Majlinda Bregu kthehet nga SHBA, kreun e PD e gjen në çadrën e protestuesve me qëndrime të përmbysura

Deputetja e Partisë Demokratike Majlinda Bregu është rikthyer më në fund në atdhe. Pas vizitës së saj 10 ditore në SHBA, deputetja demokrate ka njoftuar rikthimin e saj në Shqipëri.

Përmes një postimi në Facebook, Bregu tregon detaje nga vizita e saj zyrtare në SHBA si dhe takimet që zhvilloi.

Bregu mungoi në protestën e oopzitës për shkak të kësaj vizite. Ndërsa pritet të shohim tashmë nëse ajo do të shkojë në çadrën e protestuesve.

Statusi i plotë i ish-ministres së Integrimit:

Pas 10 dite takime e vizita ne Kongres, Senat e Departament Shteti ne Ëashington, nje bashkebisedimi shume te mire per (dis)Integrimin Europian organizuar nga NDI dhe Keshilli i Atlantikut te Veriut dhe realitetit teknologjik qe ka sunduar boten dhe politiken. Facebook ishte nje nga platformat teknologjike rendesia e te cilit u be me e madhe pas fushates e zgjedhjes ne 2008 te Presidentit Obama.

Tëitter sot, eshte platforma e cdo mesazhi te Presidentit Trump. Microsoft e Nasa punojne per qeverite e gjithe botes me gjetje e metoda inovative.

Stanford University eshte qender e mendimit te politikes se jashtme ne nivel global.

Bashkia e San Franciskos kishte vetem dy vjet qe aplikonte prokurimin online:)

Shqiperia ka me shume se 7, por s guxoj te bej krahasimin.

Takime qe nisen e perfunduan me shqetesimin e perbashket se standartet demokratike nuk jepen njehere e pergjithmone; se Europa dhe SHBA duhet te kene vemendje te shtuar ne Ballkan sidomos ne kete kohe te rritjes se influences ruse; se standartet zgjedhore nuk jane ceshtje deshirash por jetike per vendet tona( Shqiperi, Kosove, Ukraine, Gjeorgji, Serbi ishte grupi me parlamentare gjate kesaj vizite); se papunesia dhe krizat ekonomike e kane bere politiken te bjere ne prehrin e populizmit me lider qe premtojne pa menduar se si do t’ i mbajne premtimet duke shfrytezuar lodhjen e shkeputjen e politikes nga njerezit dhe kjo eshte “ideologjia” me e rrezikshme sot.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Majlinda Bregu kthehet nga SHBA, kreun e PD e gjen në çadrën e protestuesve me qëndrime të përmbysura”

 1. Lu says:

  Nese ti Majlinda do bashkohesh me bashen, edhe ty do te REVOKOHET Viza Amerikane, ashtu si do i revokohet Lulit, Berishajve, Mulit, Ristanit e te tjereve qe nuk duan Vetingun. Ambasada Amerikane i ka me emer te gjithe protesutesit e budallenjve. Kurre viza nuk do te marrin.

 2. DAVID says:

  Kur do te vije ajo dite, qe SHqiperia te shpetoje njihere e mire, nga keto “neperka”e “gjerperinj”te cilet e kane kapur per fyti dhe po I pijne edhe piken e fundit te gjakut .Keta perbindesha kur dalin jashte Shqiperise behen “qengja”,me te urte se keta s’ka, bejne premtime te thuash si keta s’ka,por sa kethehen ne Atdhe I flakin tutje dhe behen bisha ,se kur dalin jashte harxhet I paguan populli, kur kethehen populli dhe babai I ketyre “mostrave “eshte xhaxhi Saliu,prandaj larg o popull nga keta njerez .

 3. sokol g says:

  a e gjeni dot se kush e paguan faturen e vizites se suksesshme te deputetes demokrate ne USA?

  1. Listen mbare says:

   lloj lloj paraje qe vetem nga djersa nuk eshte

 4. butrinti says:

  ERDHE MOJ MAJLINDA . MORE VESH GJE NGA C’U THA ATY? uDHEHEQESI YT KA DHWPENE KUSHTRIMIN PER LUFTE JO PER TA REFORMUAR POR PER TA MBROJTUR SISTEMIN E DREJTESISE . NA PRRALLOSI EDHE PER VUAJTJET E ZENIT E TERE FAMILJES SUPERMAFIOZET TE TIJ PARTIA DEMOKRATIKE DHE KORRUPSIONI KRIMINELET E HAJDUTET E KLASIT TE LARTE SE BASHKU KANE LIDHUR NJE KONE QE NUK I PUSHON GOJA GJITH DITEN ESHTE SOTE ‘TRIMI ME I MADH QE NJEH BOTA ” AI E DI QE I KA BORXH SHQIPTAREVE NJA 230 MILION , I KA BORXH SHITJEN E DETIT , I KA BORXH GJAKUN E KATERVE4TAVE QE I VRAU PIKERISHT ATJE KU KA NGRITUR CADREN . PO VIJNE EDHE DISA ZHARRSIOT TE CILEVE JU U VUTE MINAT NEN TOKE POR QE DONI TJA U FATURONI TE TJEREVE . SHKONI. SHKONI DHE JU SE DUKET SE I MUNGONI ATIJ VENDI . MOS U MERZITNI NE KOHEN E DUHUR VJEN PERGJIGJA E DUHUR KUJDES ME ATE KONEN LEHESE.

 5. astrit says:

  Kjo eshte nje ngjarje e madhe per Shqiperine. Linda kthehet ne Atdhe mbas dhjete dite turizmi ne SHBA.

 6. Dibrani says:

  Takimi i Majlinda Bregut ne USA,……Pordhe me Rigon,….me kete status po duket sikur po i justifikohet Bashes

  Majlinda eshte nje lepirse e tipit ku rafsha mos u vrafsha,….jo se i vyn kujt,….po thjesht han buk nepermjet llapjes,..si sindrom e politikes se deshtuar

  Basha,….. E marr me mend qe nuk eshte tipi yt aleat per te ber opozit ,….1) eshte i pa afte,..2) nuk ta var shum,….3 ) dihet qe kjo PD me Majlinda e Basha eshte nje kujtese e vjeter dimri qe nuk zjell rrezatim

Lini një Përgjigje te DAVID Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *