FOTOT/ Duke “thyer xhama e çpuar goma” ndër vite…

“Thyeni xhama, çponi goma, merrini zvarrë”.

Kështu thoshte Lulzim Basha ditën e djeshme, duke kërkuar që kjo gjë të niste me drejtorin e RTSH-së.

Pas thirrjes së Bashës, në rrjet ka nisur humori, ndërsa TemA sjell dhe fotot kur PD thyente xhama e çponte goma në ’98-n.

Vetëm se atëhere e bënin me antitank!

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/pd-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/pd-7.jpg","attachment_id":638936},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/98-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/98-3.jpg","attachment_id":638939},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/98-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/98-4.jpg","attachment_id":638940},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/98-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/98-5.jpg","attachment_id":638941},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/98-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/98-6.jpg","attachment_id":638942},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/98-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/98-7.jpg","attachment_id":638943},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/98-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/98-2.jpg","attachment_id":638946},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/98-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/98-1-1.jpg","attachment_id":638947}]

10 komente në “FOTOT/ Duke “thyer xhama e çpuar goma” ndër vite…”

 1. qifto kulishi says:

  me t poshter sesa malokt nuk ka !
  fajin e pati fatos nano ato vite kur u ngriten kta kodosha ne grusht shteti.
  tos nano duhet te kishte vesh kostumin ushtarak si komandant ushtarak dhe te drejtonte operacjonin per asgjesimin e banditeve qe u ngriten me arme ne dore ne kryengritje te armatosur kundra shtetit.
  pasi te kishte vra nja 1000 maloke nga keta qe u ngriten me arm dhe tanke kunder shtetit.,,do ti shifshe ti ata qe do mbeteshin kur t ja mbathnin shpellave dhe te zhdukeshin si minjt.
  dhe sot,s do kishte njeri mali pordh, me dal e me prish rendin public ,me blloku rruget e me bo terror psiqik ne popullsi,sikurse ben lulja e bashkijes me te tijt tash ne cader n boulevardin malokjan.
  dhuna vlla. dhuna karshi te keqes e mbron te miren. dhe dhuna duhet te jet ligjore.
  tos nano e pati ne dor po ishte liberal.
  kta maloket shum po krruhen. shum pordh po shesin. por,ndonjeher,dikur,kur edhe botes ti ket ardh ne maj te hundes nga ata si gangrene destructive shteti,dhe nese do jet ne kry te shtetit nanji hunlesh si ilir meta qe kapi salen per zverku dikur,pra nese puqen kto element:
  1 bota s I don maloket
  ” bota I jep perkrahje cdo dhune ligjore shtetnore kundra kriminelve qe ngrihen me arm dhe dhun kunder shtetit
  3. ne kry te shtettit esht nje karakter I fort.
  atehere do shifni ju po s ndodhi kasapana dhe me qindar malok do shkojn ne pidh te somes se tyre .
  dhe kjo gje mund te ndosh nese Trumpet fitojn neper zgjedhjet ne vendet e perendimit.
  atehere mjer malokaret shqiptare sepse vlo huni me hekur shteti dhe ligji.
  atehere do filloj me u realizu endrra shqiptare per shtet te ligjshem dhe te drejt.
  sa te ket malok ne rruge
  s ka as ligj as drejtesi

 2. Fallo Madhi says:

  Qyteterimi Made in Viqidoli.Kush e voton klanin e UDBashes eshte antishqiptar.

 3. Nesti says:

  Ej cfare ben etja per pushtet : I ka bere ndonjë gjelpere Sala

 4. andromeda says:

  Më vjen marre që i përkas kësaj rrace bastarde që s’dinë ç’bëjnë. Më vjen marra që jetoj në një vend spekulantësh e batakçinjsh pa dinë e pa iman Më vjen marre që jetoj në epokën berishiane, në epokën e një monstre politike që në gjak ka kanunin, amën dhe gjakmarrjen.

 5. shqip says:

  kjo fare e keqe ka nje çerek shekulli qe Po e mban peng shqiperine. Ka qene edhe perpara, Po ishte nje usta qe ua rregullonte kockat.

 6. pilo says:

  Llumi i shoqerise tone, injorantet, hajdutet, vrasesit skizofrenet , perbejne kete te ashtuquajtur Pd.

 7. shqiptari says:

  Ka te drejte Lul Basha qe ben si Gjeneral dhe ben thirrje per lufte, perderisa pijaneci Fatos Nano nuk e futi ne burg Sali Berishen dhe gjithe kriminelet e luftes se 97. U duhet treguar ketyre te PD-se (se ata te PS-se u burgosen) se po te besh lufte kunder popullit denohesh me burgim te perjetshem. Socialistet jane shume te dobet dhe kan FRIKE te denojne.

 8. mokja says:

  Keta jane ngritur ne kete demostrat me rastin e vrasjes se azem hajdarit ,nje gje nuk e di a e kanmare veshe dhe sot e kesaj dite se kushe e vrau azemin.Se me duken qe edhe sot jane ngritur per azemin ,se edhe e shoqja e ti se di akoma se kushe e ka vrare.Perderisa eshte brek e bythe me kriminelat .Turp te te vije qe nje fjale te vertet se the.

 9. Lari says:

  Këtij tipi i duhet treguar vendi, në burg !

 10. Spartaku says:

  Socialistet jane njerez te perendise,kurse ata te pd-ke,jane te djallit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *