Aurela, mblidhe bur(r)in!

Nga Bledi Mane

Aurela Basha eshte gruaja e Lul Bashes.

Duke qene labe tepelenase me origjine dhe posesive ne gjeneze, e gjuajti dhe e zgjodhi per burre kete dallkaukun e Xhelal Bashes.

Luli, mbahet mend si djali i gjate dhe shalngjitur i lagjes se Medresese ne Tirane qe kurre nuk luante me cunat para pallatit, por sa here e shante dikush, shkonte me vrap te mami.

Luli statik pa folur e pa ecur te merrte me qafe por kur mundohej te vepronte e te reagonte, kthehej ne qesharak jo vetem te shkolla, por edhe te lagjia.

Suficencat e Aureles me se miri plotesuan deficencat e Lulit dhe nje dite te bukur para 22 vjetesh, Aurela e perlau per burre.

Dhe nese e degjuat sot kur kercenonte burri i Aureles se Kafazes, besoj ia kuptuat mangesite e te shkuares.

Çponi goma makinash, thyeni xhama dritaresh, vidhni molle neper avlli, shani komshinjte e ikni me vrap, trokisni neper dyer naten dhe fshihuni, shani çunat e lagjes fshehur pas perdeve te shtepise, nese te shan dikush nga mami thuaj babit e nese te shan dikush nga motra tregoi mamit…

Lul Basha, lideri i opozites shqiptare sot reagoi si spurdhjaket frikacake te lagjeve dhe ky lloj reagimi i tij ia nxori zbuluar te shkuaren, femijerine e tij.

Mua sinqerisht me vjen keq per opoziten se kauza e saj po behet qesharake kur kercenon lideri i saj shalëngjitur.

Kishte me lezet vite me pare kur Flamur Noka vidhte pulat ne fshatin e tij ne Kukes dhe kur e ndiqnin spiunet nuk fshihej te kasollja poshte e lopes, por kalonte ilegalisht kufirin dhe i raportonte UDB-se në Prizren!

REMOTE_ADDR:[]

28 komente në “Aurela, mblidhe bur(r)in!”

 1. ☆Gopisti i NSHRAK-u.t☆ says:


  .
  Kësaj here
  Nuk ke më jo shpëtim
  Babëzi
  E ke emrin Lulzim.
  .
  Si përherë
  Dhe një Dështim
  Humbës i Madh
  E ke emrin Lulzim
  .
  Si rëndom
  E bën një kërcënim
  Frikacak
  E ke emrin Lulzim
  .
  Në surrat
  Zgerdheshja po të ngrin
  Fallcitet
  E ke emrin Lulzim.
  .
  Sot o kurrë
  Ky popull do shpagim
  Hej Fajtor
  E ke emrin Lulzim.
  .
  P.S.
  Aurela
  Ç’pate ti moj e uruar
  Mblidhe burrin
  Sa s’ta kanë përdhunuar.
  .
  Aurela
  A dëgjon moj ç’po the them?
  Mblidhe burrin
  Se ta bën Sala Azem!

 2. Mici says:

  me lot, te lumte Mane

 3. DANIEL says:

  ME VJEN KEQ QE MANE SHKRUN KESHTU. KJO ESHTE SIKUR TI THUASH LIDHE QENIN. LIDHE,LIDHE.

 4. Jimi says:

  Ke plotesisht te drejte Bledi!
  Eshte ne funksion teoria e kompensimit, ato qe ke deshiruar ti besh ne femijeri dhe nuk ke mundur ti besh dote, te mbeten ne kujtese si nje ender e bukur dhe e deshiruar dhe vjen nje dite te bukur, kur edhe pleqeria te afrohet , te jepet dhe mundesia qe ti realizosh ato, pavaresisht se ato veprime jane te pershtateshme vetem per femijet!
  Duket qe prania e protestuesve ne cader prane “te fortit te lagjes” ja ka rritur se tepermi adrenalinen dhe e ka egzaltuar se tepermi ate, saqe pa hezituar ai leshoj kushtrimin per te luftuar me “te fortet e lagjes” tjeter dhe per ti sfiduar ata!?

 5. grand says:

  O Gopist, kesaj radhe Luli duhet Azem, per te shkuar ne burg, per thirje antikushtetuese! Qe te shpetoj nga vetingun, vehten dhe SB, Medohoxhe Kajollin, etc. Ata presin qe te gaboj Rama, te kerkoj arrestimin e tij. Mediata ruse te Putin kete pokerkojne. Basha eshte i vetedijshem per kete rezultat. I duhet burg politike dhe jo ai per 230 milionet, 4 te vraret ne bulevard, per shitjen e detit!
  Ne perfundim, populli yne eshte i denuar! Ka 2000 vjet qe eshte Europe dhe nuk na pranon njeri. Fukarenje te Shqiperise, mbroni Shqiperine si gjithmon! Ne kete moent, pavaresishte kush eshte E.Rama , duhet mbeshtetur! Me ER eshte ne kete moment Europa dhe Amarika e Madhe! Rama mos gabo! FMunde dhe fute ne burg me ane te ligjeve dhe reformes, Bashen, Berishen dhe Mehdihoxhen! Rama, kryeminister i Shqiperise, Mos na Zhgenje, mos na tradhto, mos beje pazar! Me mire ti dali tymi kesaj pune! O sot o kurre! Shqiperia ka 2000 vjet qe kerkon te bashkohet me Europen!

  1. vaso says:

   Degjo GRANT.Qe te hysh ne EU duhen bere shume poshtersira.1.Demarkacioni me MALIN E ZI.2 Ratifikimi i marreveshjes se detit me Greqine.3 Terheqja plotesisht nga VERIU I MITROVICES,Kanabizimi i Shqiperise ne vazhdimesi,sepse eshte i cilesise te mire,4Institucione drejtesie indiferente ndaj skandaleve te investitoreve te huaj,5Licensim dhe koncesion te plote te ekonomise nga “investitore” evropiane kryesisht6 Ligjin e plehrave,7 taksa pambarim,do shikoni mandatin tjeter te RIVDEKJES me taksat ne prona,8 Konfiskime ne emer te drejtesise,dhe sa e sa te tjera qe asnje kryeminister nuk do kishte desire t’i bente,por perderisa i ka hyre valles do e heqi deri ne fund.Te shohim c’do ngeli nga Shqiperia per te hyre ne EU.

   1. Shqiptari says:

    Do ngelen njerezit punetor ,njerezit e ndershem o frikacak i sekurstrimit,, ste sekurstron njeri para te pavjedhura o salaaaa

 6. VIOLA says:

  AUREL,-CPATE MOR I URUAR,MBLIDHE LULKEN SA STA KANE PERDHUNUAR ME FAL SE TI MORA DISA RESHTA PO SHKON ME MENDMET E MIJA, JA BENE AR ETES NE PANIK SPO DINE CTE BEJNE, JARI GOMARI KISHIN CUAR EMRAT E GJYQETAREVE TE ZGJEDHUR NGA KOMPANIA KUNDRA DREJTESISE PO I MBETI DOPIO 6 NE DUAR ,JU DOLI PLANI PER REZMIN E QEVERISE HUQ KUSH MUNDOHET TI BEJ VARE TE PA FAJSHEM BIE VETE

 7. Kris says:

  Po fjala Burre ka dhe nje menyre tjeter pa R fare “Buhe”. Basha eshte akoma femije! Nuk e di kur do ta kuptoje se, venia ne sherbim te Berishes do t’i kushtoje shtrenjte! Do te jete koka e turkut edhe per 230milione eurot edhe per 21 edhe per detin!

 8. Arjan says:

  Ke Te drejte Blendi ,puna lulushit eshte si ai plaku Qe donte te hidhte kanalin dhe ra brenda dhe I tha vetes ti mut ishe i ri jo tani ne pleqeri.

 9. Kosta says:

  . AURELA!!! Jepi ilaçet!!
  Hë xhan! Truri është gjë e madhe.
  Çoje në Hollandë,se ka doktora të mirë atje!

 10. Commando says:

  Cte mbledhi aurela ?? Burin ?? Mblidhet lul karabushi ka mare vrull dhe fluturon me presh n byth , fluturo o lul shiko bot me sy ,hahahah preshin mos e hiq ama , mbae fort ,me ne fund preshi do te ngelet o lul , se qeveri nuk fiton , edhe preshi eshte dicka , nuk do ngelesh pa gjo

 11. Pop says:

  Po ty njerez pa deficenca femijerie te duken vetem ata qr kane provuar deogen dhe burgun.
  Cudi qe nuk shkruan kurre per ta artikuj!

 12. Pop says:

  Po ty njerez pa deficenca femijerie te duken vetem ata qe kane provuar drogen dhe burgun.
  Cudi qe nuk shkruan kurre per ta artikuj!

 13. fieraku NGA ferrasi says:

  Aurelia i thuaj Lulit te nxjerre nga cadrà tre persona dhe eshte Ok.
  Le te vazhdoje sa tja vjedhin
  Me mire MOS te shkoje.

 14. njengapopulli says:

  Ptu fare e keqe! Nga na u pftase mor tul?! Trim i madh zoterote efendi Lulesha,
  Ti ta ha m…more vesh o plehere?Mane je ok per shumicen e popullit, Por ama
  nuk nuk mund ta durojm,e me. Po te kete syte ne balle te shikoj regjistrimet
  per ta pare cadristet se sa e perkrahnin.Shumica te hutuar se cfare thoshte
  i cmenduri lulqullashi si autporlante i suflerit Salberisha.

 15. palla says:

  Lum nana qe te ka bre Blendi, por edhe tan Shqipnia. Me pas edhe nja 5 Blenda te tjere nuk ka pas me egzistue krimineli sal berisha.

 16. Shaboni says:

  O Bashe o legen po kujt i ben thirrje per lufte moslr bir kurve. Pa u dogj e u shkerdhye ai vend!!
  Ti do plumin mu ne rreze te koqeve.. zagar muti!!

 17. Dritani USA says:

  Ky Lulushi eshte fare karabush,jo vetemai,por dhe ata qe e ndigjojne e dine se ai te ha mun,jo vetem per te rrezuar qeverine, po dhe per te thyr xhamat e makinave.Koqe qe fluturon me presh ne mythe.

 18. Lari says:

  Hahahahahahahahaha.. ..

 19. ALBAN DEGA says:

  LULEZIM BASHA + … NE PRANGA!

  Thirrjet per dhune e guerilje jane akte
  terrori

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Pasi u zgerlaq edhe nga Opinion i Klanit te Klanit te Vicidolit , dje dhe sot, lideri de jure i SHQUP-it, Lulezim Basha hoqi edhe maskat e fundit te demokracise se rreme e te degjeneruar prej ” bandes se gangstereve” te Sali Berishes, Fatmir Mediut, Flamur Noke Stanishicit…. dhe korporates se Krimit.
  Dje ai deklaroi hapur e pa maska se krejt protestat dhe potera e Korporates se krimit te organizuar te Sali Berishes nuk jane zgjedhjet e lira por parandalimi i 7 ligjeve te Vetingut dhe rrenimi i Reformes ne Drejtesi.
  Sot qehajai i Berishes ne krye te PD-se se Berishes shkoi edhe me tej.
  Me nje gjuhe qe te kujton me teper thirrjet e Fidel Kastros dhe Chegevares, ISIS-it e Eskobarit ai Iu drejtua “Xhuponeve te zinj ” falangave te murrme ala neonaziste, skuadroneve te vdekjes dhe njesiteve guerile me thirrjet per dhune e terror te hapur kunder nje qeverie dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike!
  Ngrihuni ne kryengritje per permbysjen me dhune te rendit kushtetues te Republikes se Shqiperise eshte thelbi i kushtrimit te Bashes!
  ” Shpojuni gomat e makinave!
  ThyjunI xhamat e dritaret…
  Qelloni me grushta…
  Nxirrini jashte….
  … lufte do te kene!
  Adelante camaradas ! Perpara shoke lufte!
  Eshte thirrje e hapur per guerilje e terror e telallit te Sali Berishes dhe Bandes se tij te Gangstereve!
  Kryekriminelet me te medhenj te Shqiperise Sali Berisha, Lulezim Basha, Fatmir Medihoxha, Flamur Noke UDBa na bejne engjellin e antikrimit.
  Asnje i burgosur per krime te renda dhe i denuar me ndeshkimin maksimal , ate per jete, nuk ka kryer krime aq te renda sa secili prej cetnikeve dhe terroristeve te siperpermendur.
  Krime qe shkojne deri ne terror shteteror sic ishin ato te 28 majit 1996, katrahura me mbi 10 mije viktima e 97-es, nxjerrja ne prite dhe vrasja e Azem Hajdarit, grushti fadhisto- cetnik i shtetit i 14 shtatorit 1998, Gerdeci me qindra viktima, marreveshja Atdheshitese e Otrantos, ekzekutimi pa vendim gjykate e antikushtetues i Sali Bashes i 4 protestuesve te 21 janarit 2011 pikerisht aty ku kercet tallavaja e vallja e vdekjes se mercenareve te tyre!
  Asnje hajdut e bande kusaresh se denuar per vjedhje ne permasa te medha vec e vec e se bashku nuk kane vjedhur e plackitur sa cka vjedhur Banda familjare e politike e Berishajve vetem me Piramidat e Autostraden e Kombit.
  Po milionat e ” sypeshkaqenit” te Berishes dhe Fatmir Mediut ne Gerdec, interkoneksioni energjitik ne Kosoven i Shkerdhenit, tokat e helmuara te Argita Fazlicit e Lulezim Bashicit ne Durres !?
  Po CEZ- i Sali Kadafit dhe Shkelzen Milices!
  Mbi 3 miliarde euro u jane vjedhur ose tjetersuar shqiptareve dhe Shqiperise vetem gjate viteve 2008 – 2013 nga kjo Mafia e Kusarise, Vrastarise dhe Korrupsionit , MKVK, te Sali Berishes.
  E kryebanditet Berisha, Basha… dhe ish ministrat e Brendshem te Republikes se Lazaratit, Lulezim Basha, Bujar Nishani, Flamur Noka kane goje e fytyre bashke me krye… kryebanditin Sali Berisha te na permendin Eskobara e deri edhe mbledhje Keshilli te Sigurise Kombetare per nje cironke te narkotrafikut.
  A e dini si e justifikoi dhe motivoi kete mbledhje Presidenti sakat nga trute e me shume nga shpirti katran i SHQUP-it po ashtu vjedhur nga banda e Berishes!?
  ” Per aresye se Balili dhe narkotrafiku perbejne rrezikshmeri shoqerore” ! Hajde President K… ari hajde me keshilltare koqe kandari.
  Rrezikshmeria shoqerore eshte ceshtje policesh lagjesh, prokuroresh te shkalles se pare!
  Keshilli i Sigurise Kombetare mblidhet vetem per ceshtje qe rrezikojne Sigurine Kombetare dhe ne mbledhje te jashtezakonshme ne gjendje lufte, si kjo qe shpalli sot kryebanditi e kryekrimineli Lulezim Basha.
  Cfare pret kryeprokuhori i Shqiperise Adriatik Palla e banda e tij e horave te Drejtesise !?
  Merret ne pordhet e intrigat e Bandes se Gangstereve te Berishes dhe me gjurme gishtash ne vend qe te urdheroje arrestimin ne flagrance te Lulezim Bashes dhe krejt bandes se Berishes qe fshihen pas tij per
  1- Cenim dhe rrezikim te rendit kushtetues dhe Sigurise kombetare per llogari e ne sherbim te RIA- a ruse, DIA-se serbe dhe agjenturave armike.
  2- Thirrje te hapura publike per dhune e terror kunder qeverise dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike me mbi 1 milione vota.
  3….
  Te arrestohet ne flagrance Lulezim Basha per krimet e renda te tij te se kaluares dhe ato te sotme!
  Sot ai sterderdhi jo kupen, por cisternen e krimeve pa fund te tij kunder shqiptareve e Shqiperise !
  Lulezim + ne pranga! Sot! Neser eshte kurre!

 20. alex says:

  koment qe nuk do rregullime dhe shtesa
  boll ,me kaq mjafton per gjithe ata qe i rrine nga mbrapa ne cader ketij delli shalengjitur .
  jo vetem une ne emigracion por besoj se edhe shume te tjere po qeshin me te madhe me komentet e lulkes
  bledi ty te lumte tyta por kujt i thua….ai vend dhe ata njerez … ehheee! per lesh po shkojne 2017 dhe akoma duan te shpojne gomat .HA HA HA

 21. ***** says:

  Nje shok I imi zuri te dashur nje goc qe e kishte fiksim nje cun tjeter.
  Ky tjetri ngaqe kishte shume kohe qe I shkonte mbrapa dhe prap nuk arriti ta dot, nga I inati I gjunte me shqelma makines se ktij shokut tim; dhe pastaj mcifej si lepur.

  Ktij qe I prisheshe makina ( e cila qe realisht e vjeter) thoshte: “Sa me e madhe shenja, aq me e thelle futja. Une I mora nusen, ai me prishi lodrat; besoj se jemi baraz”.

 22. sokrat says:

  Bledi Mane je i madh! Tani duhet ta mbledhi cadren, te shkoje ne shtepi! PD te gjeje nje Kryetar tjeter!

 23. filan says:

  haha sa e bukur ,Bledi sot plotesoje portretin edhe me salen

 24. REZI says:

  hahahaha…kam qeshur me lot, më shumë për atë paragrafin e fundit për Mul Nokën. Po ku ja ke gjetur tamam 4.5 milion euroshit të pasur pa bërë asnjë punë përvec kalimit të kufirit? Kemi nevojë të qeshim e ti me këto artikuj sikur na ndihmon pak. Flm Bledi!

  1. Kiru' says:

   Grazie Bledi per la sana risata che ci regali.

  2. Kiru' says:

   Grazie Bledi per la sana risata che ci regali.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *