngecë në fyt.

“Le ta dëgjojë Edi Rama! 

Le ta dëgjojë edhe Ilir Meta! 

Jo një, po një mijë darka të hani bashkë, buka e populllit do t’ju ngecë në fyt! 

Nuk ka pazar! 

Partia Demokratike nuk do bëhet pjesë e pazarit! 

Lulzim Basha nuk do bëhet pjesë e pazarit! 

Çdo përpjekje për të bërë pazar me zgjedhjet do dështojë! 

Para interest tim, të opozitës, të PD, është interesi juaj dhe i qytetarëve shqiptarë! 

Nuk jemi këtu për të bërë pazar me interesat e popullit!” tha Basha.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...