Basha i vendosur: Ikim nga sheshi kur të fitojmë

Në ditën e 9-të të protestës së opozitës, kanë marrë pjesë edhe 2 përfaqësues të partisë kristian-demokrate gjermane, CDU.

Në fjalën e tij për të pranishmit njëri nga përfaqësuesit përshëndeti të pranishmit dhe i inkurajoi ata që të vazhdojnë rrugën e nisur dhe të mos tërhiqen.

Gjithashtu ata nuk ngurruan të nxjerrin në pah mbështetjen dhe konsideratën e lartë për liderin e opozitës, Lulzim Bashëm.

“Kam ardhur këtu për Lulzim Bashën, me të cilin jemi takuar disa herë nëpër Evropë. Ne duam të mbështesim dhe inkurajojmë ata që protestojnë luftojnë për barazi dhe mbrojtje të ligjit. Ku duhet të vazhdoni luftën tuaj deri në fitoren e saj sepse në të ardhmen do të hyni në histori për këtë që po bëni”, u shpreh njëri nga përfaqësuesit e CDU-së.

Nga ana e tij, kreu i opozitës, Lulzim Basha falenderoi përfaqësuesit e CDU-së për mbështetjen që po ia japin atij dhe protestës që ai drejton dhe paralajmëroi se protestuesit nuk do të tërhiqen deri në arritjen e objektivave të kësaj proteste.

“Ky shesh nuk do të lirohet, deri në fitore”, tha Basha në mbyllje të fjalës së tij.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Basha i vendosur: Ikim nga sheshi kur të fitojmë”

 1. mimi says:

  KAM GRUAN E KUSHERIRIT GJERMANE .

  KUNDREJT OFERTES ME TE MAJME MUND

  TE MBESHTETIM CILENDO PARTI.

  NXITONI PRODUKT I LIMITUAR.

  JU NUK HUMBNI ASGJE PARATE JANE TE SHQIPTAREVE !

 2. sokrat says:

  Me nder o Lule do fitosh nje m..! Lufta nuk fitohet po humbe qetesine dhe logjiken!

 3. zhaneta spahaj says:

  Fitore e se keqes me nje injorant si ty??? Ik qe andej o njeri qe nuk vlen as per te bere rojen e nje hoteli…e mos perdor njerezit e varfer qe kane humbur durimin por s’kane se ç’te humbin tjeter se edhe nje kasole per te fjetur nuk e kane…Ti ben e rrezon pallate andej nga Vlora sikur te ishin prej kartoni dhe njerezit te mbajne ison ty per te arritur qellimet e tua ogurzeza…

 4. DANIEL says:

  SOT BASHA, ASHTU SI ENVER HOXHA NE KONGRESE ,KISHTE FTUAR MIQ TE SHQIPERISE DHE ATIJ VETE PER TE FOLUR.UNE KAME GJYSMEN E JETES QE PO JETOI KETU NE GJERMANI, KU QENDROI ME ORE TE TERA PARA TELEVIZORIT,I NJOH MIRE POLITIKANET E KETIJ VENDI,POR KUR S`MA KA ZENE SYRI ATE “KOQE” QE KISHTE ARDHUR PER TE FOLUR PER BASHEN. SIGURISHTE PER TE GJETUR NJEREZ NE PERENDIM PER TE FOLUR GJENE MENJEHERE. PYETJA IME ESHTE, KAQ SHUME PARA KA BASHA DHE PD,TE FTOI KETA NJEREZ ME MEDITJE. ESHTE SHUME E VESHTIRE TE GJESH NJE GJERMAN TE TE DALE QORAZI NE KRAH. MOS ESHTE NDONJE ARBEITLOS DHE KA PRANUAR OFERTEN E BASHES PER PAK PARA,SIGURISHTE NE TE ZEZE.

  1. suggestion says:

   te lutem o daniel shkruaj me shkronja te vogla se as dhe nje njeri nuk te lexon dot.

 5. deputet ke rreshti fundit says:

  O MI HALESH, DEL PONTE PO TE KERKON PER SHTEPINE E VERDHE NUK KE KU E LUAN BYTHEN.
  TE GJITHA KETU DO TE DALIN O QURRAVEC NE BURG DO KERKOSH SAPUNIN.
  AQ I TRAHSE JE MOR DEBIL QE NUK E KUPTON QE PO TE PERDOR MALOKU I SHEQERES SI KURVE ME ORAR.

  ERDHI ORA PER TE VENE PRANGAT DHE HOLLAND NUK TE SHPETON DOT SE DO TE HEQI DHE QYTETARINE QE E MBAN PA TE DREJTE

  1. suggestion says:

   Hej po vetem parrullat e Enverit shkrueshin me germa te medhaja eshte me mire mos beni comment fare se sa shkruani ne kete menyre

 6. Bardhi Tolabi says:

  Qytetaret,qofshin dhe antare partive simotra,apo deputete parlamentesh neper Europe,jane te lire te shprehin mendimet e tyre personale,ama vetem personale.Ne cdo statut patrie,ne cdo prononcim per legjislativin,apo te presidences,eshte e percaktuar se kush flet zyrtarisht:Titullaret,kryetari i partise,kryetari i kuvendit dhe presidenti,ne mungese dhe ne emer te tyre,zedhenesit perkates.Te gjithe te tjeret jane individe…Keta individet,e njohin mire parane,i kane qejf dhe pushimet e paguara edhe bakshishet,lobingjet per te fituar te ardhura.Edhe mua,po te me paguajne te majtet e cdo vendi te botes,vete dhe bej deklarata mbeshtetese per ta.Cfare humbas?Asgje.A prish ndonje pune per vendin nga vij?Kurre.A thane gje ata ne mbeshtetje per Lulushen,per luften qe ai ka “shpallur” se do te nise?Asnje fjale.A bene fjale per te marre dhe ata nje kacavide e te shpojne gomat e makinave te Rames e qevereise?Asnje fjale dhe per kete.Atehere per cfare mbeshtetje behet fjale?Po,i mbeshteten dhe ju thane,rrini sa te doni ne cader,po te doni deri sa te vdisni,ne jemi gati edhe t’ju vime ne varrimin tuaj.Te bukur mbeshtetje kane dhene dhe kaq “forca” ka marre Lulzimja….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *