Mitropoliti malazez Amfilohije: Tradhtia më e madhe e Malit të Zi është njohja e pavarësisë së Kosovës

Mitropoliti i kishës ortodokse të Malit të Zi, Amfilohije Radoviq ka provokuar sërish me deklaratat e tij anti-shqiptare.

“Vetëm të pakokët mund të heqin dorë nga Kosova e Metohia. Vetëm të pakokët kanë mundur të pranojnë shkëputjen e Kosovës dhe Metohisë nga Serbia, dhe nga Mali i Zi. Ata janë pa kokë dhe pa ndërgjegje”, tha ai në Podgoricë, duke theksuar se kjo është tradhtia më e madhe e Malit të Zi në historinë e vet”.

Deklarata u bë gjatë ceremonisë së Akademisë të mbajtur në nder të Shën Simeon Miro-rrjedhësit.

Ai shtoi se Kosovën nuk e ka njohur Mali i Zi, por atë e kanë bërë “shefat e tij aktualë”.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Mitropoliti malazez Amfilohije: Tradhtia më e madhe e Malit të Zi është njohja e pavarësisë së Kosovës”

 1. Kosova says:

  Ky qenka për t’i thënë mender mitropolit.

 2. Mbreti says:

  Uuhhh nenen n P…. Kti lugati. Su ngopen me gjak Arbnoresh keto lugate te Karpateve Ukrainas edhe te Kapadokise Greko Anadolliane. Ni bombe atomike ketyre lugateve gjskpires qe i kan hak cdo dite shqiptaris bashk me lulzim sali noka serbet e brendshem!!

 3. Alban says:

  Prifterinjt Ortodoks ne Ballkan, jane shkaku i vertet i urretjes nder-etnike dhe luftrave te shumta ne Ballkan. Jane ata qe helmojne shpirterat e popujve me qasje tersisht shoviniste. Deklaratat e ketij duhet te perkthehen e te dergohen ne kancelarit e huaja, qe te Europianet te mos habiten pse popujt e Ballkanit nuk e duan njeri-tjetrit pavaresisht se qeni pak a shume te njejten njerez.
  p.s. te lutem na i nxirrni komentet.

  1. ca po thu o Shabono says:

   C’thua mo RROT CARI! Po deklaratat e Fan Nolit,apo Papa Kristo Negovanit,apo Visarion Xhuvanit shkak i urrejtjes nder-etnike jane!? DEBIL!!!
   Mos ngaterro kekun me byrekun o “patriot” i bythes!

   1. @@ says:

    Me Prifterinjt ortodoks ka pasur parasysh Prifterinjt greko-serb Shabono prandaj me i qete vere perpara trurin ne levizje pastaj shkruaj

  2. Mbreti says:

   Ska faj Ortodoksia more plere! Po serbet dhe greket si ADN kriminele. Ska faj Islami por ADN ja arabe qe jan perverse dhe pedofile!!

 4. lelegu says:

  Ec se pas pak shekujve edhe ju mongolet e Malit te Zi do shperbeheni.

 5. Kuq e zi says:

  Mos ngaterroni leshin me lashin
  Ky menerja eshte serb jo malazez dhe misioni i tij ne mal te zi eshte te mbaj lart percarjen e vendit kunder hyrjes ne nato se kosova per te ka vdekur

 6. Deri ke Banka says:

  Ky me duket sikur ka vdek para njemije vjetesh dhe eshte ngritur nga varri sot.
  Kushedi sa i ka thonjt.

 7. fieraku NGA ferrasi says:

  Mjekercjapi orthodogs
  E di qe mali i zi eshte gjysma toke shqiptare.
  Ju shofte kolera .

  1. kuc he dreq says:

   IDIOT! Mali i Zi eshte krejt toke shqiptare o derdimen pa shkolle 😛

 8. Epiriiiii says:

  Ky Shtet mini ishJugosllavi si edhe Maqedonia duhen Shperbere heret a vone ata i pret Fati i ishJugosllavise edhe Metropoli i Malit te Zi e Di e ka te Qarte perfundimin Kufiri do te shkoj atje ne Kotorr ku ka qene.

 9. Jatroi i bythes te papa Tfgs 1 says:

  Ja edhe pederasti malazez, si rri bytha rehat

 10. A_B says:

  Meru me punët e Qishës hirësi, Shqipëtarët kanë zot.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *