Meta nga Berati: Zgjedhjet e lira të rëndësishme

Kryetari i Kuvendit, Ilir Metanë një takim sot me qytetarët e Beratit ritheksoi  zbatimin e reformën në drejtësi si një proces kyç në rrugën e vendit drejt integrimit evropian.

Kreu i LS-së u ndal edhe tek kërkesa e opozitës për zgjedhje të lira e të ndershme. Duke u shprehur se LSI është e orientuar drejt zgjedhjeve të lira, Meta tha se është pro listave të hapura.

“Dialogu është i rëndësishëm për të mbyllur reformën zgjedhore. Po kështu ecuria e procesit të zgjedhjeve, është themelor për negociatat. LSI është e orientuar drejt zgjedhjeve të lira, dhe është pro listave të hapura”.

 

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Meta nga Berati: Zgjedhjet e lira të rëndësishme”

  1. Kris says:

    I dashur Ilir! Per cilat zgjedhje flisni ju! Per zgjedhje qe te te zgjedhin prape ty dhe larot e tu! Te zgjedhin prape Berishen dhe larot berishiane! Per kete luftoni ju?! Tju “zgjedh” prap ju qe te vazhdoni ta vidhni dhe vrisni kete popull?! Mjaf me!

  2. Drini USA says:

    Njeriu me negativ hedhe gurin fshehe doren,e tha mire Blushi,naten ne cader dhe diten bene babaxhanin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *