Ç’po ndodh në PD: A po e nxjerrin jashtë loje Lulzim Bashën, Berisha dhe Topalli?

Në Partinë Demokratike situata nuk është fort e qetë.

Madje, protesta e ka ndezur edhe më shumë atë.

Figurat kryesore të PD-së, duket se janë kundër qendrimeve të Lulzim Bashës.

Lulzim Basha thotë se PD nuk do të hyjë zgjedhj,e nëse Rama nuk jep dorëheqjen dhe nuk krijohet një qeveri teknike.

Këtë gjë ai e përsëriti edhe gjatë së enjtes, në emisionin “Opinion”.

Por në të njëjtën kohë që Basha shprehej i vendosur për bojkot të zgjedhjeve, në një studio tjetër, në të njëjtën kohë, Jozefina Topalli thoshte të kundërtën.

Ajo e mohoi kategorisht mundësinë e bojkotit të zgjedhjeve.

Sipas Topallit, bojkoti do të ishte shkatërrim dhe vetëvrasje për PD-në.

“Ne jemi një parti që kemi marrë pjesë në zgjeedhje edhe në kohë më të vështira se tani, madje edhe në vitin 1997” tha Topalli.

Sipas saj, PD tashmë ka si sfidë ngjizjen e një fryme të re dhe mbushjen e shesheve, jo bojkotin e zgjedhjeve.

Të njëjtin qendrim si Topalli ka edhe Berisha.

Këtë gjë ai e shprehur qartë në emisionin e së martës me Eni Vaislin, kur hodhi poshtë kategorikisht mundësinë e bojkotit të zgjedhjeve.

Në këtë situatë, duket se Berisha dhe Topalli kanë nxjerrë jashtë loje Lulzim Bashën, që me kërkesat e tij është duke i bërë presion Ramës.

Sepse, edhe pse ai thotë se nuk hyjmë në zgjedhje pa u larguar Rama, kundërshtimi i Berishës dhe Topallit i kësaj ideje, është imponues për Bashën.

Ai nuk mund ta mbajë PD-në jashtë zgjedhjeve, nëse nuk merr miratimin e Berishës dhe deputetëve të tjerë me ndikim në PD, siç është rasti i Jozefina Topallit.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Ç’po ndodh në PD: A po e nxjerrin jashtë loje Lulzim Bashën, Berisha dhe Topalli?”

 1. Spartaku says:

  Ne kete rast dhe ne kete moment Berisha dhe Topalli kane te drejte.Jane kundra bojkotit te parlamentit,dhe Basha qe eshte per bojkot,e ka shume gabim.Pd-ke dhe deputetet e tjetere,duhet t’i thon ndal revanshit te Bashes.Lufta behet ne parlamenet.Basha t’a mbledh mendjen mire se qeveri teknike nuk ka.Ajo nuk mund te behet per shume arsye,por e para eshte, se eshte ne doren e qeverise Rama,do Basha apo nuk do.Le te hidhet perpjet Basha,po nuk deshi qeveria,nuk krijohet qeveri teknike.Zgjedhjet do behen ne 18 qershor se e do populli,dhe nuk varet nga Basha dhe nga ata 10 veta qe bertasin prapa kurrizit te Bashes “Rama ik”.Jo more jo nuk iken Rama se i do qejfi Bashes.Ata e debon vetem vote e popullit.

 2. Raimonda vërra says:

  Kokat hengshi nje ore e me pare

 3. Luli says:

  Ore po eshte loje e dy B-ve. Qe te dale i lare para publikut dge per te bere me agresif dmth me kredibel figuren e lulushes berishtja ben te mirin dhe lulushja te keqin. Jozi eshte aty pa vetedije …
  Ehu sa marifete ka ne koke sali barishtja.
  Mos besoni show-n e tyre televiziv se jane prostituta te rregjura basha dhe barishtja

 4. NjeQytetarOptimist says:

  I shmangen Vettingut asgje tjeter..

 5. Zgjohu SHqipo ! says:

  o Sparteku:…..Basha Lulzime eshte Dylber Hollande.
  nuk ka lidhje me politiken aspak !!! .eshte jashte loje.
  ai ka mare veset dhe injorancen e shqiperise se mesme.
  po e keqja me e madhe qe jane me shumice si ai,…..dhe
  Ai financohet nga forca te ERRETA !!!!!………………………….

  SHQIPERIA DY TARAFE,GJYSMAT DJEM (RAMA&COMPANI)
  GJYSMAT …..sAKATEEEEE…..e kane zgjedhur si kallep,
  Lulen,….sepse 90% e shqiptareve kudo qe ndodhen
  jane disa here me teper INTELIGJENTE.!! se Bashici.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *