Juventusi kërkon trajnerin Simeone

Diego Simeone mund ta marrë drejtimin e Juventusit gjatë sezonit sezonit të ardhshëm.

Sipas “Bein Sport”, trajneri aktual Massimiliano Allegri pritet që në fund të këtij sezoni të largohet nga Juventusi , pavarësisht rezultateve që do të arrij deri në verë.

“Bein Sport”, thekson se drejtuesit e Juventusit po synojnë ta sjellin në Torino trajnerin e Atletico Madrditi, Diego Simeone.

Negociatat mes të dy palëve kanë filluar dhe janë drejt mbylljes me sukses.

Nëse dështon Simone, drejtuesit e Juventusit kanë dy alternativa tjera për trajnerë të ri.

Në listë janë Paulo Sousa  i Fiorentinës dhe Luciano Spalletti i Romës.

 

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *