Andi Bushati: Ky shtet është legen. Bashën dhe oligarkët e PD-së i lë të protestojnë në çadër, të mjerët e Zharrzës në shi

Ca turpi ky shtet legen.

Bashen e le te protestoje me cader, te mjeret e Zharrzes, qe nuk jane ne parlament dhe jane te vetem, pa financime, pa oligarke nga pas i le ne shi”.

Kështu shkruan i irrituar gazetari Andi Bushati, pasi policia ndaloi që protestuesit e Zharrzës, të ngrejnë një çadër para Ministrisë së Energjitikës.

Ata e kanë kaluar natën në qiell të hapur, mes shiut.

Për këtë veprim ka reaguar edhe Ben Blushi.

“Qeveria e la Cadrën e pasanikëve të PD.Do ta lejojë të ngrihet mbi bulevard duke e përdorur si argument kundër Reformës në Drejtësi. N

dërsa Cadrën e të mjerëve të Zharrëzës nuk e lejon.Ndryshe nga PD ata jane pro Reformës në Drejtësi, pa asnjë kusht.

Kjo është Republika e Korrupsionit. Nëse je kundër Drejtësisë mbrohesh nga Qeveria. Nëse je pro Drejtësisë të heqin jo vetëm Cadrën por edhe qiellin”, shkruan Blushi.

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në “Andi Bushati: Ky shtet është legen. Bashën dhe oligarkët e PD-së i lë të protestojnë në çadër, të mjerët e Zharrzës në shi”

 1. Ciku says:

  O Bushat une jam qe te hapen shtepite publike.
  Meqe qeveria nuk e ploteson kete kerkese timen do hape dhe une nje cader ne bulevard!!!!!!!!!
  U be si virus kjo puna e cadrave.

 2. 7 uje e 1 kos says:

  Pse more Andi nuk i more tek vila jote tek Laguna Blu?
  Se edhe ti je pjese e legenizmit qe ngrihet mbi kurrizin e fukarait?

 3. butrintiKV says:

  ANDI ! POPULLI ELEMENTEVE SI TI U THOTE SE JENI TIP HAJVANESH . FATKEQESISHT JU JENI SI LENGET APO PLAZMA MERRNI FORMEN E ENEVE KU JU HEDH MOMENTI

 4. niki says:

  Andi, je i mbrapshte.Shqupasit, ndryshojne shume me ato te varferit e zharres.Jo sepse jane me njerez, horrat e shqupit ,por duke pasur pushtet perfitojne,ngrene çadren(dhe provokojne qe te arrijne ate qe duan ,mundesisht edhe gjaku te kulloje ,qe te ralizojne objektivat( te shpetojne nga prangat).Kurse zharrasit u priten nga perfaqesuesi istitucionit me tej sikur nuk shkon.

  1. Adi says:

   Te duket se ia kane bere nder te madh qe i priten?!!!! O Zot ca vemjesh mban ky vendi yne !!!!!

 5. Labi Vlore says:

  Populisti deri në patetizëm Ben Blushi dhe nipçja transpolitik u qajnë hallin banorëve të Zharrëzës?! Absolutisht asnjë sekondë. Të dy janë të shqetësuar se po dështon çadra e Lulit dhe kërkojnë ngritjen e një çadre tjetër. Çadrën e banorëve të Zharrëzes. Të nderuar vëllezër të Zharrëzes. Kujdes nga Blushi, Bushati etj. Ata kërkojnë përfitime politike në kurrizin tuaj. Flisni direkt me qeverinë. Mos pranoni këshilla nga gjarprinjtë e Tiranës qe ju fillon mbiemri me B. Blushi, Basha, Berisha, Bushati et etj. Kini besim tek Edi Rama.

 6. Nestori says:

  Nese ky shtet e pushtet nuk merren seriozisht me hallet reale te njerezve vertet meriton te quhet legen. Por eshte legenizem te lejosh te hapet nje cader e te mos besh gje per ta sic eshte legenizem qe cadrizimin e Tiranes ta besh parim.

 7. Labi says:

  Cfare cadre do happin ata Te zharzes ,ua dha pergjigjen qeveria do I demshperblej 100 per qind.u be Tirana si Han pa porta.

 8. j says:

  Ky shpreson se behet disisdent duke folur idiotësira antiqeveritare.
  Opozita është e zgjedhur nga populli dhe ka të drejtë të protestojë duke ushtruar mandatin.
  Banorët e sharrezes përfaqsojnë vetëm veten e tyre.Me gjithë të drejtën e shejtë për të
  kërkuar të drejtën e tyre të cënuar nuk përfaqsojnë anjeri.Ata mund të paraqiten në zgjedhje
  të marin votât dhe kushtetuta i jep të gjitha të drejtat.
  Kur ky toç hurdhe nuk di ndryshimin duke u hequr si analisti i bythës time,
  çfarë do presim nga të tjerët?
  Nuk funksionon shteti me thashetheme plakash.

 9. Edi says:

  Andi e Blushi mos e teproni me keto qe thoni ,pse si mendoni juve do te bejme shqiprine vend te cadrave per te protestuar a i shikoni protestat ne vende te tjera te botes deri ne amerike shikoni cadra qe rrijne protestuesit dite e nate .Kjo eshte nje shpikje shqiptare dhe shume e keqe nje grusht njerzish cenojne levizjet e lira te qytetarve te tjere .nuk eshte e gjithe shqipria ne kete proteste te PD,por vetem nje pakice e votuar ne zgjedhjet e qershorit 2013 si thoni ju kjo pakice mund te beje cte doje te zere bulevarin te ndryshoje qeverine etj . A keni pare e degjuar nendonje vend te botes,per kerkesa te tilla.Zgjedhjet e lira jane kerkesa te drejta por nuk zgjidhen me keto forma .Ti Blushi qe je ne parlament pse nuk kerkon te ndryshohet ligji i zgjedhjebe sipas rekomandimeve te OSBES .Nuk me duket se shteti duhet te quhet legen per te pasur ti te drejte per ato qe thua, shteti po bleviz per te permirsuar gjendjen dhe nuk eshte se po ben te kunderten e asaj qe duhet per te bere.

 10. AVNI RUSTEMI says:

  GJYSHI YT ISHTE BURRE, PO TI NGA NA DOLE SHURRE.

 11. ... says:

  PDja çadren e ngre me parat miionat e vjedhura nuk ja ngriti qeveria , ktyre te zharres ja zgjidhi problein zvedes kryeministri dhe duhej te ktheheshin ne shtepit e tyre me autobuz ose me mjete transporti , mos rin rrugve te TIRANES per te ber heoin , perderisa shteti i tha qe do kompensohen 100 per 100 demet , çfar kerkojn tjeter , duhet te kthehen ne shtepit e tyre dhe te presin.

 12. Jimi says:

  Pse more nipce tu duk cudi qe qeveria nuk i la te ngrinin cadren protestuesit e Zharrezes? Ti edhe pergjigjen e di shum mire. Qe qeveria u jep plotesishte te drejte atyre, por me te drejte nuk lejoj ngritjen e cadres si nje veprim te panevojshem pasai kerkesat e tyre jane ne nogocim e siper. Se shpejti pritet nje zgjidhje. Nese zgjidhja nuk do te jete ne kohe dhe ajo qe duhet atehere jo vetem ngritja e cadres qe eshte e detyrueshme por edhe solidariteti me ta eshte i pashmangshem.
  Por ti more nipce si gjithmon nuk rri dote pa ngren nje cike m…t

 13. Blush je legen…i pa afte e si gjithmone nxjerr helm! U helmofsh si akrepi .

 14. Ne se ka nje legen te mjere dhe kerme ai je vetem ti ndyresire, familje spiunesh dhe dallkaukesh. Si nuk te vjen turp more plere, qe te drejten per te folur e ke humbur me zhdukjen e atij sistemi. Moral na ka bere gjithe jeten gjyshi yt, me pas yt ate si oficer sigurimi, dhe tani na can bythen ti, pusho o vemje, o kerme njesoj si soji yt salih qeni serbi,

 15. Ne se ka nje legen te mjere dhe kerme ai je vetem ti ndyresire, familje spiunesh dhe dallkaukesh. Si nuk te vjen turp more plere, qe te drejten per te folur e ke humbur me zhdukjen e atij sistemi. Moral na ka bere gjithe jeten gjyshi yt, me pas yt ate si oficer sigurimi, dhe tani na can bythen ti, pusho o vemje, o kerme njesoj si soji yt salih qeni serbi, dhe vetem nje te drejte ke si agjent i udb gjyshi yt ka qene ambasadori i pare ne beograd, prandaj mori saliun mjek pas vete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *