FOTOT/ Prezantohet fanella e re e kombëtares shqiptare

Federata Shqiptare e Futbollit ka prezantuar paraditen e sotme fanellat e reja të kombëtares shqipare.

Në një ceremoni të zhvilluar në hotel “Plaza”, ku të pranishëm ishin presidenti i FSHF-së, Armand Duka, Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, përfaqësues të medias dhe sportit, fanella e re është dizenjuar sërish nga firma e njohu “Macron”.

Uniforma e re do të vishet që në ndeshjen e rradhës që do të jete kundër Italisë me datë 24-mars ne Palermo.

Kjo fanellë zëvëndëson atë të kampionatit europian e cilësuar me emrin “Triumf”, që ishte e vlefshme vetëm për ndeshjet e “Euro 2016” qe u zhvillua ne France./f.b

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/20170222_102842-01-150x150.jpeg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/20170222_102842-01.jpeg","attachment_id":"637143"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/20170222_102940-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/20170222_102940.jpg","attachment_id":"637145"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/20170222_104531-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/20170222_104531.jpg","attachment_id":"637146"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *