VIDEO/ Protestuesit e Zharrëzit përzenë Lulzim Bashën

Banorët e Zharrëzës, pas marshimit tre ditor, janë vendosur para Ministrisë së Energjisë dhe Industrisë, duke mos iu bashkuar kështu protestës së opozitës.

Por Lulzim Basha ka shkuar te protesta dhe ka kërkuar nga banorët që të mbrojnë shtëpitë dhe jetën e tyre.

Banorët nuk e kanë mirëpritur kreun e PD-së dhe kanë kërkuar largimin e tij.

Kjo, pasi sipas tyre, ka qenë PD që ka firmosur ardhjen e Bankers Petroleum.

I pyetur nga Dritare.net se pse e larguan grevistët, Basha tha se ka qenë në dijeni të çdo veprimi të tyre.

“Kam qenë gjatë gjithë kohës në kontakt. Më kanë mbajtur në dijeni, pasi vetë ata më morën në telefon. Kontrata me Bankers nuk është nënshkruar në kohën që qeveriste PD-ja por në kohën e qeverisjes së Nanos. Unë u kërkova falje banorëve që nuk arritëm të mbronim shtëpite dhe jetët e tyre. U premtova që do të marrim masa për t’i mbrojtur. Do t’i mbështesim në kauzën e tyre”, u shpreh Basha.

Lideri i opozitës tha më tej se qeveria do të përballet me dy protesta, me atë të opozitës para Kryeministrisë dhe me këtë të grevistëve të Zharrëzës para ministrisë së Energjisë dhe Industrisë.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “VIDEO/ Protestuesit e Zharrëzit përzenë Lulzim Bashën”

 1. EKZEKUTUSI says:

  O Njerez Hallexhinje:MOS LEJONI TE PERDORENI NGA KLYSHI I UDB-se Lulezim BASHA, qe eshte Pjese e FATKEQESISE SUAJ…Bashkohemi me Dhimbjen tuaj:::POR MOS LEJONI TE PERDORENI….lol

  1. adri says:

   Lulezim basha nuk duhet ti shpetoje procedimit penal per rastin ne fjale ku ai i ka bere thirrje publike popullit per dhune nga institucioneve dhe zyrtareve te ligjeshem ne detyre te ketij vendi. Nuk mund dhe nuk duhet qe pas kryerjes se ketij krimi ai te orvatet te shpetoje denimit penal tani qe eshte kapur ne flagrance duke kryer krimin. Ka mbi dhjete televizione qe disponojne kaseten e deklarimeve te tij kriminale. Ai duhet denuar penaleisht dhe normalisht ai nuk mund te jete pjese e parlamentin sipas ligjit te dekriminalizimit.
   E vetmja menyre per te pastruar parlementin shqipetar nga nje dhunues ligji si lulezim basha eshte procedimi i tij penal per thirrjet per dhune publike. Nuk ka rast me te mire per shqipetaret per te larguar nga skena politike kete dhunues te pandershkuar per shume e shume vepra te tjera penale per te cilat duhej denuar me kohe si marreveshja antikombetare per faljen e detit greqise shperdorimet e rruges durres kukes.
   organet e policise dhe te drejtesi ta procedojne dhe denojne me burg .

 2. kopani says:

  Protestuesit meritojne respekt e mbeshtetje ne zgjidhjen e problemeve te tyre jetike , por ne asnje menyre nuk duhet te behen shtojze e bandes se kriminelave te Shqupit , kesaj bande kriminale te kudo qene pjese e ligesive , vjedhjeve , vrasjeve ne keto 25 vite ne kete vend , kesaj bande markarenjesh te cilet duhet te gjykohen dhe nenshkohen edhe per gjendjen e ketyre qytetareve te cilet jane viktima te kontratave koncesjonare te Regjimit kriminal te Llapaqenerve , lukunise te Satrapit , Xhiadistit Berishe me keta langaraqet e Skizofrenit , ketij bythe qelburit politik , dora e gjuha e ketyre kobe ndjellsave me ne krye Dordolecin Lulezim Mutin i cili ben thirje per lufte e GJAK . … ?! kU ESHTE sIGURIA E ORGANEVE KUSHTETUESE NDAJ KETYRE MASKARENJEVE TE CILET BEJNE THIRJE PER REZIMIN E QEVERISE DHE INSTITUCJONEVE TE RENDIT KUSHTETUES ???

 3. Ilir says:

  Jo vetëm Ata ndihen të kërcënuar për jetën, nga aktiviteti i Bankers Petrolium, por edhe banorët e qyteteve dhe fshatrave fqinj, siç Fieri, Patosi, Roskoveci. Ndaj :
  Përshendes këmbënguljen e banorëve të Zharrëzës për të frenuar grabitjen barbare të naftës së Marinëz-Sheqisht si edhe uroj që Qeveria Rama të distancohet nga politika Nano-Berisha për trajtimin dhe çfrytëzimin e vendburimeve të Naftës Shqiptare !
  Jemi vërtet në prag të një katastrofe kombëtare.
  Një amanet për ata që do të shpëtojnë:
  – Të ndëshkojnë me vdekje, pa gjyq kryeqeveritarët Nano, Berisha, Rama së bashku me bashkëpuntorët e tyre !
  Rama dhe idjotët e tu që i ke besuar qeverimin e Naftës Shqiptare : Dëmi është bërë, por katastrofa është në prag, ndaj kërko urgjent specialistët më në zë të ish-Instituteve të Naftës dhe kërkoju zgjidhjen e plotë të saj. Boll u mbështete në parazitët që veç për përfitime personale , për asgjë tjetër nuk mendojnë.
  Më e keqja e momentit është se janë ”rush”, vetëm dinë të hanë pjatën me përshesh që vet Ju Rama ia keni vënë përpara .
  BANORËT E ZHARRËZËS KANË PLOTËSISHT TË DREJTË.
  BASHKË ME TA JANË TË GJITHË BANORËT E QARKUT FIER.
  DUHET ME PATJETËR TË VENDOSET NË BINARË ÇFRYTËZIMI I NAFTËS SHQIPTARE !

  1. Punetori says:

   A don nji Mut te madh or Ilir !

  2. 2plus2 says:

   lalet e zharres kane te drejte po ti je nje cope trap idiot

 4. berti says:

  Protesta e vërtetë e popullit këto çaste është vetëm protesta e këtyre banorëve të mashtruar nga qeveritë shqiptare. Protesta e Lulit vetëm me popullin që nuk ka lidhje.

 5. Nik says:

  Me se Fundi…dhe nje proteste e hajrit.sa per ty o njeri fallco sot more nje mesim te mire.qe burrat e vertete
  nuk eshte e thene te jene milionere apo te kene floket me
  xhel .kuptove o I degjeneruar??rrespekt maksimal per grevistet

 6. Kanina e Ismailit says:

  Ne jemi dy binjak,
  njani pi t’amel,
  tjetri pi gjak!
  Ali Podrimja.

  Parajsa e agjenteve te udb-s Serbe eshte e krijuar nga dhimbjet dhe vuajtjet e SHqiptareve te mi!….Keta dobicer Serb lendojne akoma banoret e rrenuar nga zullumet e tyre!!!

  Posht klani SERB…!!!.Me vjen shume keq per banoret e rrenuar Zharrezes,uroje qe se shpejti te marren ate qe u takon…!

 7. LAJMI I FUNDIT says:

  Robin Hood i çadres se kusarve tenton te “shpoi” gomat e karocave te protestuesve,por ja fut vetes !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *