Berat Buzhala: Rama duhet të rrëzohet një orë e më parë, Meta s’duhet ta mbështesë më

Berat Buzhala, një gazetar nga Kosova që është prej kohësh kundër Edi Ramës, ka bërë thirrje sot që kryeministri shqiptar të rrëzohet një orë e më parë.

Ishtë ironike fakti që Buzhala kërkon nga Rama të mos ndërhyjë në punë e Kosovës, ndërkohë që vetë iu jep mend shqiptarëve të rrëzojnë Ramën.

Ja çfarë thotë ai në një intervistë për “Koha Jonë”.

A duhet të jap dorëheqjen Edi Rama për t’i hequr dyshimin opozitës se zgjedhjet do ti vjedhë me paratë e drogës?

Si pikë e pare, në bazë të asaj cfarë shohim dhe cfarë lexojmë, nuk mund të flitet për dyshime. Fuqia financiare e Ramës është aq e madhe, sa është e pamundur që dikush tjetër t’i fitojë zgjedhjet. Po flasim për miliarda euro në dispozicion të klanit të tij. Me miliarda euro në dispozicion, një subjekt politik do të trondiste skenën politike edhe në Gjermani, e jo më në Shqipërinë e varfër. Nuk e besoj që vetëm dorëheqja është e mjaftueshme. Posacërisht jo një dorëheqje, e cila do të pasohej me zgjedhjet pas disa javësh. Përfundimisht: dorëheqja është minimumi.

Ilir Meta a duhet ti heq stolin kryeministrit ku palët të shkojnë detyrimisht me një qeveri teknike?

Fillimisht duhet të themi këtë gjë: Edi Rama e ka kidnapuar Shqipërinë. Ai sillet me Shqipërinë sikur sillet një fëmijë me lodrën e tij. Njëherë e përqafon, e njëherë tjetër e hedh nga ballkoni. Pra, nuk duhet të ekzistojë asnjë dilemë që Meta duhet t’i heq stolin Ramës. Për më tepër duhet ta denoncojë atë. Rama është/ishte një kryeministër avanturier dhe i papërgjegjshëm. Në planin e brendshëm e shndërroi vendin në plantacion të drogës, kurse në planin e jashtëm ishte edhe më skandaloz. E shpalli mik personal Kryeministrin e Serbisë, Aleksandër Vucic, u bë kumbar i diktatorit në ardhje të Turqisë, Recep Taip Erdogan dhe e fundit, jo për nga rëndësia, per teke personale, i rrezikoi raportet e Shqipërisë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, duke dal hapur kundër Presidentit Trump. Rama do të mbahet në mend si Kryeministri më hipokrit në historinë e Shqipërisë. Thoshte në CNN se nuk e duronte Trumpin, për arsye parimore, gjoja që, sipas tij, Trump është nën nivelin e tolerancës së tij, kurse i futet në gji Erdoganit, që tashmë ka arrestuar secilën zë kritik. Kjo nuk do koment. Pra, Meta e ka obligim që të ngritët kundër tij. Meta për më tepër duhet të bëjë të qartë që në asnjë rrethanë nuk do të përkrah më, as pas zgjedhjeve të ardhshme, Ramën për kryeministër të Shqipërisë.

Roli i ambasadorit amerikan Lu dhe ambasadores se BE, Vlahutin mendoni si Berisha qe nuk mund të kthehen në “Guvernator të Shqipërisë”?

Unë nuk e besoj që Lu dhe Vlahutin mbajnë cfarëdo përgjegjësie për gjendjen në Shqipëri. Ata, sigurisht, tash argëtohen me rolet e tyre. Duke qënë njerëz, edhe ata janë joshur nga pushteti. Me ta, në mënyrë dinake, ka manipuluar Rama. Opozita, por edhe mediat, nuk duhet të humbin kohë më përfaqësuesit e huaj në Shqipëri. Problemi është Rama. Problemi është droga. Këtu, duhet të pranojë, opozita nuk ka qënë në nivelin e detyrës. I është dashur kohë e gjatë për të dhënë alarmin. Kanë humbur kohë duke u marrë me detaje, derisa elefanti qëndronte mu në mes të dhomës. Lu dhe Vlahutin nuk mund ta mbajnë peng Shqipërinë. E as nuk do ta mbajnë.

Nëse zgjedhjet shkojnë me qeveri teknike cila parti del e parë? Më konkretisht a mendoni se Rama, Meta apo Basha do jetë kryeministri i paszgjedhjeve?

Për Shqipërinë, e edhe për shqiptarët, është e rëndësishme që Rama mos të jetë më kryeministër.

E fundit, prapë me “nëse”. Edi Rama nuk pranon të jap dorëheqjen, si mendoni se shkon situata politike në Shqipëri? 

Nuk duhet të lejohen zgjedhjet. Rama duhet të izolohet prej të gjithëve. Prej shoqërisë civile, prej mediave dhe prej opozitës. Duhet të hiqet frika. Vetëm atëherë mund të paramendohen zgjedhje të lira.

REMOTE_ADDR:[]

138 komente në “Berat Buzhala: Rama duhet të rrëzohet një orë e më parë, Meta s’duhet ta mbështesë më”

 1. kosta says:

  Ore Buzhale,qe na rrufsh kete kodosh k….re.Kush te pickoi ty mor super katunar Kosovet,po i rregulluat punet tuaj qe pretendon me na dhene tru neve mor palle.Hajde shko q..u andej sic je mesu me serbin mor lagen pa t.v.sh.Te fala mamit e motres.

  1. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


   E di që nuk ja vlen
   Po do ti them Dy fjalë
   Dikur Berat
   Por sot, vetëm Buzhalë.
   .
   Surratin, por jo vetëm
   Dhe mendjen ke si kalë
   O Zot i Madh
   Sa ngjit emri Buzhalë.
   .
   Je shumë pervers
   Si femër e përdalë
   Më mirë një mut
   Se sa si ti Buzhalë.
   .

   1. Dyrrahu says:

    Berat, emrin kush ta vuri nuk e di, por e di qe babain e ke pase nje sherbetor te devotshem te Serbise.
    Ty nuk te njoh, por meqenese e di se cfare babi kishe nuk me duhet te te njoh.
    Ti Berat je nje funderrine, qe duhet pastruar me preparate kimike, por pa pasur kontakt fizik me ty sepse me te prekur ndokush ti e ndote.
    Fryt jugosllavi je ti, shqiptaret nuk duhet te presin me shume nga ti.

   2. luigji says:

    Po ti cmut……don qe fut hundet ne shqiperi???? Mos te ka ardhur ora e fundit…..pleh kosove

    1. Nick says:

     mos u merzit…kur hane mut shume te tjere, le te haje dhe ky!

   3. Fitimtar says:

    hahaha,ai eshte vothro,VOTHRO VESH LLAPUSHI.PO KUSH TE PJERDH TY MOR HALE!

   4. Fitimtar says:

    hahahamire ja bere tramite nga Kosova ,ai eshte vothro,VOTHRO VESH LLAPUSHI.PO KUSH TE PJERDH TY MOR HALE!

   5. Fitimtar says:

    hahahamire ja bere TRAPIT ,ai eshte vothro,VOTHRO VESH LLAPUSHI.PO KUSH TE PJE..DH TY MOR HALE emafies se trafiqeve te misait te gjalle

   6. Lugati says:

    paskan dale te gjithe bashibozuket e ripjelljes kundra buzhales..o rob buzhala osht shqiptar doni sdoni ju ..XHARREN W QUNI shiptare buzhalen jo..jom kurioz po te kishite sulmu buzhala lul bashen ca do kishit thone…na qekan nrejt ripjellja tu mbrojt nipin e SPIRO KOLEKES..qifshit veten ed lugati ju ene sala bashke..plena parazite..qifsha xhinsin e komunistave..

  2. Totila says:

   Kosta !
   Kosta , ky Bubaci , Buzhala perpos qe eshte PRAG QIRE eshte dhe Serb dhe UDB-sh njelloj si Bashici dhe Sali Berishovici .
   Kush ta jep te drejten ty o moter- qire se te futesh hundet ku nuk ke hise dhe nuk te takon ?

   1. marion says:

    O Buzhal,o spiun i Serbise!
    Nuk e kuptoj se si t’i botojne shkrimet antishqiptare ty more kellire!
    Po ti qe ne surrat dukesh qe je kafshe dhe ne dejet e tu vlon helmi e jo gjaku!
    Cfare do ti,more zorraxhi qe te futesh jundet ne punbet tonba tre brendeshme?
    Ramen e kane zgjedhur shqiptaret me 1 milion vota dhe nuk iken se ashtu te intereson ty dhge kriminelit Berisha!
    Dridheni nga frika e vetingut,prandaj beni si gorre!
    Shporru o kelysh cetniku dhe mos bej thirrje kunder popullit shqiptar!
    Ti dukesh qe je i paguar nga armiqte e Shqiperise te futesh hundet e tua te qelbura ne hallet tona!
    Ti mbeshtet ca vrases dhe hajdute qe e kane cuar Shqiperine ne humnere!
    Nuk kane se ku te shkojne vecse ne burg!
    Ne se Berisha ka mbledhur nja 200 jenicere te paguar per te uluritur para kryeministrise,nje pjese e tyre edhe kosovaret e tu,socialistet jane 100 fish me shume dhe mund t’ju hame te gjalle!
    Pse nuk shkruan,o qelbesire serbe,per vidion e shfaqur ne tv Dukagjini me titull “CIA PER KOSOVEN”,ku del hapur e sakte qe ju kosovaret e keni pritur fashizmin italian dhe nazismin hitlerian me kenge e valle,ndersa populli shqiptar formoi USHTRINE ANTIFASHISTE qe cliroi Shqiperine dhe te gjitha trojet shqiptare ne ish Jugosllavi duke dhene jeten 650 deshmore te atdheut por qe ju koqevaret nuk i keni nderuar duke u ngritur nje monument ne mes te Prishtines,se doemos ju ata i konsideroni armiq,se jeni kelyshet e divizionit nazist “Scanderbeg”!
    Dhe doni te bashkoheni me ne ju cetniket kosovare!
    KURRE MOS ARDHTE AJO DITE!

  3. Cudia says:

   Ti Buzhale mos harro te kuptosh se je nje cope “gazetar” qe nuk do te thote se mer vesh nga politika. Nqs mendon ndryshe atehere futu ne politike te te shohim se sa kupton nga gazetaria …!!!

  4. antifashisti says:

   Nje tiri kale ky Buzhala qe e mban veten aq koke e madhe sa e mban edhge gomari im!
   Kush je ti,more felliqesire serbe,qe fut hundet e dhjera ne punet e brendeshme te Shqiperise?
   Ti je vetem nje bythelepires UDB-ash,qe gjen rastin te ndihmosh agjentin tjeter te UDB-se Salih Pleh Berishovicin!
   Edi Ramen e ka zgjedhur populli me 1 milion vota,ndaj mos ha MUT qe nga Kosova te gjykosh ti kryeministrin tone!
   Pse nuk i ben thirrje UDB-ashit tend ne Kosove Isa Mustafes,qe e ka bere Kosoven zi e me zi,por merresh me Ramen?
   Ti Rames as mutin nuk ia ha dot,se nuk kane lene gje per ty vete Berisha dhe Basha!
   Nuk i mbron dot armiqte e Shqiperise, Berisha dhe Basha,se atyre po u vjen fundi!
   Nga burgu do te dalin vetem me arkivol,o Bukeshkale,jenicer i Serbise!
   Shporru qelbesire tuberkulare nga media shqiptare dhe merru me hallet e Koosoves!
   Ti nuk je shqiptar,por serb,prandaj SHPORRU qe ketej!
   Ja sa ARMIQ jeni ju kosovaret ndaj Shqiperise sa futni hundet e qelbura ne punet tona te brendeshme!
   Se Serbise nuk i beni dot balle,se jeni spiunet e saj!
   Hyyyy,kerme serbe!

  5. roberto says:

   Nje pyetje per serbin Bukeshkala me disa variante:
   -Cfare do beje ti,o Bukeshkale ne se do dyshoje,se gruaja jote te tradheton me komshiun?
   1-Do vrisje veten ?
   2-Do vrisje gruan ?
   3-Do vrisje femijte e lindur nga gruaja jote ?
   4-Do vrisje komshiun?
   Apo do haje….mut?

   1. mergim tari says:

    Roberto
    Nuk flitet ne forume per fakte familjare, qe ti ja hedh larg e larg duke i perdorur fjalen “dyshoje”.
    Te vertetat e familjes se tij le ti zgjidhe vete ai, ne nuk ka cfare na duhen ato. Le te beje cfare te doje, por une them se ajo e fundit,….. qe ta haje M** eshte me e arsyeshmja, pavaresisht se asnje nuk ha llojin e tij……

    1. feniks says:

     Bravo mergim tari!
     Je treguar i zgjuar se po mbron nje kelysh serb qe fut hundet ne te gjitha familjhet shqiptare,ndersa ti merakosesah se une po i bej disa pyetje teorike!
     Ky plehre serb duket hapur se eshte jenicer i Berishes,se me aq krime monstruoze qe ka bere Sali Berisha ne Shqiperi e Kosove ky kellire nuk i ka thene asnje fjale atij tradhetari!
     Pse nuk shkruan ky qen i zgjebosur se me naften qe Berisha furnizoi tanket serbe u vrane me mijra kosovare e boshnjake?
     Shporru cetnik serb!
     Ketij banditi nuk i duhet lene asnje hapesire ne median shqiptare dhe te akuzohet per thirrje armiqesore per permbysje me dhune te pushtetit te votuar nga 1 miljon shqiptare!

  6. Spartaku says:

   Kosta bravo! Ky na qenka psikopat fare.Qe nga eshte ky mut gazetare.U jep ment shqiptareve.

  7. kujtesa says:

   Ka lezet nje gazetar si puna e ketij Buzhalës!
   Komplet i paanshem dhe qe s’futet ne punet e fqinjit!
   U ka dasht qe serbi te ishte edhe ca dite n’Kosove qe ta pastronte faren e keqe qe kishte mbire aty pari!

 2. dardanet says:

  OJ TE KATNAR ,SHKO DHE RREZO , SPIUNET E SERBISE QE I KI NE MES QEVERISE SE KOSOVES .

 3. Shpetim says:

  O koqe kandari, nglele ti o sahanlepires i serbise t’u japesh mend shqipetareve.

 4. shaqo says:

  Larg duart nga Shqiperia o rrace e shpelare, o spiune te serbit e tradhetare te Kosoves e Shqiperise.
  Mero, e dijme qe Saliu ka te vetet ne Kosove e Serbi, por mos na i servir edhe ne.Lerini atje ku jane dhe te merren vete kosovaret me bukshkalet e Shqiperise e Kosoves.

 5. DRINI says:

  O Berat qe pate fat, bere goxha masllahat.Ne demokraci nuk mund te thuash me pa tjeter.Ate e thote shumica e nje populli.Trap

 6. shqiptari says:

  Sa gazetar idiot.I ceket e I paditur.po te shikosh ne keto 26 vjet vetem EDI rama po Ben shtet.

  1. Nendetesja says:

   Nuk eshte i paditur,thjesht se duron dot Ramen,po kush e pjerdh kete,kjo eshte ceshtja 😀

  2. Tani says:

   Ku i gjeti ky miliarda euro. Ato jane ne duar te Berishes me gjykatesit e tij. Keta flasin budallalleqe. Pa i njohur problemet filloje bejne deklarata si idiote. Ambasadori i OSBE-se leshoj nje bajge qe e pergenjeshtroj te nesermen dhe fjalla miliarda euro mori dhene. Ne ndikohemi shume nga fjalet e te huajve. Rama eshte kryeministri me i mire qe ka pare Shqiperia ne 26 vjet dhe ky na thote qe Berisha duhet te vije ne pushtet. Pftuuuuuu ndyresire serbe e Kosoves. Kopil i Serbise!

 7. shqiptari says:

  Sa gazetar idiot.I ceket e I paditur.po te shikosh ne keto 26 vjet vetem EDI rama po Ben shtet.

 8. FREDI says:

  Cti thuash keti veshllapushi mire eshte te lidhni breket qe keni akoma zgjidhur nga serbet pastaj shih ramen pa brek

 9. Aureli says:

  Ama e the edhe ti veshllapush qe nuk ke pune me Shiperine, u be kjo pune. Mori fund je bythe e zgjuar e koqevareve ti e ne marrim shume mend nga korevraret.

 10. Tony uk says:

  Ik ore bajge skemi ngelur te na japesh mend ti o gjakprishur.Edi Ramen dhe ne kosove e duan me shume se ata liderat tuaj.
  Soji jot shume shpejt do ngelin pa pune se ju njohin njerezit.

 11. Shko more idjot, ty sta varin ne Kosove, serbomadh….kush te ka paguar Sali Serbi? Ti je nje idjot qe sja vlen te diskutosh. Meso te gjykosh nje here pastaj shkruaj,po shkruaj per Kosoven…Kosovaret ste duan se je Serb I shitur.

 12. Fredi FR says:

  Ik o debil,s’ke turp. Droga e sateme.

 13. Bardhi Tolabi says:

  Po mire more idiot,Bulashke,si thua ti,te veme kryeminister nje njeri qe te pelqen ty dhe jo Shqiptareve.Ke mendon ti,ne se votohet perseri PS-ja prej Shqiptareve,pra indirekt Shqiptaret pelqejne Edi Ramen?Po qenke koqe,po kur them koqe,kam parasysh koqe miu se me te medha,nuk i mban dot, te marrin zvare…

 14. Al Boston says:

  O koke shtrembet,ti je nje agjent i Serbeve,o bire kurve.Nqse ka ndonje cik ere shteti, ka vetem tani ne drejtim te edi Rames. Mjere kush lexon shkrimet e tua o “zvaranik”

 15. shqip says:

  I njorant gazetar. Po ve ne dyshim intelektin e nje populli. Kur nje k.m. Zgjidhet me 1 milion vota , detyra jote eshte te heshtesh para sovranit. Kur nje k.m. Rikonfirmon zgjedhjet lokale , detyra jote eshte te ndrosh zanat , se nuk ke idene e politikave.

 16. Jo Shqiptare says:

  Me duket se edhe ky e paska henger supen e prishur SERBE.

 17. Flamuri says:

  Ky eshte nje mut gazetar

 18. drini nga Kosova says:

  Ky pro serbi , ky idioti qe mirret me punet e huaja , ky shizofreni qe vetem Perqarje sjelle ne Kosove , tash perZihet edhe per SHqiperine, ky eshte nje thjesht nje JASHTEQITJE .
  Si perkrahet nje SAli gerdeci nje vrases , Si perkrahet LUl FAzliqi gjithashtu nje vrases mu ne ate shesh qe Po protestojne une ket nuk Po mundem ti kuptoje keta injorante !!!!

 19. Epo kjo pune! says:

  o shvejk bujashka, bukshkala, ka faj media qe tejep hapesire ty per halucinacionet e tua, ku i gjet ato shifrat mer per parate e Rames etj etj. po dhe te kete para, prandaj duhet vetingu qe te asnjeri te mos i gezoje, edhe rama vete nese ka vjedhur por tipa si puna juaj mbeshtesin kot ne ere nje levizje qe nuk synon pushtet me vote medemek te lire por thjesht te sabotoje vetingun se po u vjen rrotull biruca.. mos jep mend kur se s’ke as per vete. mbaji se te duhen se pastaj do behesh per gallate.

 20. Anarko-Sindikalisti says:

  Belgrad Bubuzheli

 21. Mondi says:

  Ca eshte ky mo? Po pse o per gazetare nga Kosova kemi nevoje neve mo te marrim mend.
  Keta dihet duan partite radikale Islamike. Vendi i Shqiperise eshte EUROPA. Kosova eshte shtet tjeter dhe nuk duam te na perzihet ne punet tona

 22. lond says:

  or idiot or vesho ku e gjen te drejten ti te shash ramen or buce or shurraq

 23. Albano says:

  Ky tipi eshte shqipetari me i keq. Tamam lojen e serbeve dhe e ruseve ben. Ajo pacavure gazete qe drejton me siguri qe paret i merr prej veriut. Njeri i vogel nga trupi e mendja dhe i keq nga shpiriti. Yyttt o sperme e serbit. Ky eshte personifikimi i shqiptarit te keq, qe nuk do shtet por do rrumpalle. Ky , (nuk po ja permend emrin se eshte i lashte e i nderuar qe mbi 2000 vjet, e qe nuk e meriton) bukshkale eshte njeriu me i neveriteshem. Dhe shikoni sa kontradiktore qe eshte : Thote qe Edi Rama mos flase per Kosoven, te mos jape mendim per zgjedhjet ne Amerike, kurse ky bicimsesi te jape mendim per Shqiperine dhe te sugjeroje qe duhet te rrezohet nga drejtimi i vendit filani dhe te vendoset kollani. Shikoni se sa ” mendje ndritur” eshte.

 24. Aksi says:

  This man’s stupidity makes me sad. 🙁

 25. Angjelini says:

  Ky eshte nje tjeter shkerrdhate i dhojit te Andi Bushatit. S`ja vlen te zgjatesh shum me kete laper por po te isha nga Kosova me ate cfare u ka bere Berisha dhe Basha pas shpines ketyre te fundit kedo do perkrahja perveq ketyre te dyve. Ne demokraci qeverise shumica dhe fatemirsisht antishqiptart si ty jane pakice per momentin.

 26. Usa says:

  Qe nga surrati duket cfare mall idiot eshteky Kucove Budalla.
  Ik mor legen se le nam duke folur hajvanlleqe.
  Shko beji temena Salucit ne biruce pas ca javesh.
  Ju lidh gjaku serb ty dhe Sali kerrmen.

 27. Endri says:

  O Bukeshkal, po cte duhet ty te flasesh per Ramen. Rama ekonomin e ka pertoke por qe po ben shteti po ben. Te pakten vjen era shtet. Keshtuqe mos llap kot.

 28. arben says:

  Nuk e di se kush e financon kete veshllapush nga Kosova por di te them me bindje se eshte PS dhe Rama nje nga faktoret me pozitive ne perkrahje te plote te vellezerve shqiptare te Kosoves.Ne te kunderten Berisha e kompani e tradhetuan gjithmone idealin e shqiptareve per liri e pavaresi si dhe per ndertimin e shtetit te se drejtes.Sot pas 26 vitesh te perkrahesh akoma PD dhe Berishen do te thote se ke rene ne vorbullen ku qelbet ere tradheti ndaj kombit shqiptar.

 29. saliu says:

  Nje pergjigje per kete Buzhalen do ta ipte vetem Sefer Daja.

  Prej Kosove ke ardhe
  Ne mes Tirones ke zon ven
  Ma ke kaptinen
  Si koqe dardhe
  Do me na dhone ne men!

  Shko or trap e meso te besh pilaf , se vetem per pilaf je i zoti mor Bubuzhel

 30. fieraku4u says:

  E KUSH DO TA RREZOJE RAMEN, NJE BAJGE DHE BUBUZHEL SI PUNA JOTE…..???

 31. Patrioti says:

  Ceshte ky maskara burre, qe kerkon te na japi mend se cfare duhet te bejme ne me qeverine tone. Ik mor idjot se ti ske mend per vete dhe jo te na japesh ne. phyy bubuzheli i dreqit.

 32. Ivan i madh says:

  Me sa duket do qe te acarosh ndjenjat e shqipetareve mor pjelle serbe po me nje shpreje do ta mbyllesh me ty. PO TI BUZHALA C. P…. E SATEME DO ME NE PAK KEMI PJELLEN SERBE SI TI KRIMINEL BERISHEN. Or Mut.

 33. Dritani USA says:

  O Berat qe pate fat,po pse na bere kete mzat,o te pjerdhsha mu ne mendje,e kush te pjerdhe ty ne Shqiperi o legen i Saliut,shume kosovar e kane kuptuar se kush eshte shpellari i Vicidolit,po duket ti je cyryke nga trute.

 34. Aleko says:

  Ky gazetare po cvlerson cdo dite e me shume veten ne syte e opinionit ne shqiperi dhe kosove.Nuk dime cfare perfaqeson dhe interest e kujt mbron ky rob.Argumentat qe perdore per probleme te ndryshme jane sakandaloze dhe te neveritshme duke sjelle probleme dhe ne maredhenjet shqiperi kosove..

 35. Tralala says:

  Ky gati sa nuk thote: Ramen ta vrasin qe te mos jete me kryeminister. Mgjse shqiptaret e votojne ky thote se vota nuk vlen me shume se rradakja e tij. Ai flet me gjuhen e disa gazetarve shqiptare qe jane kunder kesaj qeverie. Pra kunder te gjitheve. Eshte I marre dhe duhet lene ne marrine e tij se keshtu ka shkruar edhe me heret.

 36. Dajti USA says:

  O Buzhal koke lo…,nuk e kupton se mendimi yt nuk vlen as per ne hale,ju plasi trapi shqiptareve se Ramen nuk e dashka nje mi haleje si puna jote.

 37. jani says:

  Ik o loqe kosove. Kush te pyet ty.

 38. Toni says:

  Me mire te degjoja nje gomar duke pallur se sa lexova kete interviste.

 39. LORA says:

  Meqe redaksia e “Temes” i jep akses intervistave te “Kohes se nikoll lehesit” dua t’a kuptoj si nje kontribut informues per lexuesin ,ne zhbirilimin e terrenit te antishqiptarve te perbashkuar, sa ne shqup e sa ne Kosove.
  Ne fakt ,ne 26 vjetet e fundit ,sa here qe Shqiperia dhe hapesira shqiptare ne Ballkan bejne progres me ritme te shpejta,taborri i bubuzheleve ne alarm fillon nga diversioni i perbashkuar per berjen e se bardhes me te zeze gjakprishurish.
  Bukur,shume bukur ,,,,,,,,,tash jane ndergjegjesuar se jane perballe elefantit me nje milion e ca mbeshtetes pas,ne shekullin e ri te bashkimit e prosperimit te pandalshem te shqiptareve,,,,,,perjashto bubuzhelet gjakprishur brez pas brezi.

 40. Meckojati says:

  Shikoj veshet dhe beja persheshin!

 41. Emigranti says:

  I zoti e di ku i pikon shtepia! Me kete thenje duhet te kuptosh me mire se kushdo tjeter problemet tona i dime ne, ashtu si si ju z Buzhala se bashku me popullin e kosoves dini problemet e Kosoves.Sa per dijeni ,Kudo qe ku ka qene Edi drejtues kemi pare arritje .Per kete fakt i gjalle eshte kur Edi ka drejtuar Tiranen si Kryebashkiak e nxorri ne drite sepse ngado qe kaloje shikoje kioska aqsa keto se bashku me betonin kishin pushtuar lumin Lana,ngado qe shkoje mbante ere urine pislleku dukej ngado.Me marrjen e pushtetit 2013 ju pervesh punes duke bere reforma te cilat kane dhene rezultate ne te ardhmen keto do ta rritin volumin e prodhimit,2017 me punen qe Edi ka bere do ta nxjerre fitues ne zgjedhje sepse populli ketij BURRI i ka pare PUNEN .Shih zgjedhjet e Dibres apo ato te Kolonjes ku arriti superfitore .O mik ,mbaj vendin e mikut ,mos u bej zot ne shtepine tone.Saper dijeni Edi Rama eshte vleresuar si nder kryebashkiaket me te mire ne bote .Tjeter, rritjet e ekonomise te vendit zene vendin e pare ne rajon .Po ta krahasosh me ish vendet socialiste ze vendi e dyte.Me aftesite e tij qe jo vetem PS po edhe masa e gjere e popullit do te shohin rekorde te pa para. Une jam emigrant ne Itali ,EDI RAMEN e kam pare Vetem ne TV ,Nuk bej pjese ne asnje force politike por une ketij burre shteti i kam pare punen ,dhe kur njeriu ,kushdo qofte ,kur punon duhet te meshtetet,kjo i takon cdo qytetari. Edhe nje here na takon te te themi mbaj vendin e vellait duke mos nderhyre ne familjen e vellait tjeter .

  1. Asus says:

   Buzhal! Ti ke mendjen tende, po e ke krejt gabim. Rama ka ardhur me vot dhe do iki me vot. Ai nuk iken se thua ti apo Lul Basha. Tiransit e kane votuar Ramen pese here. Kater here per Kryetar bashkie dhe nje here per kryeminister. Pas kater muajsh kemi zgjedhje dhe po humbi le te hapi krahun. Po fitoi hallall I qofte. Ky eshte rregulli demokratik. Po te iki pse vajti ne Beograd e brockulla te tjera, kjo nuk qendron. Nuk hiqet kryeministri se s’te pelqen ty. Keshtu si thua ti, ndodhi me Mehmet Shehun qe e vrane sepse djali tij donte nje vajze qe nuk I pelqente Enverit. Ato kohe I lame pas dhe shyqyr qe I lame.

 42. Tirana says:

  Buzhala!! Qe ne mbiemer ky njeri te jep pershtypjen e njeriut pa identitet, ose te pakten mbiemer te tille nuk ka Shqiperia e shqiptaret. Ndyshe duhet ta kete, ndoshta Bukshkala, ku i dihet. Sa kthina fshehin keta njerz pas patriotizmit: Berat?

 43. AVNI RUSTEMI says:

  BUZ- HALE , …. BOTA ESHTE E RRUMBULLAKET KOPUK INJORANT.

 44. Peco says:

  Allah o zot, pse edhe ne Kosove paska Cim Peka?

 45. Franci says:

  Ore katunar i trashe e i palare,cte duhet ty me politiken e Tiranes ? Ti sikur i vure kufirin Rames qe mos perzihet mr punet e politikes kosovare ??Ik ore morracak qe i sherben Serbise si idhulli yt agjent Sali serbi.Dhe meso pak shqip se kur flet ne televizion duhet me vendos titra shqip. Btarallak !!!

 46. boom says:

  Shko edhe largo serbet nga Mitrovica e Veriut o berlok, pastaj merru me Ramen.

 47. . says:

  Ik ore Koqevar – shpellar

 48. Fatosi jo lubonja says:

  Bobo foli dhe ky pederasti, qe e financon ilir meta..Financim qe behet me
  1) florinje nga ato 340 kg e krrabes,
  2)me 92 mln euro te TECI -t te Vlores
  3)grabitja e minierave
  4)7% e bllokut te zi etj ..
  Me pak fjale boll o laskar mos na trego se kush eshte ilir meta e sali gerdeci

 49. Lpl. says:

  Filluan edhe Buzhalat e Kisoves disa Rama i ka marre keshilltare nga Kosova , nje tjeter gazetare ka nhe jave qe akuzon Berishen pa asnje pytje per veten e saj , qe pse po hyj kaq thelle , keshtu tani edhe ky Buzhala .Kosovaret jane te fundit qe sduhen pyetur per asnje gje sepse nuk duam te kemi lidhje edhe me nje grup tjeter anadollakesh .Po rezojme Ramen me mentalitet komunisto Islamik , fiton Basha me mentalitet komunisto Islamik kjo eshte gjendja dhe keshtu ndoll .Une djam me Ramen mbas kesaj kohe se nuk ndryshoj gje ne botkuptimin dhe ne trajtimin e pushtetit por ngelen anadollake .Prend Doçi ne letrat e tij ne nje shkrim qe kishte puplikuar edhe Rama qe i kishte derguar Vatikanit thoshte , keta njerez neqoftese nuk nderrojne fe nuk kane per te mbtojte as gjuhen as shtetin e tyre , edhe une ka kohe qe ju them ndryshoni fe qe te keni gjuhe shtet demokraci liri dhe perparim dhe zhvillim normal .Kjo i ndryshon Shqiptaret Buzhala feja Krishteri qe eshte institucjon ne çdo te Krishtere qe eshte tempull i Zotit .Evropa eshte e Krishtere e ju nuk jeni ky eshte dallimi , ju akoma aq anadollake jeni saqe kujtoni se demokracia dhe qytetrimi Evropjan ka ardhur nga ligjet qe ka shpik mbreti , jo mor jo Evropjanet jane te Krishtere e kane ndertuar vete jeten e tyre sipas Krishtit , dhe sot e kane institucjon sherbimin perkushtimin respektin pervuajterine humanizmin e tjere .Nuk ka vend misliman demokratik ngase nuk perputhet me qytetrimin Kristjan nga kulture tjeter qe merr ne familje ne komunitet ne xhami dhe ne fis .Po deshet bejeni levizjen e madhe , dhe kjo behet duke mohuar Islamin politik e religjoz po nuk mohuat diçka nuk ndryshoni kurre .Keshtu qe nuk ka faj as Rama As Basha , por qytetrimi Shqiptare anadollak , ketu filloni ndryshimin .

 50. Amant Ndregjoni says:

  O katundar qe e mban veten per gazetar ik e meso shqipen me pare se sa te japesh mend per histori me bisht nga pas. Askush nuk te hyn ne pjese ne bindjet tuaja por gjuhen shqipe e ke detyrim sidomos ti. Kete mos e haro dhe meso nga intelektualet e mirfillte te kosoves. Kaq. Tung

 51. ALBAN DEGA says:

  BERAT BUZHALA MESAZHERI I RIAS RUSE DHE UDB-S SSERBE

  Njesoj si i jati nje kopil i Rankovicit dhe Millishevicit!
  Me bej baba qe te ngjarje, thote filozofia popullore shqiptare!
  Hic me pak e hic me shume!
  Pru fare e keqe serbo- ruse!

  1. Pema LA says:

   Shyqyr qe shkrove dicka qe lexohet.Ato pacavura long size qe i poston nuk ti lexon as familja e afert.Sa i perket Buzhales ky eshte idiot per nga natyra ama asnjeri nuk po i kundervihet me argumente.
   Keto qe i ka thene nuk eshte qe nuk i dijme por nuk duam qe te na i thone sidomos dikush si Berati.

   1. Alban Dega says:

    Se shpejti do te hapen dosjet e agjentures serbe edhe ne Kosove

   2. Alban Dega says:

    PO VJEN ORA E SE VERTETES PER UDB
    NE KOSOVE!

    Se shpejti do te hapen dosjet e agjentures serbe edhe ne Kosove!
    Shume portale investigative ose jo , shume OJQ e shoqata financohen dhe per doren nga RIA ruse dhe UDB a e sotme serbe kunder UCK-se koamandanteve te saj, liftetareve te lirise dhe atdhetareve te spikatur!

 52. mokja says:

  O Bozhen po ti qenke si i ritur brenda ne qyp

 53. 123 says:

  Ejshte me fat……
  E njeh mire gjuhen shqipe……
  Kjo nuk do te thote se eshte shqiptar !!!!!!!
  Shikojeni surratin……
  Tamam gjarper helmues serb!
  Bir Saliserbkriminelberishovic !

 54. butrinti says:

  MBASE QENKE ZOG SERBI OR BUBUZHIN BERATI

 55. Bobo CNA gjeti says:

  Ik o Rob Shk,,,er,,gjith kjo urrejtje Masive kunder nje Personi,,,Qe e DO ME SHUME SE 75%E SHQIPTAREVE,,KUDO NDEZ TELEVIZORIN,,,HAP TEL,,NGJON RADION,,KE KTE MOTER QIRE,,,,PASTAJ LUBONJE,,RAKIP,,,BUSHAT ,,SHKULLAK,,E SHUME DASHAKEQES TE TJERE ????,,,JU ROB QIRA,,,ANALISTA GOJORESH,,,MBESHTESNI VETINGUN PASTAJ VILLNI CTe DONI,,,,AJO ESHTE FILTRI I PASTRIMIT,,PO E KAPI EDI RAMEN DHE AI BASHK ME NJE DHOME BURGU ME TE TJERET,,, KTU ESHTE NE INTERESI KOMBETAR,,E ARDHJA E NJE POPULLI IDIOT VARFANJAK,,,KU E VETMJA SHPRES ESHT FUTJA NE BE,
  HAJT ROBT KU TI KEN ,,DHE ZOTI I MALLKOFT ATO QE
  LUAJNE ME KTE POPULL SPEKTATOR INJORANT QE PRET CDO GJE TI BJERE NGA QIELLI

 56. mokja says:

  Dhe harova te te them.kur kemi qen te vegjel nje shoku tone i thoshim hiqe masken dhe ta dish qe ky sishte kaqe i shemtuar sa ty.Ti po te shkosh te jetosh ne kopshtin zologjik do trembesh dhe kafshet

 57. maximus says:

  ky dobiçi turk sa here qe me del para ekranit, si ne tv ashtu edhe ne pc, me vjen per te vjelle, epo kur u be edhe ky pinjoll gjak Turku gazetar ,mos ngelte njeri mbi toke, ptyyyyyyyyy fare e ndyre, me mendjen e ketij budallait injorant, une as ne wc nuk shkoj, nga na mbine keta injorante turq ne kete toke, shikoni si e ka koken ky arabi, njeri me te shpifur s’mund te gjesh, por me keqja eshte se hiqet sikur eshte edhe i zgjuar , pppttttuuuuuu race e ndyre.

 58. NO PASION says:

  PER TE KUPTUAR QARTE BERAT BUZHALEN KA DY RRUGE …MJAFTON TE KUJTOJME REAGIMIN E TIJ KUR EDI RAMA ISHTE I FTUAR NE NJE PANEL GAZETARESH NE NJE TV KOSOVAR…KU TE GJITHA KRITIKAT E GAZETAREVE EDI RAMA IU PERGJIGJ PIKE PER PIKE PER KETO KRITIKA SINQERISHT EDHE MUA ME HABITI PER PERGJIGJET BRILANTE DHE ME NJE THJESHTESI TE HABITSHME …AQ SA NE FUND GAZETARET PERPIQESHIN SE KUSH E KUSH TE BENTE SELFI I PARI ME EDI RAMEN…I XHELOZUAR DERI NE PALCE DHE ME NJE ARROGANCE TIPIKE INFERIORITETI BUZHALA U TALL ME KOLEGET DHE PRONARIN E TV KOSOVAR DUKE THENE SE VETEM BERAT BUZHALA E BLLOKONTE EDI RAMEN NE STUDIO??????DHE RRUGA E DYTE ESHTE TE LEXONI GAZETAREN KOSOVARE XHARRA SE CFARE THOTE PER BUZHALEN….PER KUJTESE KJO GAZETARE ESHTE SULMUAR NGA LIDERI SUPREM I PD SALI BERISHA ..PASI AJO I KUJTOI ATIJ DHE NEVE SE I KA DHENE PASAPORTE SHQIPTARE NR 2 TE AL KAEDE-S ..AL ZARAWUI

 59. niku says:

  Ben pis emrin e nderuar te nje qyteti

 60. Shqiptari i ILIRISE. says:

  O Buzhala! Me gjithe keto komente kunder teje,mos u mundo ti justifikosh duke u thene te tjerve se jane fanatiket e PS-se.
  JO!!! Nuk eshte ashtu!
  Tani ne Shqiperi e kane te qarte, qe ti je vetem nje QEN SERB!
  Ti Ramen e urren se nuk ju nenshtrua padroneve te tu serbe.Ashtu si Berisha qe u sherbeu e u sherben si ti,mor gjak shprishur!

 61. tironsi says:

  ik o Toç mos na çaj trapin!
  Perpara se te supozosh se sa jane milionat e droges, etj.. etj.., investigo dhe gjej sa spiuna ka Serbia ne kosove.
  E degjove zyrtarin serb qe tha se kemi patur spiuna sa te duash dhe shume afer Adem Jasharit? Po per shtepine e verdhe te Lulzim Bashes ke degjuar?
  Edi Rama mund te jete trap dhe skizofren, por ai eshte i vetmi qe ja tha ne sy Vuçiç, “Duhet te njohesh Kosoven, o shoku..” !!
  Ik Pirdhu tani o Bubuzhel Buzhala!!

 62. DETARI Atlantidhes @ says:

  ja edhe nji ushtar qe paguhet nga Moska !

 63. votren(prifti spanjoll) says:

  Buzhale,nuk kam kohe te lexoj komentet.A ta ka martu kush nga keta mamin hala?

 64. damian says:

  Prandaj nuk ben prokopi Kosova sepse ka jo pak tipa te rekrutuar nga Serbia si ky veshllapush. Ne cilin krah je ti more derdimen. Rama eshte me USA dhe me EU dhe Saliu me dhiaret e tu bathoriste eshte ne anen e dumbabisteve dhe rrenimin e shqiperise. Po ske faj ti veshllapush sepse ka pazar edhe per trapa si ty ne kete moment.

 65. delvina says:

  vesh llapush ,,,gjith cka mund te jesh por gazetare jo ,,fatkeqsi per kosovenn ,

 66. Ollga Toronto says:

  Asnje gazetar shqiptare Shqiperije,qofte dhe me mediokri,nuk ka fol per problemet e Kosoves si ky mi haleje flet dhe jep ment per Shqiperine.Kuptoje o hale mi haleje se shqiptaret me ment e tua nuk vene as ne hale,ptu……………rrasat muti.

 67. Meri says:

  Je shume naiv te besh rekomandime te tilla ne shqiptareve se ke duhet te rezojm e ke duhet te mbajme , udheheqesit e pushtetit i kemi zgjedh vet me vullnet. Nese ke ndonje pakenaqsi si person fizik nga Edi Rama besoj te jesh ti konfliktuali zgjidhe vet nese si Kryeminister nuk kemi nevoj rekomandimet e nje injornti si puna jote. Shqiptaret nuk jane 1000 vet qe jane strehuar neper cadra te ardhur nga rrethet per te shijuar Tiranen dhe pse te paguajn hotel kur jua ka siguruar Basha dhe klyshet e tij. Vetingu do zbatohet Shqiperia do te shkoj perpra. Edi Rama shiko perpara beje shqiperin te ndihemi krenar.

  Meri
  USA

 68. ervin says:

  ik mor dja kurvet , ta qi jot em me serb e ke dal ti ne dynja ,, prandaj je ne sinkrom me mediat ruse,,

 69. tonini says:

  PO, keshtu thone dhe ruset dhe serbet dhe ti ske si flet ndryshe.Per momentin nuk e shoh te aesyshme te te jap shume rendesi,sa per komplimenta ,i ke te shumta ne opinionet e shkruara.

 70. Zgalem says:

  Kombi shqiptar pa gazetarucin , Berat , do te jete me I shkelqyer se sa me te . Zgalem

 71. Jimi says:

  Prape doli ne skene ky pallavesh!?

 72. grand says:

  Thjeshte bishdil serbo-ruse, keshilltar i ardhshem i Bash-berishes nese vijne ne pushtet!
  Ilir Meta, me mire sakrifkohu, nese duhet, por mos i hap rruge ketyre plehrave! Mbeshtete Edin.
  Rrofte Shqiperia dhe Kosova!

 73. p.dedja says:

  po cdo ti o plere serb ne punet tona.Je shume minore dhe nuk ja vlene te depatojsh ne ty

 74. Commando says:

  Ik ore langaraq , te prish pune Rama eeeeeee , thuaj te verteten qe nerrugen time ne bashkepunimme serbet , Rama me prish pune, cte keqe te solli ty rama pederast , shikoe me dylbi o legen Ramen

 75. ALBAN DEGA says:

  BUJAR BUZHALA DEMADKON VETEN SI TELLALL I RIA RUSE DIA SERBE

  MODELI MAQEDONI APO PROJEKTI
  PUTINIST I BANDES SE BERISHES

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  A nuk e pohuan me gojen e vet lideri de jure Lulezim Basha, UDB-shet Sali Berisha, Flamur Noka, Aldo Bumci e shume telalle te Mafias se kjo proteste organizohet sipas modelit Maqedon!
  Jo vetem Maqedon por edhe Serb, Malazez !?
  Cfare eshte ky model dhe kush fshihet pas tij edhe ne rastin e kesaj cadre!
  Eshte modeli i Ruskaja Intelixhensia Axhensia, Agjencise Ruse te Zbulimit, RIA, ish KGB-ja sovjetike e Vladimir Putinit qe ka filluar mesymjen ne mbare Balkanin perfshi edhe Shqiperine, edhe Kosoven…
  Kush i organizoi pergjimet e niveleve me te larta shteterore ne Maqedoni!?
  Kush kurdisi komplotin per vrasjen e ish- kryeministrit te Malit te Zi diten e zgjedhjeve!?
  Kush sajoi gjoja atentantin ne pergatitje dhe municionet kunder Vucicit ne Serbi!?
  Kush organizoi qendren kryesore te sajimit te lajmeve te rreme per zgjedhjet e fundit ne SHBA kunder Klintonit dhe stafit te saj !?
  Kush!? Disa cunake te Veleshit !? Me vjen per te qeshur e per te qare njekohesisht !!!
  Jo vellezer e motra ishin ujqer te vjeter te ish- KGB-se sovjeto- ruse, RIA-s se Putinit, specialiste te mbaruar te kibernitikes dhe te gjuhes angleze, qe kane arritur te futen deri ne makinat e numerimit te votave ne shtetet vendimtare te votave amerikane, per cka jo rastesisht kembengulin si mushka Berisha , Noka, Basha, Mediu, Pollo… te lidhur me njmije e nje fije te fshehta qysh ne mosha gjimnazi me KGB-ne, UDB-ne, Asfaline… me dreqin e te birin e tyre antishqiptar!
  Ndaj largohuni nga ajo cader! Sot! Neser mund te jete teper vone.
  Ajo eshte cadra e modelit Maqedon de jure e RIA ruse de facto modeli i Sali Berishes dhe Mafias se tij jo e juaja!
  Vigjilence vellezer e motra qe na bashkon shqiptaria, gjuha, gjaku kombi !
  Syceltesi!
  Pse ?! Sepse lufta e tyre per dekriminalizim ashtu si ajo per mbrojtjen nga vjedhja e votave … 4 muaj para se ato te zhvillohen e tre muaj para se te filloje fushata elektorale eshte maska, sebepi, preteksti!
  Rimarrja me komplote, pazarlleqe te pista, me Kale Troje ala Vangjel Dule, ala Agron Duka, ala Ylli Manjani, Blendi Koran Toptani e Artur Zheji, ala Fatos Lubonja e Artan Fuga, ala Sazan Guri, ala Genc Pollo. ….ne tavoline e nen rrogoz ala RIA, edhe te pushtetit politik per te ruajtur e mbrojtur me cdo kusht Dinastine e pushtetin ekonomik nga shteti ligjor e Vetingu nga kryereforma e te gjitha reformave te kesaj qeverie reformatore!
  Cfare nuk mund te beje Sali Berisha per pushtet!?
  Per pushtet Sali Berisha nxorri ne prite e vrau Azem Hajdarin! Sali berisha per karrike e pushtet vrau Azemin por sic e kame shkruar ketu e 18 vjet me pare eshte gati te vrase edhe Shkelzenin!
  Cfare jeni ju per Sali Berishen realisht ! Nje mashe, nje vegel per pushtet! Ushtare, numerore, mercenare pa asnje vlere sapo te arrije qellimin e tij!
  Cfare nuk mund te beje ai dhe modelistet e tij ala Maqedon domethene ala RIA per te rifituar e ruajtur sundimin e tyre politik, ekonomik, financiar !?
  Ne bashkepunim edhe me RIA-an , edhe me DIA-an, ish- UDB-ne serbe, me Asfaline greke… Sali Berisha mund te urdheroje hedhjen e nje shashke apo granate, apo qelloje kunder cadres suaj!
  Kur vrau krahun e tij te djathte Azemin per pushtet cfare jeni secili e te gjithe ju per ate!?
  Kjo do te nxirrte situaten nga kontrolli e mund te krijonte tragjedi te reja per familjet tuaja dhe per kryefamiljen tone mbare Shqiperine .
  A nuk veproi keshtu po ky Sali Berishe me vrasjen e Azem Hajdarit duke organizuar nje grusht shteti klasik qe vetem bythelepirja e Fatos Nanos, qe e shkerdheu per 4 vjet ne birucat e Bences, e shpetoi nga burgu i perjetshem qe do te merrte ne cdo shtet me te vertete demokratik te Botes… Te mos harrojme dhe tragjedine masive te 1997-es ! Eshte teper heret per ti harruar ! As Gerdecit! As Otranton… as… as …
  Shen Petersburgu e Moska, Nena e Serbise , Rusia eshte nena e te gjitha te keqijave per shqiparet si popull e si komb, per Shqiperine si shtet historikisht.
  Cdo sakatim e copetim i trojeve shqiptare, cdo masaker serbi- malazezo- maqedono- greke ne to, sic e ka pohuar edhe vete Trocki, kane intrigat, komplotet dhe bekimin e Rusise!
  Jo vetem agjentet e UDB-es Sali Berisha e Lulezim Basha, Flamur Noke Stanishici e Fatmir Medihoxha, Genc Pollo e krejt Korporata e tyre e krimit te organizuar dhe atdheshitjes, por edhe vete Moska hoqi sot maskat e doli hapur kunder qeverise me te suksesshme, me reformatore dhe me ala amerikane e properendimore ne historine e Shqiperise.
  Si Putini edhe zagaret e tyre te Tiranes do korrin disfate te turpshme perballe 97 per qind te shqiptareve qe perkrahin Reformen jetike ne Drejtesi, Vetingun, SHBA-ne e BE-ne.
  Kur Enver Hoxha ca pushke me gjalme e topa te ndryshkur gjermane trofe lufte i perzuri me bisht ne shale kete shtrire te vjeter dhe krejt Trajtati e Varshaves, Shqiperia ne NATO dhe aleate e Amerikes u mall daten si Putinit edhe kelysheve te tij te Tiranes!
  Shqiperia eshte e shqiptareve jo e zagareve!

 76. Baton Gostivari says:

  NUK e LEXOVA!
  gjithë artikullin, ngase kur erdha te shuma e supozuar e “ABUZIMIT” DISA MILIARDA!!!!, rilexova e rilexova dhe erdha në përfundim se ky gazataxhiu na qenka ANALFABET në FINANCA.
  ABUZIM DISAMILIARDËSHE!! në Shqipëri. Kësaj i thonë gënjeshtër dhe po të isha si Rama, do i bëja një kallëzim penal të më tregonte ky sharlatan se ku, si, kurm nga kush, në cvend etj ndodhen këto miliarda!!!
  Më vije të vjellë kur dëgjoj pohime të tilla GROTESKE.
  Tek na cdo budalla, po të ketë bërryla, bëhet edhe anaSHlist e ia botojnë gomarllëqet.

 77. Baton Gostivari says:

  NUK e LEXOVA!
  gjithë artikullin, ngase kur erdha te shuma e supozuar e “ABUZIMIT” DISA MILIARDA!!!!, rilexova e rilexova dhe erdha në përfundim se ky gazataxhiu na qenka ANALFABET në FINANCA.
  ABUZIM DISAMILIARDËSHE!! në Shqipëri.!!! Edhe Zvicra do ta ndiente financiarisht një lëkundje të tillë financiare. Kësaj i thonë gënjeshtër dhe po të isha si Rama, do i bëja një kallëzim penal këtij maniaku, të më tregonte ky sharlatan se ku, si, kurm nga kush, në cvend etj ndodhen këto miliarda!!!
  Më vije të vjellë kur dëgjoj pohime të tilla GROTESKE.
  Tek na cdo budalla, po të ketë bërryla, bëhet edhe anaSHlist e ia botojnë gomarllëqet.

 78. Abdylqenef Buzhala says:

  Po pse po mirret TEMA me këlyshët e Beogradit, s’e kam të qartë? Ky Buzë Zhala deri para pak vitesh pasurinë e vetme të tundshme kishte një gomar që ia dhuruan fqinjët, kurse tani që merr lekun nga moska dhe beligradi u shet mend shqiptarëve, thuajse është akademik. Gomari dhe pronari i tijë lindin gomar dhe ngelen të tillë.

 79. mireli n says:

  Ky kelysh serb anatemon KM Edi Rama dhe perfaqesuesit e SHBA e BE ne vendin tone. Ky horre i paturpshem si papagall i ndyre perfaqesues i zi i klaneve me antishqipetare sot na jepe mende se si duhet te veprojme.
  O Berat Bullllaxhga o qenie perverse te jape fjalen si burrat per nji gje. Nese te shikoje ose bene vaki te vishe ne Vlore ose te takoje ne Tirane do te peshtyje ne fytyren tende te qelbur. O pjelle serbe . Te urreje pafund o krijese cnjerezore.

 80. fatosi says:

  Ky plehra qe akuzon km Edi Rama duhet te shpallet person i padeshiruar ne vendin tone. Ky me kete me nder me thene interviste kerkon te prishe stabilitetin e Shqiperise, prandaj duhet te kemi kujdes se kosovaret kane dhene prova qe jane manipulus, spiune, mos harroni qe keta burra kurva ishin ne shqiperi edhe ne 97-en me pak fjale duhet te hyne nevendin tone vize por jo ne vere por ne dimer se na e dhjene Durresin duke u lare me brekushe! Ptuuu rrace muti !

 81. Legenburre says:

  Peticion mbarekombetar
  Ti hiqet emri Berat ketij bubuzhelit turiqen…

 82. smajo gashi says:

  Babai i tij kaqen udbash kete edine ne Kosove mos u habitni te ne vlojne sebofilet tefala nga Prishtina

 83. BUJARI JU DEGJON says:

  Berat Bubuzheli nuk ka vetem veshet si te gomarit,por edhe trurin…
  Sic ka thene edhe hajduti Lulush Basha,ky e ka hak drurin… 🙂

 84. ali vlora says:

  O Ti Buzhala si nuk te vjene pak turp per keto nivele te uleta arsyetimi me argumente idioteske. Rama ( Edi ) sote per sote ne Sjqiperi eshte shtylle kurrizore shqipetarizmes. Tung o Buzal.

 85. ali vlora says:

  O Ti Buzhala si nuk te vjene pak turp per keto nivele te uleta arsyetimi me argumente idioteske. Rama ( Edi ) sote per sote ne Sjqiperi eshte shtylle kurrizore shqipetarizmes. Tung o Buzal.

 86. undefined says:

  Berat Buxhala, buxhale je vertet, shko e zvogloi vertet, o rod i keq, pjell e keqe shkine

 87. Shqiptari says:

  Berat Buxhala, buxhale je vertet, shko e zvogloi vertet, o rod i keq, pjell e keqe shkine

 88. Shqiptari says:

  Berat Buxhala, buxhale je vertet, shko e zvogloi vertet, o rod i keq, pjell e keqe shkine

 89. Shqiptari says:

  Berat Buxhala, buxhale je vertet, shko e zvogloi vertet, o rod i keq, pjell e keqe shkine

 90. Iliri says:

  Cfare eshte kjo fare e poshter?
  Nga ka mbire kjo fare hithri?
  Fuck

 91. Petriti says:

  O lopo ambasadoret nuk manipulohen as nga Rama e as nga ndokush tjeter. Ata e mbrojne krijesen e tyre Shqiperi, krijesen e tyre Kosove se ne si shqiptar moti i kishm fshih nga harta edhe Shqiperine edhe Kosoven. Rrofte Austria e Amerika me perparimtaret se Budallet si puna jote te marrin nw qafe

 92. Shqiptari nga Kosova says:

  Pse i jepni kaq rendesi ketij idioti..!
  Edo , Buzhala le te leh ti ec para..!

 93. suzana says:

  uauuuu, sa komente te peshtira si ne kohen e xhaxhit Enver. Buzhala nuk duhet te perzihet ne politiken e Shqiperise por i thote disa gjera shume te verteta qe asnjeri prej jush nuk i trajton: Rama-Vucic, Rama-Tramp, Rama-Erdogan…sa keq qe shqiptaret nuk pranojne asnje ze kritik, kush flet kunder Liderit eshte tradhetar, serb…turp.

 94. llaapalluc says:

  Ranush po paskeni lene shume hale te xhirojne nepr Kosove-

 95. Hason pordha says:

  Ca eshte ky rrota e k.rit?? Ca eshte ky Buzhala??

 96. Lelo says:

  A e di se ky majmun ka marre shtetesine tone shqiptare qe e perdor per te dale jashte shteti?? I duhet hequr urgjentisht!!
  Se dyti, media e tij “Gazeta Express” duhet bojkotuar ne mase nga te gjithe ne. Vetem keshtu zhbehet kjo mbeturine ADN-je.

 97. Shqiptar says:

  Buxhala Bubajka o race e qelbur sllave, o jashqitje e Kosoves

 98. Shqiptar says:

  Buxhala Bubajka o race e qelbur sllave, o jashqitje e Kosoves

 99. Shqiptar says:

  Buxhala Bubajka o race e qelbur sllave, o jashqitje e Kosoves

 100. baffo says:

  BERAT me pare ik merru me mbiemrin se te tingellon shume keq ky mbiemer pastaj hajde dhe na fol se cfare duhet me ba me ED RAMEN hajt te do baba fort mos u vono ike

 101. arbëri says:

  Mos ia varni kesaj ndyersire e dallkauku i cili eshte pjese e injorances e cila per fat te keq prek edhe tjere.Do fundoset bashke me te tjeret ne injorancen e tyre.

 102. Poradeci says:

  O bush-kale, me kete qendrim tregon se familjarisht i ke sherbyer udb, atje kur flet nuk i ben pershtypje kosovarve sepse shumica e tyre si ty jane dhe mendojne si ty, ketej kufrit na ben shume pershtypje linja jote. Lexoji ndonjehere dhe komentet tona per shkrimet e tua. Edit ti hash k…. in se ka kush e vlereson dhe e voton, o kerme berishiane. Botojeni kete veshtrim.

 103. Poradeci says:

  O bush-kale, me kete qendrim tregon se familjarisht i ke sherbyer udb, atje kur flet nuk i ben pershtypje kosovarve sepse shumica e tyre si ty jane dhe mendojne si ty, ketej kufrit na ben shume pershtypje linja jote. Lexoji ndonjehere dhe komentet tona per shkrimet e tua. Edit ti hash k…. in se ka kush e vlereson dhe e voton, o kerme berishiane. Botojeni kete veshtrim.

 104. Poradeci says:

  O bush-kale, me kete qendrim tregon se familjarisht i ke sherbyer udb, atje kur flet nuk i ben pershtypje kosovarve sepse shumica e tyre si ty jane dhe mendojne si ty, ketej kufrit na ben shume pershtypje linja jote. Lexoji ndonjehere dhe komentet tona per shkrimet e tua. Edit ti hash k…. in se ka kush e vlereson dhe e voton, o kerme berishiane.

 105. Poradeci says:

  O bush-kale, me kete qendrim tregon se familjarisht i ke sherbyer udb, atje kur flet nuk i ben pershtypje kosovarve sepse shumica e tyre si ty jane dhe mendojne si ty, ketej kufrit na ben shume pershtypje linja jote. Lexoji ndonjehere dhe komentet tona per shkrimet e tua. Edit ti hash k…. in se ka kush e vlereson dhe e voton, o kerme berishiane.

 106. Poradeci says:

  O bush-kale, me kete qendrim tregon se familjarisht i ke sherbyer udb, atje kur flet nuk i ben pershtypje kosovarve sepse shumica e tyre si ty jane dhe mendojne si ty, ketej kufrit na ben shume pershtypje linja jote. Lexoji ndonjehere dhe komentet tona per shkrimet e tua. Edit ti hash k…. in se ka kush e vlereson dhe e voton, o kerme berishiane.

 107. Poradeci says:

  O bush-kale, me kete qendrim tregon se familjarisht i ke sherbyer udb, atje kur flet nuk i ben pershtypje kosovarve sepse shumica e tyre si ty jane dhe mendojne si ty, ketej kufrit na ben shume pershtypje linja jote. Lexoji ndonjehere dhe komentet tona per shkrimet e tua. Edit ti hash k…. in se ka kush e vlereson dhe e voton, o kerme berishiane.

 108. Poradeci says:

  O bush-kale, me kete qendrim tregon se familjarisht i ke sherbyer udb, atje kur flet nuk i ben pershtypje kosovarve sepse shumica e tyre si ty jane dhe mendojne si ty, ketej kufrit na ben shume pershtypje linja jote. Lexoji ndonjehere dhe komentet tona per shkrimet e tua. Edit ti hash k…. in se ka kush e vlereson dhe e voton, o kerme berishiane.

 109. ISA BOLETINI says:

  Pershendetje VËLL3ZËR NGA SHQIPERIA! UNË JAM ISA BOLETINI SHQIPTAR NGA KOSOVA .
  Desha t’ju them veq Dy FJALË:
  1. KENI TE DREJT TA KRITIKONI IDENË PERSONALE TE “GAZETARIT” Berat Buzhala.
  2. NUK KENI TE DREJTË TA OFENDONI dhe T’IA NDALONI NJË SH1IPTARI NGA KOSOVA, TE DREJTËN PER TE DHËNË NJË MENDIM PER MËMËN SHQIPERI…
  Po të ishte gjalle Ismail Qemali DO T’JU T4EGONTE SE:
  -PO TE MOS ISHIN STUPCAT E TRIMAVE KOSOVAR TË ISA BOLETINIT KJO SHQIPERI DO T’ISHTE ZHDUKUR NGA SHQIPFOLSIT GREKOFILE E TURKOFIL TE SHQIPRIS!
  -POROSIA IME ESHTE HERA e FUNDIT ESHTE QE JU BËNI KËSO NDARJE REGJIONALE DHE IA NDALONI TË DREJTËN NJË SHQIPTARI NGA KOSOVA TË JAP KONTRIBUTIN PËR SHTETIN AMÈ! KY SHTET I SHQIPËRIS ESHTE SHTET I GJITHÈ SHQIPTARVE E MA SË PÀKU I JUVE QE JENI MBRENDA KETIJ SHTETI QE NA LATÊ JASHTE PER NJECSHEKULL TE TERE E QË KEMI DHËÑË SHUMFISH ME TEPER SE JU PER KRIJIMIN E SHQIPERIS !
  -MOS T’JU NDIEJ KURR MË QË JU IA NDALONI NDONJE SHQIPTARI TE KOSOVES QE MOS TE PERZIHET “NE PUNET TUAJA TE BRENDSHME” sepse SA HAP E MBYLL SYT JU VIJ DERI NË VLORË ME TRIMAT E MI KOSOVAR DHE JU ZHDUPAS E JU SAKATOSI ME STUPCA E HUJ GARDHIQESH si ne vitin 1912. Bre Grekofil e Turkofila t’flliqt bre pisa TURP TË KENI!

  1. Eh te LUMT GOJA TY O ISA BOLETINI I KOSOVES SE SOTME, e GJITHASHTU I LUMT STUPCI ISA BOLETINIT te vitit 1912 qe i SAKATOSI DAJAK ME HUNJ GARDHIQESH KETA GREKOFIL E TURKOFIL TE SHQIPERIS, QE DESHEN TA ZHBEJNE SHTETIN SHQIPTAR te Ismail Qemalit…
   – KURR Shqiptaret e Shqiperis nuk munden me ia u kthyer per te mire SHQIPETAREVE TE KOSOVES PER T’mirat qe ia kane bere keta Shqiperise Nene… Prandaj DUHET THENE TROQ GREKOFILEVE E TURKOFILEVE QE NJEHERE E PERGJITHMON DUHET QE TE NDALOJN ME ANTIKOSOVARIZMIN E TYRE SEPSE E MOREN NE QAFE SHQIPERIN ME PERQARQARJET E TYRE… Kush n’HAMAMI PO MENDONI SE JENI O RREBEL GREKOFIL E TURKOFIL QE JU T’I THONI NJE KOSOVARI SE ” NUK BENE TE NA PERZIHET NE PUNET E BRENDSHME” !!! PSE KURR NUK I THAT NJE GREKU, SERBI APO TURKU QE TE MOS PERZIHET NE PUNET E BRENDSHME TE SHQIPERIS POR I THONI NJE KOSOVARI.. EH Jo! KURR ME ! KUSH IA NDOLON NJE KOSOVARI PER TE DHENE KONTRIBUT PER SHQIPERIN ESHTE OSE GREKOFIL OSE TURKOFIL OSE SERBOFIL.. PRANDAJ STOP TRADHETAREVE GREKO-TURKO-SERBO FILEVE NE SHQIPERI!
   – Jashte RREBEL NGA SHQIPERIA MEME!

 110. ISA BOLETINI says:

  Jam Isa Boletini Shqiptari nga Kosova qe e shpetoi Shqiperin nga gjyshrit tuaj turkofil e grekofilqe duke i rrafur me hunje te gardhiqeve, VETEM E VETEM QE JU PASARDHESIT E ATYRE GREKOFILEVE DHE TURKOFILEVE SHKERDHAT NGA SHQIPERIA NENE, SOT TE NA SHISNI PORDHE SE NE NGA KOSOVA NUK PASKEMI TE DREJTE TE JU PERZIHEMI NE PUNET E BRENDSHME TE SHQIPRIS….
  – E Jo o RREBELA, NE KEMI PASUR DHE KEMI PLOTESISHT TE DREJTE TE FLASIM dhe te KONTRIBUOJM PER SHQIPERIN NENE, SIQ KEMI KONTRIBUAR QE TE BEHET KJO SHQIPERI SHTET QE PO E RRJEPNI JU GREKOFILAT DHE TURKOFILAT E FLLIQT nga SHQIPRIA NENE! Ne SHQIPTARET nga Kosova kemi te drejte shume me teper se sa Ju, qe te flasim per Shqiperin, sepse ne shqiptaret nga Kosova KENMI KONTRIBUAR SHUME ME TEPER SE SA JU PER TA BERE SHQIPERIN!!! VETEM T’IA U PERKUJTOJ KETYRE SHKERDHATAVE SE;
  ISA BOLETINI YNE E SHPETOI SHQIPERIN Nga GJYSHRIT TUAJ TRADHETAR GREKOFIL E SERBOFIL E TURKOFIL QE PERPAK SA NUK E ZHBEN EDHE Ismail Qemalin bashke me Pavarsin e shtetit Shqiptar…
  – Ju bej thirrje Grekofileve dhe turkofileve shqipfoles nga Shqiperia, te cilet MUNDOHEN TE SHKAKTOJN PERQARJE NE MES SHQIPTARVE nga KOSOVES DHE ATYRE TE SHQIPERIS, QE LE TE JETE HERA E FUNDIT QE JU E OFENDONI NJE KOSOVAR DUKE IA MOHUAR TE DREJTEN PER TE SHPREH MENDIMIN PER SHQIPRINE ne emer te asaj se Ne nuk paskemi te drejte qe te perzihemi ne punet e brendshme te shtetit Shqiptar!!! e blla-blla-blaa tjera. KEMI PASUR DHE KEMI PER TE PASUR GJITHMONe TE DREJTE PER TE FOLUR DHE KONTRIBUAR PER SHQIPERIN NENE, SE SA QE KENI Ju rrebel grekofil e turkofil te flliqt! E ATA QE MENDOJN TURKQE E GREQKE JU VIJ SA QEL E MSHEL SYTE DHE IA U ZBUS SHPINEN ME HUNJE GARDHI SIQ IA U ZBUTA GJYSHERVE TUAJ O RREBELA TE FLLIQT, O FLLIQANA….
  – O rrebela, PO KUSH DREQIN JENI JU TE IA NDALONI QE TE FLAS PER SHTETIN AMË NJE SHQIPTARI NGA KOSOVA, bre shkerrdhata?! Mbylleni dhe KUURR MOS T’IA U NDIEJ ZANIN QE E OFENDONI NJE NIP TE ISA BOLETINIT, SE JU ERDHE PER T’IA U ZBUTUR SHPINEN ME HUNJ GARDHIQESH! Sus!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *