VIDEO/ Basha kërcënon Ramën: Po bëra thirrje për luftë, policia do të arrestojë ty

Kryetari i PD-së reagoi sot pasdite ndaj vendimit të policisë për dërgimin e materialeve në ngarkim të tij për akuzën thirrje publike të dhunshme në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

“Dy gjëra t’i ndajmë bashkarisht.

Kjo është patjetër luftë.

Është luftë për Shqipërinë demokratike, Shqipërinë europiane, për të drejtat e çdo qytetari që goditet nga arrogance e një pushteti të inkriminuar, për zgjedhjet të lira.

Askënd nuk kemi provokuar. Po të na provokoni ta dini se nuk qëndrojmë si dele, por do godasim fort.

 PD-së kemi vendosur t’i vëmë gjoksin.

Reagimi im është thirrje për mos pranim të së keqes.

Nuk është thirrje për luftë, po bëra thirrje për luftë trecereku i Policisë së Shtetit do të vijë të marrë ty”, tha Basha.


20170225-185526 by e-d21

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “VIDEO/ Basha kërcënon Ramën: Po bëra thirrje për luftë, policia do të arrestojë ty”

 1. Pali Gjoka says:

  Ky basha eshte me teper se nje “legen” shurre. fatekeqesi qe opozita ka rene dore te ketyre maskarenjeve te pa principe morale.

  1. adri says:

   E vetmja menyre per te pastruar parlementin shqipetar nga nje qelebesire e kriminel si lulezim basha eshte procedimi i tij penal per thirrjet per dhune publike. Nuk ka rast me te mire per shqipetaret per te larguar nga skena politike kete kriminel te pandershkaur per shume e shume krime te tjera te kryera prej tij.
   Te denohet organet e policise dhe te drejtesi ta procedojne dhe denojne me burg kete kriminel.

 2. Tr says:

  Do te perfundoj keq kjo proteste tallavaje .

 3. beni says:

  u trembe eeeee pse trember buriiiiiiiiii

 4. kashi says:

  ky i ziu nje fund jave qendroi ne tirane kaloi nga trute e kokes

 5. Voica says:

  Mire mo Nisi, na fal po je ofenduar, po qe se ke policine te gatshme qe nga koha qe ke qene minister edhe Tahori duhet te matet mire.
  Vetem kam frike mos degjojne Noken nga Kukesi me teper policet, se ka qene minister me i mire nga ty…

 6. shqip says:

  Idiot delirant, dhe koke bosh. Pika atyre qe rrine aty e humbasin kohen me nje ” te forte lagje”.

 7. Shqiptari i ILIRISE. says:

  O Lulezim!
  Se c’fare je ti dhe ata qe ke ne cader e ka thene Fan S.Noli 80 vjet para.

  0 i çgryer, i zhyer, i vyer për hu,
  Turp-e-ndot-kundërmonjës të krusen mbi gju
  Dallkaukët, kopukët e turmat pa tru,
  Zëmër-krund-e-gërdhu: Hosanna, Barabba!

 8. njengapopulli says:

  O Lulush,mblidhe kaplloqen.

 9. Kanina e Ismailit says:

  Lulzim Beogradi,I biri Biologjik i Sali serbit!

 10. adri says:

  E vetmja menyre per te pastruar parlementin shqipetar nga nje qelebesire e kriminel si lulezim basha eshte procedimi i tij penal per thirrjet per dhune publike. Nuk ka rast me te mire per shqipetaret per te larguar nga skena politike kete kriminel te pandershkaur per shume e shume krime te tjera te kryera prej tij.
  Te denohet organet e policise dhe te drejtesi ta procedojne dhe denojne me burg kete kriminel.

 11. Mihali says:

  Basha Basha,suratin mos ta pafsha !
  Cfar ke ber keto vite :
  1.Si minister i ndertimit Vodhe 220 Milton €.
  2.Si minister I Jashtem shite detin Grekut
  3.Si minister I brendshem vrave 4 protestues.
  4.Si kryetar partie ben thirje per lufte dhe per te terhequr svar njerez
  5.Si perkthyes ne Kosove pregatite dosje secrete kunder luftetarve te liris.
  6.Si drejtus I cadre ben thirje per lufte dhe de stabilizim.
  Thuja popullit se kujt agjenture I sherben ? Serbit , Grekut apo te dyve bashke ?

 12. Sypeshkaqeni says:

  O Basha o rrote K..i qe ke filluar te pish ilace nga shishka e doktoqorrit. Ate kastravecin qe i the Erionit , do ta hash shume shpejt.

 13. DALLTON says:

  Zoti Basha si politikan je I djegur,kurse si kamarjer je I shkelqyer se genjen dhe mashtron pa mase,besoj se ke marre shume” tip”kur ke qene kamarjer ne Rinas ketheju keti zanati se sa per kryetar-partie,se ben dot se ke xhelatin qe te rri mbi koke .Kethehu sa seshte vone se kjo polici komandohet nga nji person me bole qe quhet Fatmir XHafa dhe jo nga nji hajdut pulash me emrin Flamur-Noka.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *