ONM letër për listën e kandidatëve Avokatit të Popullit: Jemi duke i vlerësuar

Drejtuesja e Operacionit të Monitorimit Ndërkombëtar (OMN) i ka dërguar një letër Avokatit të Popullit Igli Totozanit.

Aty shkruhet se OMN ka tashmë në dorë listën e kandidatëve për organet e vettingut, dhe konfirmon se është duke i vlerësuar ato.

ONM thotë gjithashtu se është duke vlerësuar edhe vëzhgimin e Avokatit të Popullit për procesin e formimit të këtyre organeve.

ONM vlerëson punën kyçe të Avokatit të Popullit në këtë proces, “Pa paragjykuar vlerësimet e vazhdueshme dua të përfitoj nga ky rast për t’ju përgëzuar për punën tuaj, përkushtimin dhe kontributin profesional në kryerjen e detyrave të parashikuara në Kushtetute dhe ligjin e vettingut”, thuhet në këtë letër.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *