“Sali Berisha i është turrur një gruaje në Kosovë”

Nga Erjon Braçe

Sali Berisha i eshte turrur sot nje gruaje.

Jo ketu, jo ne Shqiperi, sic zakonisht ndodh e ku lista e grave ne gojen e tij te ndyre eshte aq e gjate sa ska.

Por ne Kosove, po po, ne Kosove.

Arbana Xharra eshte nje grua gazetare, e lire, e rrepte dhe e pakompromis; udheheq nje media ne Kosove.

Sali Berisha e ka sulmuar sot per mendimin e saj.

Sulm them une se ky zakonisht te arreston e te vret kur je shqiptar i Kosoves e mendon ndryshe nga ai;

ne fakt eshte nje fyerje, shpifje,

tipike ne llojin dhe e denje per sojin e Berisheve-te ketij Berishe,

te shartuar e kombinuar si armik i shqiptareve te lire kudo;

Ne Shqiperi, ne Kosove, ne Malin e Zi, ne Maqedoni.

Ky, Sali Berisha nuk jeton dot ne liri, nuk e pranon dot lirine e tjetrit, mendimin e gjithkujt krijuar mbi dije, fakte dhe analize.

Zero!

Ky nuk mund te jete qytetar i kesaj kohe, ketij shekulli.

I tjetrit mbase.

Po nese do ishte keshtu, duhet te ishte ne boten tjeter, jo kete tonen.

Kohet shkojne, nuk kane nge te presin kend.

 

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në ““Sali Berisha i është turrur një gruaje në Kosovë””

  1. NK says:

    PUNË e MADHE!

    Nuk e di se cili mashkull normal NUK është turrur Ndonjë femre me të cilën ka parapërgatitur “turrjen”.
    Me kësi lojërash goditnin Trumpin , por e morën në mbrojtje vetë gratë. BUMERANG

  2. Studentet says:

    Saliu,fare e se keqes! Ne s’ke terre kush na e beri “peshqesh” !!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *