PD bojkoton Kuvendin, “seancë” parlamentare te çadra në bulevard. Basha: Ejani në Parlamentin e rrugës

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka thënë ditën e sotme në çadrën e PD-së se Parlamenti i vërtëtë është aty. Ai ka ftuar të gjithë deputetët e Kuvendit, qoftë edhe ata të majtë që t’i bashkohen çadrës nesër dhe të mos shkojnë në seancën plenare. Basha ishte i prerë kur tha se 19 deputetët me rekorde kriminale nuk kanë vend aty.

 “Nesër në këtë tendë, do të nisë punimet Parlamenti i ri shqiptar. Nesër nga kjo tendë, nga kjo tendë ftoj çdo deputet jo të lidhur me krimin, pa rekorde kriminale, është i ftuar të vijë nëkëtë aulë të vërtetë të demokracisë, ky është parlamenti shqiptar.

Grupi Parlamentar i PD do ta bëjë seancën parlamentare këtu, me qytetarët. Deputetët e opozitës do të jenë të gjithë këtu. Këtu është vendi për çdo deputet tjetër të majtë që nuk është i lidhur me krimin që nuk i ka borxh këtij populli, i siguroj se qytetarët do t’i respektojnë nëse vendosin të jenë pjesë e këtij Parlamenti të vërtetë.

Të vetmit që nuk janë të ftuar në këtë tendë të mos u shkojë mendja t’i afrohen këtij parlamenti popullor janë 19 deputetët me rekordet kriminale. Ata nuk kanë vend këtu dhe atje ku janë do t’i nxjerrim së shpejti.

Deputetët e tjerë nesër kanë një mundësi për të vendosur duke zgjedhur, a do të jenë këtu në Parlamentin e vërtetë, në demokracinë direkte në auolën tonë apo do të jenë në Parlamentin, kukull fasadë. Kush është me popullin të vijë te populli. Kush është me krimin të rri atje deri sa populli t’i nxjerrë”.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “PD bojkoton Kuvendin, “seancë” parlamentare te çadra në bulevard. Basha: Ejani në Parlamentin e rrugës”

 1. Bardhi Tolabi says:

  Kete nuk e qasin ne fshat,ky kerkon te behet kryeplak.Kerkon te caktoje sallen e seances parlamentare,pjesemarrsit dhe ata qe jane te “paster”,gjithmone sipas radakes te tij.Harron qe ne ate “salle,i pari i perjashtuar nga “dekriminalizimi” eshte vrasesi Sali Berisha,i dyti vrasesi i 26 vetave ne Gerdec,Fatmir Mediu,i treti,i cili duhet te “nxirret” nga ajo salle,cader,se nuk eshte deputet,esht vrasesi i 4 vetave me duar ne xhepa ne mes te bulevardit,Lulushja i Berishajve…

  1. Artan says:

   Po i ftokeni deputet ne vendin e krimit tuaj? Kriminelet mor kodosh jeni ju ne ate tende. Nje me nje, po tju marresh ju te gjitheve, e keni vjedhur e vrare kete popull. Qe nga ty more katran i zi, qe vrave 4 persona te pafajshem me duar ne xhepa, mu bash aty disa metra me larg ku duart tuaja gjakatare vrane ata kater heronj te demokracise. Presidenti jot i zi dekoroj te gjithe ballistet e zogiste dhe nuk dekoroj ata 4 heronj qe u vrane ne luften kunder korrupsionit dhe per lirine e ketij vendi. Merre kryekriminelin dhe kryehajdutin e ketij vendi Sali Pashe Toptani dhe sille ne ‘Parlementin’ tend te krimit. Nuk ka nevoje te rreshtoj te gjitha gjemat qe ai kriminel dhe tradhetor i ka bere ketij vendi.

  2. Vlonjat says:

   Ky ka pjerdhur se po e mbush koken me idete dhe menyrat e te berit politike nga Berisha. Nuk eshte me ajo kohe. NJerezve u ka ardhur ne maje te hundes nga Berisha. Ky dekompozim qe mezi mbahet ne kembe nuk mund te jete frymezim per mijera shqiptare te dizinformuar. Ky po e mban peng PD dhe frika eshte qe PD do vazhdoje te jete nen ndikim e te pjelleqev te Berishes edhe kur ky ti kete kthyer patkonjte nga dielli.

 2. Sali Kari says:

  Me te vertete na turperuan , se kush cendron pas tyre hajde dhe merre vesh

 3. deti says:

  e shikoni zhgaben ne qylafin ne koken e sali berishes ai eshte qylafi i ballisteve te bashkuar me nazi fashistet okupator te vendit tone gjate luftes se dyte boterore qe ballistet u bashkuan me opkupatoret karshi partizane,.kjo verteton plotesisht qe saliu e ka shitur prapanicen te ish kolaboracionistet.

 4. piter pan says:

  shume bukur jam dakort me lulin qe te perdoret cadra per komisionin e 21 jamaret sepse aty eshte vendi dhe vrasesit e demostruesve aty te mblidhet komiseoni parlamentare i Gerdecit qe dhe sala ta njohe baxhanakun dhe vrasesen e baxhanakut re mblidhet komisioni i RRuges se Kombit se atu eshte arkitekti i hajnise me spektakulare mbrenda ligjit te qeverise qe ka mbtojtur me ligje korrupsionin per te pasuruar berishejt udheheqesin legjendare te P partise D destabilitetit dagjenerimit diversantesh dobicesh degjenerumesh apo ca te doni ju qe tiju perqeje

 5. ALBAN DEGA says:

  Updated

  Nje pegjigje nga diaspora per thirrjen e Berishes !

  SHEMBENI ATE CADER .. VEND KRIMI !

  – Sali Berisha u ka nxjerre ne prite !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sa prej jush …. dhe pusia e Berishes !?

  Sa prej jush vellezer e motra, nena e baballare, bij e bija keni butika multimilioneshe si Armina!
  Sa prej jush kane saraje mbreterore si Shkelzeni pa preke kurre pune me dore pervec Gerdecit, CEZ-it!
  Sa prej jush kane prona mijera hektareshe e vila multimilioneresh, dyzina apartamentesh e miliona dollare ne parajsat financiare e llogari te fshehta bankare in e outshores si Argita, Jamserbi, Fullanet e Frangajt, Dukajt e Bodet, medite e Pollot, Bashicet e Gjin Gonerit, Kreshnik Spahite e Nishan Karaosmanet!?
  Sa!? Asnjeri prej jush… Zero!
  Atehere pse beni sherbetorin e bodigardin pa pagese, ushtarine mercenarin e Don Kishotin e Mances ne sherbim te ketyre bandave gansteresh e kusareshete kesaj Mafia qe e beri Shqiperine Gerdec ndersa na mashtroi, na vodhi votat dhe shpirtin me rrenat se do at Benin Shqiperine “ Zvicren e Ballkanit “ , apo ta bejme “Shqiperine si Hollanda” sic pati pafytyresine tu genjente sy per sy e faqe per faqe dje Lulushja e Lulush Bashicit, multimilionere te dy me “parate e pastra si Kristali” te Sali Berishes, Gjalices, Sudes qe u lane rrase ne Diell e qe ia vune flaken e vdekjen nje populli e shteti te tere!
  Ndaj dilni nga ajo cader vellezer e motra viktima te ketyre mashtruesvee, zaptuesve e rrenuesve te Shqiperise!
  Nuk eshte ajo cader vendi juaj i lirise e Drejtesise!
  Nuk eshte ajo llogorja per nje jete me te mire per ju, por per me shume sundim e mashtrm per kete bande kriminelesh!
  Dilni nga ajo cader tani vellezer e motra!
  Sali Berisha e banda e tij e gangstereve u kane prere ne bese! Jo nje… shume here!
  Sali Berisha dhe Mafia e tij jashte kontrollit u ka nxjerre ne prite, ne pusi. Sic ka vepruar me ne e me ju tash e 26 vjet
  Dilni nga ajo cader qe eshte llogore ku klanet e Vicidolit, Dukajve, Medive… e korporates se tyre te krimit qe bashke me enderrat e idelalet tona te larta E duam Shqiperine si e gjithe Evropa! E duam Shqperine si Amerika demokratike !
  Sali Berisha dhe banditet e kusaret e tij na e vrane edhe demokracine edhe Shqiperine ! Jo nje! Me dhjetra e qindra here ! E sot perseri!

  Llogorja e fundit e gangstereve

  Ajo cader eshte barrikada e fundit e ketyre gangstereve dhe banditeve per te vrare edhe Vetingun e Reformen ne Drejtesi , per te ekzekutuar ligjin dhe drejtesine e bashke me to edhe krejt Shqiperine perseri e perseri!
  Sali Berisha dhe Korporata e tij e korrupsionit dhe krimit jo nga malli, por nga halli, jo nga lezeti por nga gazepi i madh ua dha voten Reformes dhe vetingut!
  Ua dhane voten nga halli e jo nga malli pasi cdo rruge tjeter do te ishte vetvrasje.
  Ua dha voten diten e nen kamera per ta penguar, per ta vonuar, per ta tjetersuar e sabotuar me cdo rruge e me cdo mjet shpirtin e tyre, duke vrare edhe idealet e shpirtin tuaj te lodhur nga kusaria dhe vrastaria e tyre. Ndaj u kane mashtruar e po u mashtrojne perdite duke u nxjerre e ngujuar ne ate cader ne ate llogore te fundit per te shpetuar banden e veten e tij nga ligji dhe drejtesia!
  A mendoni se rastesisht e ka vendosur aty ate cader llogore te fundit te sundimit te tij !
  A thua nuk kishte vend tjeter per ate llogore berishiane ne krejt Tiranene e mbare Shqiperine!
  Pyeteni veten vellezer e motra protestues!
  Pergjigja eshte Jo! Jo kategorike e absolute !?
  Atehere pse pikerisht aty e perballe e karshi selise se qeverise shqiptare!?
  Kriminelet rikthehen gjithnje ne vendin e krimit, e kane thene filozofet kineze ketu e 4000 vjet me pare !
  Provokimi, karshilleku, kusaria, vrastaria, despotizmi jane tiparet qenesore te krejt sundimit te Sali Berishes ne keto 25 vjet.

  Kenge tallava e vallzim makaber mbi gjak te pathare !

  Ajo eshte cader e ngritur ne nje vend krimi! Jeni ne mekat jo vetem para popullit por edhe para Zotit!
  Po hani e pini, kendoni tallava e vallezoni mbi gjakun e pathare ende te kater vellezerve tuaj Ziver Veizit, Hekuran Dedes, Faik Myrtajt e Aleks Nikes te ekzekutuar pa gjyq me urdher te Sali Berishes e Lulezim Bashes !
  Mos e perdhosni jeten e tyre!
  Mos e poshteroni aktin e tyre per liri e democraci!
  Mos e beni uje gjakun e dlire shqiptar te kater vellezerve tuaj dhe te dhjetra te plagosurve, qindra te rrembyerve, torturuarve prej “Xhuponeve te Zinj” lexo falangave te murrme te Feldmarshallit te Vicidolit, qe u ngriten ne kembe kunder korrupsionit e kusarise masive te Sali Berishes e Lulezim Bashes qe keni durimin tu degjoni fjalimet per mbrojtje votash nga vjedhja qe ata e ngriten ne art dhe e pergjaken me shume se pese here ate popull e vend duke e rrenuar deri ne themel !
  Ajo nuk eshte llogorja as cadra juaj!
  Eshte llogorja e cadra makaber e krimeve pa fund te Sali berishes ndaj shqiptareve, ndaj nesh e ndaj Shqiperise hyjnore, qe e rrenoi nga themelet plot pese here ne 26 vjet!
  Ndaj ikni, largohuni sa me pare prej asaj lllogorje krimi e korrupsionit te Korportaes se Sali Berishes dhe “bandes se tij te gangstereve”
  Ajo nuk eshte as cadra as llogorja juaj!
  Eshte cader e krimit te organizuar politik antishtet e andishqiptar kunder jetes suaj edhe femijeve tuaj, kunder se sotmes dhe te ardhmes se Shqiperise !

  Modeli Maqedon apo skenari i RIA- KGB-se putiniste !?

  A nuk e pohuan me gojen e vet lideri de jure Lulezim Basha, UDB-shet Sali Berisha, Flamur Noka, Aldo Bumci e shume telalle te Mafias se kjo proteste organizohet sipas modelit Maqedon!
  Jo vetem Maqedon por edhe Serb, Malazez !?
  Cfare eshte ky model dhe kush fshihet pas tij edhe ne rastin e kesaj cadre!
  Eshte modeli i Ruskaja Intelixhensia Axhensia, Agjencise Ruse te Zbulimit, RIA, ish KGB-ja sovjetike e Vladimir Putinit qe ka filluar mesymjen ne mbare Balkanin perfshi edhe Shqiperine, edhe Kosoven…
  Kush i organizoi pergjimet e niveleve me te larta shteterore ne Maqedoni!?
  Kush kurdisi komplotin per vrasjen e ish- kryeministrit te Malit te Zi diten e zgjedhjeve!?
  Kush sajoi gjoja atentantin ne pergatitje dhe municionet kunder Vucicit ne Serbi!?
  Kush organizoi qendren kryesore te sajimit te lajmeve te rreme per zgjedhjet e fundit ne SHBA kunder Klintonit dhe stafit te saj !?
  Kush!? Disa cunake te Veleshit !? Me vjen per te qeshur e per te qare njekohesisht !!!
  Jo vellezer e motra ishin ujqer te vjeter te ish- KGB-se sovjeto- ruse, RIA-s se Putinit, specialiste te mbaruar te kibernitikes qe kane arritur te futen deri ne makinat e numerimit te votave ne shtetet vendimtare te votave amerikane, per cka jo rastesisht kembengulin si mushka Berisha , Noka, Basha, Mediu, Pollo… te lidhur me njmije e nje fije te fshehta qysh ne mosha gjimnazi me KGB-ne, UDB-ne, Asfaline… me dreqin e te birin e tyre antishqiptar!
  Ndaj largohuni nga ajo cader! Sot! Neser mund te jete teper vone.
  Ajo eshte cadra e modelit Maqedon de jure e RIA ruse de facto modeli i Sali Berishes dhe Mafias se tij jo e juaja!
  Vigjilence vellezer e motra qe na bashkon shqiptaria, gjuha, gjaku kombi !
  Syceltesi!
  Pse ?! Sepse lufta e tyre per dekriminalizim ashtu si ajo per mbrojtjen nga vjedhja e votave … 4 muaj para se ato te zhvillohen e tre muaj para se te filloje fushata elektorale eshte maska, sebepi, preteksti!
  Rimarrja me komplote, pazarlleqe te pista, me Kale Troje ala Vangjel Dule, ala Agron Duka, ala Ylli Manjani, Blendi Koran Toptani e Artur Zheji, ala Fatos Lubonja e Artan Fuga …. ….ne tavoline e nen rrogoz ala RIA, edhe te pushtetit politik per te ruajtur e mbrojtur me cdo kusht Dinastine e pushtetin ekonomik nga shteti ligjor e Vetingu nga kryereforma e te gjitha reformave te kesaj qeverie reformatore!

  Cfare nuk mund te beje Sali Berisha per pushtet!?

  Shembeni ate cader! Ikni prej saj sa me pare!
  Per pushtet Sali Berisha nxorri ne prite e vrau Azem Hajdarin! Sali berisha per karrike e pushtet vrau Azemin por sic e kame shkruar ketu e 18 vjet me pare eshte gati te vrase edhe Shkelzenin!
  Cfare jeni ju per Sali Berishen realisht ! Nje mashe, nje vegel per pushtet! Ushtare, numerore, mercenare pa asnje vlere sapo te arrije qellimin e tij!
  Cfare nuk mund te beje ai dhe modelistet e tij ala Maqedon domethene ala RIA per te rifituar e ruajtur sundimin e tyre politik, ekonomik, financiar !?
  Ne bashkepunim edhe me RIA-an , edhe me DIA-an, ish- UDB-ne serbe, me Asfaline greke… Sali Berisha mund te urdheroje hedhjen e nje shashke apo granate, apo qelloje kunder cadres suaj!
  Kur vrau krahun e tij te djathte Azemin per pushtet cfare jeni secili e te gjithe ju per ate!?
  Kjo do te nxirrte situaten nga kontrolli e mund te krijonte tragjedi te reja per familjet tuaja dhe per kryefamiljen tone mbare Shqiperine .
  A nuk veproi keshtu po ky Sali Berishe me vrasjen e Azem Hajdarit duke organizuar nje grusht shteti klasik qe vetem bythelepirja e Fatos Nanos, qe e shkerdheu per 4 vjet ne birucat e Bences, e shpetoi nga burgu i perjetshem qe do te merrte ne cdo shtet me te vertete demokratik te Botes… Te mos harrojme dhe tragjedine masive te 1997-es ! Eshte teper heret per ti harruar ! As Gerdecit! As Otranton… as… as …

  Shembeni ate cader vellezer e motra para se ajo tu shembe ju!

  Ndaj shembeni ate cader, ate llogore te Sali Berishes per bythen e Sali Berishes dhe bandes se tij te gangstereve vellezer e motra protestues!
  Shembeni ate cader vellezer e motra!
  Sot !!
  Neser eshte e mund te jete teper vone per secilin prej jush ! Jo vetem per ju por edhe per te gjithe ne shqiptaret kudo qe jemi edhe ketu ne kryeqytetin e Botes, Nju Jork!
  Ndaj degjoni mesazhet e Uashingtonit dhe Brukselit per despotet Berisha. Basha e Co. e jo mesazhet e RIA-s e UDB-se, Asfalise e modelit Maqedon te Sali Berishes e Lulezim Bashes, Flamur Nokes e Aldo Bumcit!
  Degjoni zemren e popullit e shtetit tuaj ligjor!
  Ne emer e ne dobi tuajen e femijeve tuaj, ne emer te Nenes Shqiperi, ne emer te Atit, te Birit, Shpirtit te shenjte, ne emer te Muhametit e Jezu Krishtit, ne emer te Gjergj Kastriotit- Skenderbeu e Nenes se Perbotshme, Nobelistes , Shen Terezes shqiptare:
  – Shembeni ate cader para se ajo te shembi shtetin ligjor, barazine para ligjit, drejtesine e demokracine… e mbare Shqiperine!
  Shembeni ate llogore te fundit te krimit, te kusarise dhe vrastarise se Sali Berishes e korporates se tij krimit te organizuar e banditizmit antishqiptar!
  Ishin jo bombat atomike e as raketat nderkontinetale, as bombat 5 toneshe, as armatimi per te zhdukur deri ne 190 mije here cdo qenie njerezore 7 miliardeshe ne Bote… por vetem 4 fjale te ish- Presidentit Ronald Regan qe shemben Murin famekeq te Berlinit: Shembeni ate Mur Zoti Gorbacov!
  Po perdor kate fjale po ashtu per te shembur murin berishian te korrupsionit qe ndan boten e krimit nga bota e ligjit :
  Shembeni ate cader… vend krimi …!Shembeni pa e shembur! Shembeni duke e braktisur duke e lene bosh !
  Ne jemi nje! Nje popull! Nje gjak!Nje gjuhe! Nje komb !
  Ne jemi e do te jemi nje !
  Shiptaret e Shqiperia do tu jene mirenjohes ! Eshte mesazh per krejt politiken shqiptare ne Shqiperi Kosove, Maqedoni, Mal i Zi, Cameri, Luginen e Presheves edhe ketu ne diaspore!
  Jemi e do te jemi Nji!
  Jemi Kuq e Zi….
  Jemi Shqiperi!

 6. kombi says:

  Frika e madhe qe i paska hyre nga wetingu , e ka bere te flasi marrezira . Pranon te rrije jashte ne rruge dhe nuk futet ne parlament ,mandej ben thirrje qe te shkojne shoket e tij ne parlamentin cader , ku do te gjykohen nga punonjesit militant te PD . Ky eshte vetem nje budalla frikacak dhe ky njeri kaq i dobet, nuk mund te jete kurre lider . Nqs eshte i ndershem, me duar te pastra, ashtu sic pretendon , le te perballet md wetingun , por e verteta eshte ndryshe , keta kane shume gjynahe per te lare , dosjet i kane te mbyllura ne prokurori dhe tani po vjen dita, qe te zhduken ata prokurore, qe i kane mbyllur ceshtjet e tyre . KY HALL KAQ I MADH I KA DETYRUAR BERISHEN DHE BASHEN , TE LUAJNE ROLIN E HERONJVE TE SHQIPERISE . KETA MENDOJNE QE POPULLI I KA HARRUAR GJEMAT E TYRE .
  NQS QEVERIA NUK I DERGON NE PARLAMENT KETA
  SABOTUES TE WETINGUNT , ATEHERE DUHET TE NGRIHET I GJITHE POPULLI ,NE PROTESTE PER TI DEBUAR KETA NGA RRUGA .
  POPULLI PRET WETINGUN !!!!

 7. Alidemsi prej Shkozett says:

  O LUL gjeldeti nuk ke te drejte morale,si krytar partie,te fyesh parlamentin dhe koleget parlamentare.Me 18 te qershorit merr fund dhe kari era jote ne PD,ka te tjere me te zot ne Parti qe nuk karagjoze si puna jote.a

 8. shqip says:

  Sa bajat njerez. Tani paska marre pamjen e Tosum Baçit . Shikoni si servilosen te tjeret. Shpresojne ne ndonje mrekulli. Keta Jane farà me e ndyre qe ka pare ky vend. Aty rrini ndyresira. Nga rruga dolet, ne rruge perfunduat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *