Rama thumbon opozitën: Flasin me përçartje, tërheqin për hunde të varfërit me gënjeshtra

Kryeministri Edi Rama lajmëroi se  qeveria ka kaluar në mbledhjen e të mërkurës vendimin për rritjen e pensioneve.

Ky vendim hyn në fuqi në mars dhe u morr pasi në një vend ku të ardhurat rriten në mënyrë të qëndrueshme ekonomia është më shumë.

Rama shtoi se ata që flasin me “përçartje” nuk duan të tërheqin për hunde njerëzit e varfër me gënjeshtra pas gënjeshtrash.

“Flasin me një përçartje ku nuk kanë asnjë raport me të vërtetën, por vetëm një synim, të tërheqin për hunde sa më shumë njerëz të varfër e të dëshpëruar me gënjeshtra pas gënjeshtrash, si hiena që jetojnë me kërma”, tha Rama.

Ai tha se rritja reale e konsumit për 2016 është 3% ndërkohë që defiçiti buxhetor ka zbritur në 2.4 % nga 5.2 % që ishte kur e majta mori në dorë qeverinë.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Rama thumbon opozitën: Flasin me përçartje, tërheqin për hunde të varfërit me gënjeshtra”

 1. tironci-vjeter says:

  Se kupton mor njeri qe ste beson me kush?
  Qe kur u kanabizua gjithe vendi e qekur lerohen kriminelet me damke kujt i duhen pensionet e rritjet 3% a rritjet e tua me palma te thara?
  Njerezit dalin se ste beson me kush ndaj ik sa seshte vone

 2. I aresyeshmi says:

  Sic duket komentin ky njeri pa mend ,po e dergon nga cadra e turpit. Pse? Po te ishte nje levizje popullore do ta komnsideroja normale dhe te drejte. Por kjo nuk eshte e tille,eshte e manipuluar dhe e drejtuar nga vllai Karagjicit nga nena,i cili sa ishte President dhe Kryeminister vodhi,dogji dhe shkatrroi ekonomoke kombetare, vrau me dhjetra e qindra njerz te pafajshem para dhe pas renjes se firmave piramidale.Duke mos vene ne eficence strukturat e shtetit, nxite dhe inkurajoj zbatimin e kanunit ku nepermjet zbatimit te tij vazhdojne te vriten cdo dite shqiptaret. Pra ky njeri dje,sot dhe neser ka bere dhe po bene perpjekje per te ngulitur frymen e perqarjes dhe te vllavrasjes mes shqiptareve sepse kjo vije sjellje politike dhe ideologjike i ka dhene sukses per te sunduar kete popull. Vije sjellja e tij nuk ndryshon aspak nga vije sjelljet e pushtuesve te hershem dhe te mevonshem qe kane pushtu kete vend.
  O te varfer! Partite e djathta perfaqsojne multimilonjeret dhe milonjeret
  Keto parti per ti votu te varferit perdorin mashtrimin dhe genjeshtren sic po ndodhe te cadra.
  Sa i takon koalicionit qeverises eshte emergjente ti kthehet implementimit te programit te saj me te cilin i dha Sali Karagjicit njemiljon e dyqind mije shuplaka ne zgjedhjet e 2013. Tung……..
  .

 3. Koli says:

  Tironcit tē vjetēr!
  Shko tek çadra!Atje e ke Lulen dhe Berishën.?????????????????

 4. LORA says:

  Keshtu,e percartur ka folur nahija kusaro-kriminale dhe antikombetare shqup-se ,ne 26 vjetet e fundit.
  Ndryshimi i vetem i thirrjeve te sotme buron nga panuklla e “Vetting”-ut dhe reformimit ne drejtesi,,,,,pra nga flaka qe po u merr suma e tyre,,,,jo nga flaka qe i vune Shqiperise dhe njerezise per nje cerek shekulli.
  Konvulsionet e cadres shqup-se jane lajm i mire per shqiptaret ,qe rrojne me djerse e nder.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *