Patozi i përgjigjet Flenkestein-it: Nuk e njeh Shqipërinë, më gjej një deputet me 9 emra në Bruksel

Deputeti Astrit Patozi tha se eurodeputetit Knut Flenkestein nuk e njeh mirë Shqipërinë dhe se kudo ku do shkojë nuk do gjejë një deputet me 9 emra si Armando Prenga.

Kjo është arsyeja sipas tij e moskthimit të opozitës në Parlament.

“Edhe unë po të isha në vendin e tij të njëjtën gjë do thoja. Ne në fakt në Parlament jemi por ai na thotë shkoni te parlamenti tjetër atje. Problemi është se zoti Flenkestein nuk e njeh Shqipërinë si ne.

Ai sot mund të jetë në Bruksel dhe nesër në Berlin, por në asnjë kryeqytet tjetër europian nuk do gjejë një deputet me 9 emra që ka qëlluar në mes të qytetit në mish dhe që nuk ia heqin mandatin”, tha Patozi.

Sipas tij “po na akuzojnë se jemi ngritur para kohe dhe thonë: pse nuk ngriheni pas zgjedhjeve? Ne ngrihemi sot se nuk duam të qajmë të vdekurin, nuk duam që qeveria ti vrasë zgjedhjet dhe ne të vajtojmë zgjedhjet që u vranë. Shqiptarët që duan zgjedhje të lira dhe të ndershme janë shumë më tepër sesa opozita sot”.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Patozi i përgjigjet Flenkestein-it: Nuk e njeh Shqipërinë, më gjej një deputet me 9 emra në Bruksel”

 1. Bardhi Tolabi says:

  Shqiptaret,te cilet duan t’i shohin prapa hekurave,kliken vrasese dhe hajdute te PD-se,me ne krye Sali Berishen dhe Lulzim Bashen,jane edhe per zgjedhje te lira dhe te ndershme o Alfon Ballici,alias Astrit Patozi…Ja qe paska dhe me dy emra e qe ti nuk na i “shkoqit”,pse i ke keto dy emra.
  Une dua qe ne parlament te kete vetem njeres te ndershem,te perkushtuar per popullin dhe jo per xhepin e tyre,dua njeres qe te kryejne pune dhe jo te dine te mbajne fjalime…Populli yne ka thene nje fjale te urte:
  “Beme dhe nje here nuse pa di une si te nuseroj”.
  E beri me pushtet per here te dyte PD-ne dhe Saliun,por jo vetem qe nuk “nuseroj”,por e shkateroj me keq Shqiperine,e vodhi aq shume aq sa kerkoj ti heqe dhe nje cope prej trupit te saj te sakatosur me pare e t’ja u dhuronte miqve te tij per ta mbeshtetur.Po per keto si thua o Patoz,qe i anashkalon,apo na ben per budallenj?
  PS-ja do i fitoje zgjedhjet,por ju nuk dini si te delni para mbeshtetesve tuaj,PS-ja me Edi Ramen ne krye,nuk ka vjedhur zgjedhje,nuk depozituat asnje ankese per zgjedhjet ne Diber dhe Erseke,sepse ishin te ndershme.Vjedhje deri dhe 130 perqin “fitues” ka bere vetem PD-ja e Saliu,vjedhje te para me ze e figure kur kutive ju futej dora e mund te hiqje e vije cfare flete te kerkoje,apo e ke harruar kete skene ne KQZ-ne e Ristanit…
  Rini rehat aty ne cader dhe mendoni se si te delni me sa me pak dhimbje,sepse asnje personalitet zyrtar nderkombetar nuk po ju mbeshtet,bile kane mbyllur sy e veshe dhe bejne sikur nuk ka proteste ne Shqiperi..

 2. .... says:

  Derisa nuk ka ne evrope deputet me 9 emra pse nuk lejoni te pastrohet drejtesia dhe te mos kemi edhe ne deputet te tille?????

 3. Albania says:

  O patoz apo fatos i saliut po ti mund tr me thuash a ka ndonje president ne Europe qe ka cuar 2 here vendin e tije drejt luftes civile apo te fuse ne kishillin e sigurise kombetare njerez te huaj dhe aq me pak por niper te agjensive sekrete te nje shteti ne konflkt me shtetin e tije? Tjeter pyetje per ty o patoz, ke pare ndonje kryeminister te ndonje shteti europian te vrase ne mes te sheshit qytetaret e tije dhe te qendroje perseri ne postin e tije, o patoz ke pare ndonje k/minister europian qe familja e tije t mare perqindje per cdo kontrate qe lidhte ndonje firme e huaj me shtetin shqiptare? Po t them une qe ske pare por ju plehrat e partise se trustit te familjes Berisha nuk ju intereson Shqiperia por thjesht pasuria dhe keni gjetur ca injorante qe ju ndjekin pas xhanem italiani ka nje shprehje (la mamma dei imbecili e sempre incinta) dhe ne Shqiperi imbecila ka me shumice…Kam dhe shume te tjera per te shtuar por eshte e kote te merresh me ju, por ti po ke bythe se inteligjencen e ke me pakice mohoi keto pyetje qe te kam bere une…..tung or patoz……ta kam shkruar me te vogel mbiemrin se aq meriton se ndryshe do ishte ofendim per inteligjencen tende…

 4. LORA says:

  Besij se zoti Knut Flenkensbtein duhet te kete mesuar tash se ish-spiuni i sigurimit me pseudonimin “ballshi” eshte patozi,dora vete..Kaq njohje duhet t’a kete edhe per spiunet e tjere, ne krye te sofres shqup-se,,,,,,,,transferuar ne cadren e arixhinjve te bulevardit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *