Vetting i veremosur

Nga Bledi Mane-Public Enemy

fb.com/bledi.mane

instagram.com/bledimane

Nuk keni faj, e harruat. Po hallakateni me keto grabitjet e vogla neper rruge.

Te pakten hajdutet e vjedhjeve te fundit tek kthesa e Rinasit u treguan babaxhane.

Gjysmat e parave i kishin groposur ne toke brenda tenxhereve dhe kusive.

Nje pjese e mire e tyre e pranuan krimin dhe bashkepunuan.

Fundja grabites ordinere ishin qe erdhen nga rruga dhe ne rruge vodhen…

7 milione euro ishte vjedhja spektakolare ne tunelet e sigurise se Bankes se Shqiperise gjate vitit 2014 dhe nga 11 hajdutet me kollare brenda institucionit, vetem dy prej tyre vuajne denimet qesharake ne burg.

Gjykata mire qe nuk i mbajti hajdutet per kohe te gjate ne burg te vuajne mekatin, mire qe nuk taksatoi rikthimin e shumes se vjedhur por ndiqni me vemendje spektaklin halabak te rradhes te drejtesise shqiptare.

Dallaveraxhiu ne foton e pare eshte gjykatesi i Apelit te Tiranes Agim Bendo.

Nje gjyqtar i monizmit ardhur ne kryeqytet nga nje fshat i humbur i Permetit ku ende nuk kap vale celulari.

I konvertuar ne demokrat pas viteve ’90, mbetet nje nga gjyqtaret me lapanjoze ne sherbim te berishizmit.

I njohur per gjoben ndaj Top Channel, i njohur per pafajesine qe u dha gardisteve vrases te 21 janarit, strumbullar i ceshtjes se Gerdecit, gjykatesi qe liroi ish guvernatorin burgaxhi te Bankes Fullani dhe se fundi i eshte shtuar edhe nje shkerdhatllik ne CV e tij.

Dallaveraxhiu ne foton e dyte quhet Gentian Jahja.

Gjate kohes kur vidheshin parate ne Banken e Shqiperise mbante pozicionin e kryetarit te inventarizimit te parave tona.

Pra njeriu pergjegjes i depozitave tuaja, kurre nuk u ndje per vjedhjen spektakolare te 7 milione eurove.

Bashkëautor ne vjedhje, por qe beri vetem 8 muaj burg dhe tani eshte i lire duke mos kthyer asnje cent mbrapsht.

Dallaveraxhiu i ne foton e trete ( i pari djathtas me syze optike), quhet Boiken Bendo me profesion avokat.

I biri i dallaveraxhiut ne foton e pare…

Une nuk kam nerva te shkruaj me gjate ndaj po i bie shkurt: Gjyqtari Agim Bendo ne shkelje flagrante me ligjin gjykon te pandehurin Gentian Jahja.

Ky i fundit eshte nipi i gruas se gjyqtarit, djali i motres se gruas.

Avokat i ceshtjes eshte Boiken Bendo, djali i gjykatesit dhe njekohesisht djali i tezes se te pandehurit…

O Vetting të kam dhjerë, do zbatohesh ndonjëherë?

Shenim i rendesishem/ Ne foton e trete ka dale Nikollaq Neranxi me avokatin Boiken Bendo jo ne Himare duke protestuar per pronat e minoritareve, por ne Bulevard te çadra duke protestuar per korrupsionin dhe kriminalitetin!

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/kot-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/kot-8.jpg","attachment_id":637782},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/kot-1-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/kot-1-2.jpg","attachment_id":637783},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/kot-2-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/kot-2-2.jpg","attachment_id":637784}]

15 komente në “Vetting i veremosur”

 1. alphade says:

  O milet ,kaq i korruptuar dhe kaq i ngarkuar eshte Sali Berisha sa qe
  tere VETTINGUN e lidhin me emrin dhe mbiemrin e tij ,te Sali Ram
  Berishes, nje kriminel i lindur ,nje mafioz, nje hajn ,nje fatekeqesi e ma-
  dhe per tere kombin shqiptar . Pikerisht kete nuk kuptojne nderkombe-
  taret mbi Sali Berishen rendon nje mal Tomorri me krime dhe ne vend
  po te duan e cojne vrink para gjyqit si kriminel dhe si hajn e mafioz ….!!!

  1. Albanistani em i dashtun says:

   Sa naïve jeni, kerkojani Edvin Rames se ai ka 1 million vota , apo I donte per exspozitat dhe ti shiste mend miletit ne Facebook.
   Beni pyetjen, cfare po ben Edvin Rama me shume se Ilir Meta per vetingun e l esh it.

   1. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane vazhdimi i identitetit turk ne Evrope..... says:

    nuk behet VETINGU me poutana sunite o BEQIRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA…………………….!
    ne cilin shtet arab funxionon DREJTESIA!?? kshq ”te gjatin” do te merrni,doni dhe VETING ju,ptuuuuuuuu kolofara e sulltan muratit……………

   2. DARDANI says:

    ALBANISTAN EDI RAMA DO TA BEJE POPR JEPI KOHE NSE E SHIKON CPIO NEM SALIU .PO ERDHE LUL BASHA KA MARE FUND CFARE ESHTE NISUR.

  2. Spartaku says:

   Bravo Bledi! Te lumt dora dhe mendja.I ke rene pikes.Dallaverexhinjet, si Agim Bendo, qe eshte i njohur nga te gjithe shqipetaret si i till,ka bere edhe te tjere dallaverexhij.Nga keta dallaverexhinj perfiton Sali Berisha, qe me te vertete ka nje mal te madhe me krime, dhe nuk e denon njeri.Pse? Nga keta dallaverexhinjet.Na shkruaj keshtu perseri BLEDI,se kemi nevoje, jo vetem te informohemi,por edhe te heqim streset.

  3. Spartaku says:

   Bravo Bledi! Te lumt dora dhe mendja.I ke rene pikes.Dallaverexhinjet, si Agim Bendo, qe eshte i njohur nga te gjithe shqipetaret si i till,ka bere edhe te tjere dallaverexhij.Nga keta dallaverexhinj perfiton Sali Berisha, qe me te vertete ka nje mal te madhe me krime, dhe nuk e denon njeri.Pse? Nga keta dallaverexhinjet.Na shkruaj keshtu perseri BLEDI,se kemi nevoje, jo vetem te informohemi,por edhe te heqim streset.Jemi populli vuajtur.

 2. Besoj says:

  Artikull fantastic. Nga me te mirat. Ke kapur thelbin e nevojes se reformes. Urime.

 3. andromeda says:

  Shembull i qartë se si ka funksionuar e vazhdon të funksionojë drejtësia e korruptuar berishiane. Shqiptarët nuk mund ta bëjnë vetë reformën në drejtësi. Vetëm njësia ndërkombëtare mund ta riformatojë atë. ( tani më vjen në mendje se si u ringjall kisha orthodokse nga Janullatosi).

 4. Ilir says:

  Me plehra qe kam pare e njohur ne jeten time eshte Agim Bendo,nuk ka asnje lidhje me te qenit njeri!

 5. sot says:

  MANE! Na heq stresin e ditës.Rrofsh!

 6. NjeQytetarOptimist says:

  Ti, je oktapodi I shtetit mafjoz qe ke hedhur tentikulat ne cdo sektor.. PERPARA!!

 7. deni says:

  edhe sikur vetem kete gjyqtar Agim Bendo te denoj vetingu ka bere me shume se gjysmen e punes. ti led ke sjell leto rastet e bujshme, por ka me qindra raste jo publike super skandaloze te tij. ti mund ta kesh dokumentin ne dosje ai shkruan nuk ka dokument, dhe nuk e ka problem se mund t’ja rrezoj shkalla tjeter. dhe i thote klientit. atje zgjidhe vete.

 8. Xha Brahua says:

  Mane! Me mire futi nje te dhjere se vetingu s’ka per tu bere ndonje here! Pordhe me rigon…… te gjithe ja bejne o le le o bytha ime, shpetojne te tyren dhe ne byth e merr populli. Ky eshte sistemi dhe demokracia jone. Te gjithe derrat nje turi kane o Mane.

 9. sapa says:

  Ikni njerez nga shqiperia ku te mundeni per te ardhmen e femijeve tuaj se nuk denohet nje mase kaq e madhe njerezish te korruptuar.Nuk behet fjale per 100 apo 1000 por jane me mijra qe mbrojne njeri tjetrin.Ka 27 vjet qe vidhet dhe nuk eshte e veshtire te llogarisesh se sa njerez kane shijuar paret e pushtetit.Ky veting qe flitet mund te funksjonoje vetem neqoftese behet si gjygji i NYRENBERGUT NE GJERMANI ndryshe ska shanse.Dhe mos degjoni Spartak Ngjelen me propaganden e tij.

 10. humor says:

  Hahahaha o vetting te kam dhjere, do zbatohesh ndonjehere?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *