FOTOT/ Në “Çadrën e Lirisë”

Sot ishte dita e pestë e protestës. Pas orës 12:00, kur kreu i PD-së dhe ata që e shoqërojnë atë largohen nga çadra, në bulevard bie qetësia nga brohorimat, por jo nga muzika që qëndron gjatë gjithë kohës në sfond.

Kafet aty rrotull janë të mbushura plotë me njerëz.

Brenda “Çadrës së Lirisë”, siç e quan opozita, njerëzit qëndrojnë në grupe të vogla. Disa luajnë letra, të tjerë bisedojnë e të tjerë mendohen…!

Shitësit ambulantë të farave të lulediellit janë më të kënaqurit e këtyre ditëve.

Kioska e cila ndodhet pranë Urës së Lanës ka shtuar furnizimin me byrek edhe pica.

“Dita” sjell këto foto nga protesta e opozitës e cila sot është në ditën e pestë të saj

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/foto-13-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/foto-13.png","attachment_id":637438},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/foto-13-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/foto-13.jpg","attachment_id":637439},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/foto-12-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/foto-12.jpg","attachment_id":637436},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/foto-11-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/foto-11.jpg","attachment_id":637435},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/foto-10-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/foto-10.jpg","attachment_id":637434},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/foto-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/foto-9.jpg","attachment_id":637433},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/foto-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/foto-8.jpg","attachment_id":637432},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/foto-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/foto-7.jpg","attachment_id":637431},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/foto-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/foto-6.jpg","attachment_id":637430},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/foto-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/foto-5.jpg","attachment_id":637429},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/foto-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/foto-4.jpg","attachment_id":637428},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/foto-3-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/foto-3-1.jpg","attachment_id":637427},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/foto-2-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/foto-2-1.jpg","attachment_id":637426},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/foto-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/foto-1-1.jpg","attachment_id":637425}]

7 komente në “FOTOT/ Në “Çadrën e Lirisë””

 1. nord.al says:

  Si cdo gje e PD edhe kjo eshte qesharake por e vecanta eshte se jane te afte ta kethejne ne tragjedi. Ligesia e tyre nuk ka fund.

 2. VK says:

  Ca merreni me popullin e shkrete. Aq di, aq ben. Mos publikoni kot foto hallexhijsh te keqperdorur.

 3. Aksi says:

  Eh shqiptari i shkrete… pa dhembe ne goje, por me dy gishtat lart!

 4. Toni says:

  Atyre ke foto 8 çoji i ka i dopio ferrnet, pagu ai me xhup boj kaf.

 5. Alban Dega says:

  Nje pegjigje nga diaspora per thirrjen e Berishes !

  SHEMBENI ATE CADER .. VEND KRIMI !

  – Sali Berisha u ka nxjerre ne prite !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sa prej jush …. dhe prita e Berishes !?

  Sa prej jush vellezer e motra, nena e baballare, bij e bija keni butika multimilioneshe si Armina!
  Sa prej jush kane saraje mbreterore si Shkelzeni pa preke kurre pune me dore pervec Gerdecit, CEZ-it!
  Sa prej jush kane prona mijera hektareshe e vila multimilioneresh, dyzina apartamentesh e miliona dollare ne parajsat financiare e llogari te fshehta bankare in e outshores si Argita, Jamserbi, Fullanet e Frangajt, Dukajt e Bodet, medite e Pollot, Bashicet e Gjin Gonerit, Kreshnik Spahite e Nishan Karaosmanet!?
  Sa!? Asnjeri prej jush… Zero!
  Atehere pse beni sherbetorin e bodigardin pa pagese, ushtarine mercenarin e Don Kishotin e Mances ne sherbim te ketyre bandave gansteresh e kusareshete kesaj Mafia qe e beri Shqiperine Gerdec ndersa na mashtroi, na vodhi votat dhe spiriting me rrenat se do at benim Shivering “ Zvicren e Ballkanit “
  Ndaj dilni nga ajo cader vellezer e motra viktima te ketyre mashtruesvee zaptuesve te Shqiperise!
  Nuk eshte ajo cader vendi juaj i lirise e Drejtesise!
  Nuk eshte ajo llogorja per nje jete me te mire per ju, por per me shume sundim e mash trim per kete bande kriminelesh!
  Dilni nga ajo cader tani vellezer e motra!
  Sali Berisha e banda e tij e gangstereve u kane prere ne bese! Jo nje… shume here!
  Sali Berisha dhe Mafia e tij jashte kontrollit u ka nxjerre ne prite, ne pusi. Sic ka vepruar me ne e me ju tash e 26 vjet
  Dilni nga ajo cader qe eshte llogore ku klanet e Vicidolit, Dukajve, Medive… e korporates se tyre te krimit q ebashke me anderrat e idelalet tona te larta Eduam Shqiperine si e gjithe Evropa! E duam Shqperine si Amerika demorkatike !
  Sali Berisha dhe banditet e kusaret e tij na e vrane edhe demokracine edhe Shqiperine ! Jo nje! Me dhjetra e qindra here ! E sot perseri!

  Llogorja e fundit e gangstereve

  Ajo cader eshte barrikada e fundit e ketyre gangstereve dhe banditeve per te vrare edhe Vetingun e Reformen ne Drejtesi , per te ekzekutuar ligjin dhe drejtesine e bashke me to edhe krejt Shqiperine perseri e perseri!
  Sali Berisha dhe Korporata e tij e korrupsionit dhe krimit jo nga malli, por nga halli, jo nga lezeti por nga gazepi i madh ua dha voten Reformes dhe vetingut!
  Ua dhane voten nga halli e jo nga malli pasi cdo rruge tjeter do te ioshte vetvrasje.
  Ua dha voten diten e nen kamera per ta penguar, per at vonuar, per at tjetersuar e sabotuar me cdo rruge e me cdo mjet shpirtin e tyre, duke vrare edhe idealet e shpirtin tuaj te lodhur nga kusaria dhe vrastaria e tyre. Ndaj u kane mashtruar e po u mashtrojne perdite duke u nxjerre e ngujuar ne ate cader ne ate llogore te fundit per te shpetuar banden e veten e tij nga ligji dhe drejtesia!
  A mendoni se rastesisht e ka vendosur aty ate cader llogore te fundit te sundimit te tij !
  A thua nuk kishte vend tjeter per ate llogore berishiane ne krejt Tiranene e mbare Shqiperine!
  Pyeteni veten vellezer e motra protestues!
  Pergjigja eshte Jo! Jo kategorike e absolute !?
  Atehere pse pikerisht aty e perballe e karshi selise se qeverise shqiptare!?
  Kriminelet rikthehen gjithnje ne vendin e krimit, e kane thene filozofet kineze ketu e 4000 vjet me pare !
  Provokimi, karshilleku, kusaria, vrastaria, despotizmi jane tiparet qenesore te krejt sundimit te Sali Berishes ne keto 25 vjet.

  Kenge tallava e vallzim makaber mbi gjak te pathare !

  Ajo eshte cader e ngritur ne nje vend krimi! Jeni ne mekat jo vetem para popullit por edhe para Zotit!
  Po hani e pini, kendoni tallava e vallezoni mbi gjakun e pathare ende te kater vellezerve tuaj Ziver Veizit, Hekuran Dedes, Faik Myrtajt e Aleks Nikes te ekzekutuar pa gjyq me urdher te Sali Berishes e Lulezim Bashes !
  Mos e perdhosni jeten e tyre!
  Mos e poshteroni aktin e tyre per liri e democracy!
  Mos e beni uje gjakun e dlire shqiptar te kater vellezerve tuaj dhe te dhjetra te plagosurve, qindra te rrembyerve, torturuarve nga “Xhuponeve te Zinj” lexo falangave te murrme te Feldmarshallit te Vicidolit, qe u ngriten ne kembe kunder korrupsionit e kusarise masive te Sali Berishes e Lulezim Bashes qe keni durimin tu degjoni fjalimet per mbrojtje votash nga vjedhja qe ata e ngriten ne art dhe e pergjaken me shume se pese here ate popull e vend duke e rrenuar deri ne themel !
  Ajo nuk eshte llogorja as cadra juaj!
  Eshte llogorja e cadra makaber e krimeve pa fund te Sali berishes ndaj shqiptareve, ndaj nesh e ndaj Shqiperise hyjnore, qe e rrenoi nga themelet plot pese here ne 26 vjet!
  Ndaj ikni, largohuni sa me pare prej asaj lllogorje krimi e korrupsionit te Korportaes se Sali Berishes dhe “bandes se tij te gangstereve”
  Ajo nuk eshte as cadra as llogorja juaj!
  Eshte cader e krimit te organizuar politik antishtet e andishqiptar kunder jetes suaj edhe femijeve tuaj, kunder se sotmes dhe te ardhmes se Shqiperise!

  Modeli Maqedon apo skenari i RIA- KGB-se putiniste !?

  A nuk e pohuan me gojen e vet lideri de jure Lulezim Basha, UDB-shet Sali Berisha, Flamur Noka, Aldo Bumci e shume telalle te Mafias se kjo proteste organizohet sipas modelit Maqedon!
  Jo vetem Maqedon por edhe Serb, Malazez !?
  Cfare eshte ky model dhe kush fshihet pas tij edhe ne rastin e kesaj cadre!
  Eshte modeli i Ruskaja Intelixhensia Axhensia, Agjencise Ruse te Zbulimit, RIA, ish KGB-ja sovjetike e Vladimir Putinit qe ka filluar mesymjen ne mbare Balkanin perfshi edhe Shqiperine, edhe Kosoven…
  Kush i organizoi pergjimet e niveleve me te larta shteterore ne Maqedoni!?
  Kush kurdisi komplotin per vrasjen e ish- kryeministrit te Malit te Ziditen e zgjedhjeve!?
  Kush sajoi gjoja atentantin ne pergatitje dhe municionet kunder Vucicit ne Serbi!?
  Kush organizoi qendren kryesore te sajimit te lajmeve te rreme per zgjedhjet e fundit ne SHBA kunder Klintonit dhe stafit te saj !?
  Kush!? Disa cunake te Veleshit !? Me vjen per te qeshur e per te qare njekohesisht !!!
  Jo vellezer e motra ishin ujqer te vjeter te ish- KGB-se sovjeto- ruse, RIA-s se Putinit, specialiste te mbaruar te kibernitikes qe kane arritur te futen deri ne makinat e numerimit te votave ne shtetet vendimtare te votave amerikane, per cka jo rastesisht kembengulin si mushka Berisha , Noka, Basha, Mediu, Pollo… te lidhur me njmije e nje fije te fshehta qysh ne mosha gjimnazi me KGB-ne, UDB-ne, Asfaline… me dreqin e te birin e tyre antishqiptar!
  Ndaj largohuni nga ajo cader! Sot! Neser mund te jete teper vone.
  Ajo eshte cadra e modelit Maqedon de jure e RIA ruse de facto modeli i Sali Berishes dhe Mafias se tij jo e juaja!
  Vigjilence vellezer e motra qe na bashkon shqiptaria, gjuha, gjaku kombi !
  Syceltesi!
  Pse ?! Sepse lufta e tyre per dekriminalizim ashtu si ajo per mbrojtjen nga vjedhja e votave … 4 muaj para se ato te zhvillohen e tre muaj para se te filloje fushata elektorale eshte maska, sebepi, preteksti!
  Rimarrja me komplote, pazarlleqe te pista, me Kale Troje ala Vangjel Dule, ala Agron Duka, ala Ylli Manjani, Blendi Koran Toptani e Artur Zheji, ala Fatos Lubonja e Artan Fuga …. ….ne tavoline e nen rrogoz ala RIA, edhe te pushtetit politik per te ruajtur e mbrojtur me cdo kusht Dinastine e pushtetin ekonomik nga shteti ligjor e Vetingu nga kryereforma e te gjitha reformave te kesaj qeverie reformatore!

  Cfare nuk mund te beje Sali Berisha per pushtet!?

  Shembeni ate cader! Ikni prej saj sa me pare!
  Per pushtet Sali Berisha nxorri ne prite e vrau Azem Hajdarin! Sali berisha per karrike e pushtet vrau Azemin por sic e kame shkruar ketu e 18 vjet me pare eshte gati te vrase edhe Shkelzenin!
  Cfare jeni ju per Sali Berishen realisht ! Nje mashe, nje vegel per pushtet! Ushtare, numerore, mercenare pa asnje vlere sapo te arrije qellimin e tij!
  Cfare nuk mund te beje ai dhe modelistet e tij ala Maqedon domethene ala RIA per te rifituar e ruajtur sundimin e tyre politik, ekonomik, financiar !?
  Ne bashkepunim edhe me RIA-an , edhe me DIA-an, ish UDB-ne serbe, me Asfaline greke… Sali Berisha mund te urdheroje hedhjen e nje shashke apo granate, apo qelloje kunder cadres suaj!
  Kur vrau krahun e tij te djathte Azemin per pushtet cfare jeni secili e te gjithe ju per ate!?
  Kjo do te nxirrte situaten nga kontrolli e mund te krijonte tragjedi te reja per familjet tuaja dhe per kryefamiljen tone mbare Shqiperine .
  A nuk veproi keshtu po ky Sali Berishe me vrasjen e Azem Hajdarit duke organizuar nje grusht shteti klasik qe vetem bythelepirja e Fatos Nanos, qe e shkerdheu per 4 vjet ne birucat e Bences, e shpetoi nga burgu i perjetshem qe do te merrte ne cdo shtet me te vertete demokratik te Botes… Te mos harrojme dhe tragjedine masive te 1997-es ! Eshte teper heret per ti harruar !

  Shembeni ate cader vellezer e motra para se ajo tu shembe ju!

  Ndaj shembeni ate cader, ate llogore te Sali Berishes per bythen e Sali Berishes dhe bandes se tij te gangstereve vellezer e motra protestues!
  Shembeni ate cader vellezer e motra!
  Sot !!
  Neser eshte e mund te jete teper vone per secilin prej jush ! Jo vetem per ju por edhe per te gjithe ne shqiptaret kudo qe jemi edhe ketu ne kryeqytetin e Botes, Nju Jork!
  Ndaj degjoni mesazhet e Uashingtonit dhe Brukselit per despotet Berisha. Basha e Co. e jo mesazhet e RIA-s e UDB-se, Asfalise e modelit Maqedon te Sali Berishes e Lulezim Bashes, Flamur Nokes e Aldo Bumcit!
  Degjoni zemren e popullit e shtetit tuaj ligjor!
  Ne emer e ne dobi te tij, tuajin e femijeve tu, ne emer te Nenes Shqiperi, ne emer te Atit, te Birit, Shpirtit te shenjte, ne emer te Muhametit e Jezu Krishtit, ne emer te Gjergj Kastriotit- Skenderbeu e Nenes se Perbotshme, Nobelistes , Shen Terezes shqiptare:
  – Shembeni ate cader para se ajo te shembi shtetin ligjor, barazine para ligjit, drejtesine e demokracine… e mbare Shqiperine!
  Shembeni ate llogore te fundit te krimit, te kusarise dhe vrastarise se Sali Berishes e korporates se tij krimit te organizuar e banditizmit antishqiptar!
  Ishin ato kater fjale te ish- Presidentit Ronald Regan qe shemben Murin famekeq te Berlinit: Shembeni ate Mur Zoti Gorbacov!
  Po perdor kate fjale po ashtu per te shembur murin berishian te korrupsionit qe ndan boten e krimit nga bota e ligjit : Shembeni ate cader… vend krimi …!Shembeni pa e shembur! Shembeni duke e braktisur duke e lene bosh !
  Ne jemi nje! Nje popull! Nje gjak!Nje gjuhe! Nje komb !
  Ne jemi e do te jemi nje !
  Shiptaret e Shqiperia do tu jene mirenjohes ! Eshte mesazh per krejt politiken shqiptare !

 6. bisturia says:

  Hajt fli dhe neser ,..se pasneser e ke te sigurte qe e rezon qeverine ……… Atyre nuk po u ben dot gje USA dhe BE……..do ti rezosh ti duke fjetur gjum. Po kur gjejne budallenj pse mos bejne.

 7. Tirona says:

  Ore budallejn dilni nga cadra se po bojne qef dashnoret me ????

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *