Çlirim Peka i kërkon llogari Bashës: Pse e merr në telefon Muç Nanon, ai ka qenë spiun…

Mustafa Nano një ditë më parë rrëfente një telefonatë që i kishte bërë Lulzim Basha.

“Përpara disa kohësh, pas një shkrimi timit kritik ndaj kryeministrit Edi Rama, më bëri një telefonatë kreu i PD-së Lulzim Basha.

Ishte një telefonatë që nuk e prisja.

Kisha rreth 10 vjet pa ia dëgjuar zërin në telefon.

Dhe nuk kanë qenë 10 vjet dosido. Përkundrazi, kanë qenë 10 vjet të mbushura me ngjarje të mëdha, të rënda, për të cilat një politikan ka plot arsye për të biseduar me një gazetar që për të gjitha këto ngjarje ka patur qëndrimet e veta.

“Është koha të reagojmë përballë kësaj bande; duhet të takohemi; duhet të bëhemi bashkë”, më tha.

Dhe fliste nga pozitat e një njeriu të shqetësuar për fatet e vendit, e një njeriu që në kokë ka vetëm ideale e që nuk është gati të bëjë asnjë kompromis mbi kurrizin e këtyre idealeve.

Ishte pak a shumë ky Bashë që njerëzit shohin në TV, madje edhe në këto ditët e protestës, që është një nga protestat më të gabuara e më budallaqe që është bërë ndonjëherë në Shqipërinë postkomuniste. I ngjan mentorit të vet në këtë pikë.

Sa më shumë e trashin zullumin, aq më shumë shiten si idealistë. Gjë më bezdisëse nuk mund të ketë”, shkruante Nano dje.

Shkrimi ka shqetësuar Çlirim Pekën.

“Nje keshille per Lul Bashen: Telefonatat jane private, por jo me ish- spiunë”, shkruan Çlirimi, që do ta çlirojë Bashën nga armiqtë.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Çlirim Peka i kërkon llogari Bashës: Pse e merr në telefon Muç Nanon, ai ka qenë spiun…”

 1. Sigal says:

  Qim Peka, kur do te qlirohemi prej ketyre b.qimave qe na qane k.

  1. Zgjohu SHqipo ! says:

   Bravo Sigalo,,,,Qim Peken ma le mu,se do ti fus 3 gishta ne bythe
   atij bashke me Xenin.

 2. Endri says:

  Bravo Qim, fjala jote ne vesh te Gomarit.

 3. ronny says:

  akoma ky i epokes se Neandertalit vardalle eshte,,,,,hajde kafshe hajde,,, dhe mendo qe qe ca si ky kane drejtuar kete vend dhe prape pretendojne ta drejtojne,,,,

  Kafshe te pa korrigjueshme

 4. Me njè spiun mund tè bisedosh sepse nuk mund ta dish por te bisedosh dhe perkrahesh nje apo dy kriminel je ti çimi i pekès,jane hajdute dhe vrasetar me fakte.

  1. votren(prifti spanjoll) says:

   Sulo,mos ju shpif Qimit.Mund te jete hajdut,edhe servil mund te jete por kurrsesi vrases.Nuk e kane e as e kane pasur zakon trimerine keta.

 5. grevethyesi says:

  Ai dobic u ngrihet ne karieres nga farda e Rama z Alias,bashke me Sali Berisha;keta KRIMINELAT duhen varur aty ne bulevard ku Kane vrar’ qytetare te pa fajshem te Republikes ku ata krijuan anarshine,fituan me vjedhje e qeverisen me krimeve grabitje.Poshte HAJDUTET,SPIUNAT e KRIMINELAT Lul & Sali berisha

 6. Saliu says:

  Pse degjon nga keta pseudogazetar u katandis PD ne kete derexhe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *