VIDEO/ Topalli godet rëndë Bashën: Nëse nuk bën dot “mea culpa” qoftë edhe për Berishën, se meriton të jetë kryetar i PD-së

Jozefina Topalli i ka qëndruar edhe të enjten në mbrëmje qëndrimeve të saj koherente se ende Lulzim Basha nuk e ka fituar staturën e një lideri të vërtetë.

Gjatë debatit me analistët në emisionin “Të Paekspozuarit” të Ylli Rakipit u shqyrtua edhe raporti i Berishës me pasardhësin e tij dhe mbi të gjitha rasti i humbur nga Basha për të kërkuar falje për gabimet e qeverisjes së PD (ashtu siç ka bërë Berisha për veten në 2005, apo Rama për Nanon pasi mori kryesimin e PS).

Dhe ndërsa po trysnohej nga gazetarët se basha e humbi rastin për të bërë “mea culpa-n” e tij, Jozefina Topalli u përgjigj pa pikën e hezitimit:

“Nëse mua më bëhet pengesë një deputet i thjeshtë, qoftë ky edhe ish- kryetari i partisë, për të bërë “mea culpa” atëherë unë nuk jam për kryetar partie” tha Topalli.

Pas kësaj deklarate të fortë reagoi menjëherë Fatos Lubonja, i cili tha se kjo qe një goditje e fortë kundër Lulzim Bashës.


Jozefina Topalli në “Të Paekspozuarit” by lapsi-al

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “VIDEO/ Topalli godet rëndë Bashën: Nëse nuk bën dot “mea culpa” qoftë edhe për Berishën, se meriton të jetë kryetar i PD-së”

 1. tironci says:

  vetem per nje gje me pelqen Zhelefina; i urren bythq..et si Basha

 2. Korrigjuesi says:

  Mea Culpa jo Colpa

 3. zgjohu shqipe says:

  Zhozefin tu shtofe inati
  Ti je Burrnesh
  Edhe se i ke flokt e gjata
  Jepja Lulzimes !!!
  Ti te komandon edhe pa to.
  Do ti ishe hije
  A sai Partie.

 4. Spartaku says:

  Kokat ngrençi,bastardet e pd-ke. Jini bere si ato hienat qe shqyejne pren e tyre.Pd-ke eshte fashiste,dhe me fashista brenda vehtes,dhe si e till duhet te nxiret jashte ligjit.

Lini një Përgjigje te zgjohu shqipe Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *