Edhe Ndoka është për luftë: S’na mjafton vetëm largimi i Thoma Gellcit dhe shpimi i gomave, duhet..

Kreu i Partisë Demokristiane Nard Ndoka ka mbështetur deklaratat e kreut të PD-së Lulzim Basha për sjellje të dhunshme ndaj institucioneve.

Qëndrimi i tij u bë nëpërmjet një statusi në Facebook.

Deklarata

“TVSH, Televizori Publik Shqiptar, më shumë liri dhe profesionalizëm, me 20 Shkurt 1991, se sa sot me 20 Shkurt 2017, në një sistem medemek demokratik.

Mediat kombëtare dhe lokale janë në agoni të plotë, të tulatura, të trembura nga pushteti, të blera dhe të diktuara nga pushteti i pushtave.

Sinjale të qarta, per revolucion mbarëpopullore, mafia politike, ekonomike, mediatike, ka hedhur rrënje, ndaj duhet përmbysje, liri dhe standarde per të gjithë.

Kur liria mungon në media është alarm per një shoqeri, që aspiron progres, ndaj shqetesimi agresiv i Liderit të Opozitës Z.Basha është i perligjur dhe alarm per të gjithë ne.

Ky është nje fenomen i frikshem, që nuk çlirohet me drejtora të vegjël dhe goma makinash, por me një revolucion që të përmbyse mekanizmin kriminal shtetror që rrotullohet me korrupsionin galopant dhe lekët e pista të drogës dhe trafiqeve.

Jemi në kohë, por duhet guxim dhe kurajo qytetare e politike, qëndresë dhe aksion i fortë i popullit opozitar ballë per ballë”.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Edhe Ndoka është për luftë: S’na mjafton vetëm largimi i Thoma Gellcit dhe shpimi i gomave, duhet..”

 1. andi says:

  Shko o Ndoke, se te ka ngelur pergjysem cpimi i “balerines” seksi qe te hoqi gjysmen e trurit.

 2. shkodrani says:

  O analfabet o kriminela po ke rrezoni mor fliqsina e Serbe me ken si edi rama po tentuat ty sali fasllicin mul noken bashen je fshij nga kjo jete manej te rrezohet qeveria shko mor te digjenerum

 3. Endri says:

  Pse akoma shikohet TVSH?
  Une Rekomandoj qe cdo demokrat i ndershem te thyej Televizorin ne shpin e tije. Kjo do jete protesta qe do shkarkoj qeverine

 4. Ani says:

  Ska faj ky…. truri iken nga vendi ne emigracion normal qe do shkelqeje Ndoka

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *