I kritikoi Berishën, Topalli i përgjigjet ashpër Fleckenstein

Deputetja e PD-sw Jozefina Topalli reagoi ashpër pas deklaratës së eurodeputetit Knut Fleckenstein ndaj Sali Berishës, kur i kërkoi të mos flasë më për “përralla sorosiane”.

“Mendoj që jetojmë në liri dhe askush nuk duhet ti thotë dikujt cfarë duhet të thotë, këtë e kemi kaluar në kohën e Enver Hoxhës”, tha ajo në një prononcim për mediet, vetëm pak pas konferencës së eurodeputetit.

Pas apelit të tij për rikthimin e PD-së në Kuvend, Topalli tha se kjo do të ndodhte në një situatë normale, por aktualisht nuk “jemi në kushte normale”.

“I kuptoj ndërkombëtarët, pasi në kushte normale kjo është zgjedhja, por po të ishte kështu po, por nuk jemi në kushte normale. Është një zgjedhje që as mua nuk më pëlqen, por është në një mënyrë për të tërhequr vëmendjen. Këtu lirohet vrasës, organizata ‘Hakmarrja për Drejtësi’ na jep leksione si duhet të bëjmë drejtësi”- tha ajo, duke shtuar se  “eurodeputetin e dëgjojmë me respekt, por unë nuk jemi në kushte normale, pasi këtu vendos droga dhe lirohen bandat më të rrezikshme”.

 

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “I kritikoi Berishën, Topalli i përgjigjet ashpër Fleckenstein”

 1. cdo njeri e ka nje babe ka then nano.
  dikur te shaje enverin,salikomunisti terbohej dhe te fuste ne burg.Sot eshte bere ky intrigant si enveri dhe eshte babai i hajduteve dhe krimineleve te pdse komuniste.

 2. NY, USA says:

  Shko moj derdimene, e mban veten te zgjuar! Jeni vene si Parti ne mbrojte te famijes Berisha e Basha, per ti shpetuar krimeve monstruoze qe kane bere ndaj Shqiperise. Hajt se edhe ti sje me pak prandaj hidhesh keshtu. Te gjithe ne burg e keni vendin. Partia Demokratike Parti Jashte ligjit se shpejti. Po luftoni per te shpetuar veten, keto jane perpjekjet tuaja te fundit! Ndeshkimi I Popullit do ju zere. Zoti ju denofte familjarisht moj buce!

 3. babo says:

  Dmth sipas torobelles se PD-se, Kurt Flencestein eshte komunist – kurse Topalli dhe shpellaret e tjere te PD-se demokrater 🙂

 4. Korabi says:

  Yyyyyyyyyyyt bajgë e ndyrë.Po kë mbron mo atë që ka vjedh dhe vrarë shqiptarët.Po ju një surrat kini ndaj shqiptarët do ju dhjesin mbi varr kur të keni thyer qafën nga kjo bot.

 5. ina says:

  Ik moj xhelefin…boll me kto marrina….

 6. albatros says:

  Me kete proteste keta mendojne se I bene lavazh memorjes se popullit. Ketij populli I eshte sterrosur jeta nga te dy apo tre pertite e medhe e bishtat e tyre. Njelloj jeni , njelloj e keni kafshimin

 7. Kritiku says:

  Te pjerrdhsha trute qe ke moj Topalle! Ashtu, si tere familja shpellare e PD-se, as Topalli nuk i permbush kriteret qe te futet ne kategorine njerezore. Jane aq te trashe, sa nuk ka asnje rruge qe ti kthesh ne rrugen e njerezimit.
  Kush ia ka mbushur mendjes Tapalles qe mund te jape mend, sepse eshte “shume e zgjuar”?
  PD-ja eshte grupim shpellaresh!

 8. agim says:

  Vertet beson kjo se sot Drejtesine e kontrollon PS? A nuk jane bere deri sot te gjitha emerimet e gjyqtareve, te pakten prej 10 vjetesh vetem nga PD-LSI, me Kuvend te kontrolluar ( qe nga momenti qe jane PS-LSI ne maxhorance asnje emerim nuk eshte bere nga Kuvendi ne Drejtesi), ndersa KLD-ne e ka kontrolluar dhe vazhdon t’a kontrolloje dyshja President=PD dhe Min Manjani ( nuk ka me emerime per shkak te pengeses se ligjit pas largimit te tij) =LSi.
  Eshte ose naivitet ( rasti me i mire) ose maskarallek t’i postosh PS zullumet e gjykatave.
  Agim

 9. Emigranti says:

  Gjithenje ke qene dhe je viagra e sali berishes.

 10. basilius says:

  Jozefine, je bere si Kreshnih Spahija, individ pa denjitet.

 11. selami says:

  Sipas Jozit situate normale eshte vetem kur PD eshte ne pushtet! Ti dhe gjithe soji i atyre qe po protestojne duhet qe te zhdukeni nga faqja e dheut dhe kurre me mos ardhci ne pushtet!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *