Kreu i PD flak tej çdo modesti: E gjithë Shqipëria kërkon Lulzim Bashën!

I pyetur në Opinion se nëse ka një vendim për qarkun se ku do të kandidonte nëse Shqipëria shkon në zgjedhje me qeveri teknike, Lulzim Basha tha se i preferuar mbetet qarku i Tiranës, vendlindjes së tij.

“Kam marrë propozime nga Shkodra, Dibra, Fieri, Durrësi, Elbasani, Korça madje edhe nga Vlora” – tha Basha duke listuar qarqet kryesore të vendit…

Në fakt, edhe për partitë joparlamentare është krej normale që kreu i partisë të kërkohet në çdo qark të kandidojë, apo të zgjedhë.

REMOTE_ADDR:[]

24 komente në “Kreu i PD flak tej çdo modesti: E gjithë Shqipëria kërkon Lulzim Bashën!”

 1. Aureli says:

  Ne emrin tim fol o lulqim plehra, ti nuk me perfaqson se ske dhene llogari per hajdutlleqet, keshtu mos ha mut e te thuash te gjithe Shqiptaret.

  1. albaniafirst says:

   Aureli, mos u merzit se eshte e vertete ajo qe thote Lulushi. Te gjithe shqiptaret e desherojne Lulin …. ne burg.

  2. Rrapi says:

   Kur lindi njeriu nga…..

   2001: Dawn of Man – A Space Odyssey (1968)
   http://www.youtube.com/watch?v=U2iiPpcwfCA

  3. Zeneli says:

   Si Ramiz Ram Alia.

 2. Labi Vlore says:

  Hahahahahahahahahahahahahaha. C’fare kllouni ekzemplar.

 3. Like Floriri says:

  Gjithe shwiperia e kerkon ta qije ne bythe….

 4. Bardhi Tolabi says:

  Ndjese paste Osman Gazepi dhe te me falin famijare te tij,por ky Lulushja eshte ku e ku me i “krisur” se ai.Ai i ziu,ndonje “shkalle” me lart ne grade kerkonte,jo me shume dhe arrinte ta merrte ate qe kerkonte,sepse nuk i prishte pune njeriu.Ndersa ku i krisuri,budalla e koqe kandari,nuk kerkoka shume:Te behet “mbret” meqenese e kerkokan te gjithe Shqiptaret.Une “dakort” jam,por kam vetem nje kusht te vogel:Nuk i dua firmat e te gjithe Shqiptareve,dua te marre firmat e vetem 4 familjeve,te Aleks Nikes,te Ziver Veizit,Hekuran Dedes dhe Faik Myrtajt.Kaq,dua dhe do e votoj dhe une per mbret,pamvaresisht se nuk dua ti shoh surratin asgjekundi…
  Po servilizmin e atyre qe ke vendosur pa zgjedhje,ne partine e Saliut,jo tenden,se ti nuk ke parti,neper rrethe e di dhe bufi qe do te te kerkojne,sepse i le pa buke neser.Po te pyesesh popullin ne ndonje ankete,cfare pune te mire ka bereLulush Basha,do te pergjigjen:
  Ne se te vjedhesh 230 milion euro,ne rrugen e Kombit,ne se ti falesh 355 km2 det Greqise,ne se te vrasesh 4 veta ne mes te bulevardit me duart ne xhepa quhen pune te mira,atehere po,Luli,paska bere pune te mira,te tjera nuk dime…
  Ja kjo eshte “dashuria” e popullit per Lulushen e PD-se.

 5. Lu says:

  Vizat Amerikane i revokohen te gjithe personave qe jane ne Cader, me ne krye Lulzim Basha e Sali Berisha. Atyre qe ju shkojne pas ketyre hajduteve te Rruges se Kombit, qe kane vjedhur 240 miljon euro. Shume shpejt do e merrni vesh!

 6. Ke filluar te trashesh zerin more eunuku i neveritshem i saleh dylberit

 7. alphade says:

  Ky Lulushi eshte sinqerisht nje by…..qire ! Ka dalldisur !
  E mat veten me hijen e mengjezit ! Te hyfte vetja ne qejf !
  Kurre deri me sot nuk e ka then se tere Shqiperia “pergje-
  rohet” per Lulushin ! O tempora o mores ! Quo Vadi. .?? ?

 8. besniku says:

  Po ky eshte koqe fare! Pa lere si i jane bere faqet dhe koka, si koke loqeje, si tullumbace, pa shije dhe pa forme. Ne fakt, nuk ka faj se as shtylle nuk ka, mbahet me shtyllen kurrizore te Sali Germuqit, a e keni pare si eshte kerrusur, si ato shtrigat neper filma, si Shtriga te Shtate Xhuxhat, per shembull.
  Do te behet edhe kryeminister, ky mutburri, hajduti dhe vrasesi, spiuni i UDB-se.
  Tani kane marre urdher nga Shkau (“serbi” dhe “rusi”), dmth nga UDB-ja dhe KGB-ja te hidhen ne sulm se u ka ardhur koha, ose ndryshe
  do t’u ncjerrin letrat si spiune!

  Karshillekun nuk e kane me Ramen, jo! E kane me Z. Lu, qe do te thote me Ameriken dhe me Vlahutin, qe do te thote me Evropen, se po e shikojne se nuk po ua var me njeri, se edhe paket dhe dullet, moren cfare moren, nuk kane nge te merren me njerez te cmendur dhe te rrjedhur e te dhjere.

  Te shohim si do te perfundojne, por prape, megjithese mund te dalin te dhjere nga e gjithe kjo “loje”, do te thone: Fitore, Rrofte Amerika!

 9. Sypeshkaqeni says:

  E gjithe Shqiperia e do ta rrjepi te gjalle.

 10. Elton says:

  Po Po madje dhe kendej nga North America e kerkojne.
  Po na lusin qe ta marrim atje.
  O pika mu ne bithe.
  Ty sti hudhin qyrrat as ne familjen tende, leje mo gjith shqiprine.
  A ndoshta gjith serbofilet e shqiprise, ata po te duan

 11. emigranti says:

  luli mos genje kot ose i bej qefin vetes sepse ty aliu dhe pd shqiptaret e kerkojne nje ore e me pare para drejtesise.

 12. Kola says:

  Mjere Shqiperia me keta sharlatane qe kerkojne ta gelltisin me nje fryme. Zgjohu shqiptar e tregoju vendin ketyre hijena qe ta pine gjaskun prej 26 vjetesh, ose ne te kunderten shko ne djall, se s’meriton te jetosh denjesisht.

 13. trz says:

  NJE IDIOT I PAPARE NDONJEHERE !!

 14. adri says:

  RRuga e vetme per te shpetuar Drejtesine Shqipetare te kapur nga keta Kriminele si Lulezim Basha e pd ja dhe kriminelet e tjere eshte qe ti kalohen me Referendum Popullor votimi i 7 ligjeve te VEttingut Popullit.

 15. Dibran says:

  Lulush mos e provo Dibren ,….se do perfundosh si Shukriu,……te fusin Derrin atje

 16. jani says:

  O loqe te ka ikur mendja. Ktheje dronin se nuk pjerdh njeri per ty.

 17. llalla kosi says:

  duhet te ngrihemi e ti shporrim keta te PD jane nje bande hajdutash e kriminele

 18. te gjithe e lakmojne cunin e bukur.Aka ndonje damar me enverin ky si i ngjan shume.

 19. hyseni says:

  Me sa duket eshte e nevojshme nje situate si ne ’97 per ti shporrur keta plehra nga politika, pasi ’97 nuk u mbyll poe u la ne mes te rruges. Rama duhet ti beje thirrje popullit te ngihet ne kembe kunder ketyre krimineleve e hajduteve.

 20. hahaha says:

  Ka desh te thote te gjithe korraket e Anastas buces qe ndodhen ne Shqiperi meqe i fala Detin Greqise

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *