Basha lëshon aktivistët e PD: Jemi lodhur nga Jozefina, Grida, Ristani, Patozi, Bregu, Noka dhe Bode. Jeni kredi të këqija

Lulzim Basha, pas “RD”, ka lëshuar edhe aktivistët e PD-së, kundër “gardës së vjetër” në PD.

Në një status në “Facebook”, Enkelejda Veliu thotë se Basha është i vetëm në protestë dhe se figurat kryesore të PD-së e kanë braktisur dhe shqetësohen vetëm për investimet personale.

Ajo madje thotë se Majlinda Bregu, Astrit Patozi, Jozefina Topalli, Grida Duma, Arben Ristani, Enno Bozdo, Flamur Noka janë shitur shtrenjtë dhe PD-ja i ka blerë po shtrenjtë.

Ja çfarë shkruan ajo:

Dhe Basha dje, mu duk i vetem..!

Por lart, shume lart si Lider!

E pashe aty, mes protestes i vetem dhe i vendosur, dhe krejt pa ata, qe domosdoshmerisht duhej te ishin me te..!

Na lodhet me tekat dhe kapricot prej femije, tuajat..ju perfaqesuesit tane!

Na lodhe ti Mesile, qe na vodhe mandatin dhe e shite aq lire..!

Na lodhe ti Majlinde, qe proteston maje takave..!

Na lodhe ti Ridvan, duke e futur ne rrenje katrore partine..!

Na lodhe ti Astrit, me lotet per mikun e humbur..!

Na lodhe ti Jozefine, duke kundershtuar vend e pa vend..!

Na lodhe ti Gride, duke bere koketen..!

Na lodhe ti Arben, duke bere sikur ben analiza..!

Na lodhe ti Enno, me organizime dilitantesh..!

Na lodhe ti Flamur,qe gjithe kohen je, me grushtat ne ajer..!

Na lodhet, ngaqe mendoni se jeni te pazevendesueshem..!

Na lodhet me xhelozine shterpe, ndaj gjithe te afteve, qe guxojne te ngjisin shkalle..!

Keni investuar pa fund, vec per imazhin tuaj, duke harruar qellimin e vertete..!

Boll me!

Jeni shitur kaq shtrenjte..dhe po kaq shtrenjte, iu kemi blere..!

Jeni bere si ato kredite e keqija..!

Ndaj eshte koha, te filloni te shlyeni..!

Eshte koha te rrini ne cader, per te pare, me syte tuaj, se vec me te mireve, aty jane dhe ata, qe e duan pa fund, PD..!

Eshte koha te shikoni, sesi ne po besojme dhe shpresojme, se PD ben edhe pa ju..!

Eshte koha te shikoni se po zhbeheni nga vetvleresimi ndaj vetes..!

Dremisni ne Cader..!

Do tju beje mire..!

Ne tashme e kemi nje lider..!

Dhe bashke me te, edhe Kauzen..!

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/po-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/po.jpg","attachment_id":"639739"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/cadra-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/cadra-8.jpg","attachment_id":"639724"}]

32 komente në “Basha lëshon aktivistët e PD: Jemi lodhur nga Jozefina, Grida, Ristani, Patozi, Bregu, Noka dhe Bode. Jeni kredi të këqija”

 1. Felliqesirat e PD says:

  Po ty moj felliqesire e pandergjegjshme si valle nuk te lodh nje vrases i certifikuar, nje hajdut i sprovuar dhe nje mashtues i pacipe si Basha?

  1. may says:

   Kjo nje budallacke e vertete, mbron kryemaskarain, qe nuk ka bere nje pune per kete vend pervec krimeve, vendi i keti njeriu eshte vetem burgu, ka dhene urdher per te vrare ne mase, ka vjedhur parate e nje rruge kombetare, ka vjedhur parate 4 vjet ne bashkine e tiranes, dhe shume te tjera qe ne nuk i dime, dhe kjo mburr lete lider, Lider eshte ky ? per cfare ? rrini dhe ca kohe ne cader sa te filloj vapa, ju ben mire, se keni per te dale nga aty te menderosur,

 2. socialisti says:

  Kthejeni Çadren ne nje Faltore ku te luteni per Berishen qe te jetoj sa me gjate, se nese Saliu nderron jete, Bashen do ta shqyejne te gjalle me pare te tijet dhe po i mbeti ndonje cope, ate te cilet ai u vrau njerezit e dashur. Lutjuni Zotit te mbaj gjalle Saliun, Kjo eshte KAUZA juaj.

 3. Me ne fund says:

  Kauze kini mut, por nga ata emra qe permendni kini harruar dhe nje.(ose u vjen turp ose kini frike) and mos i qasni as dhe ne oborrin e shqupit.

 4. Vizioner says:

  Mire, mire, por ka harru Kryesorin, Sali Kriminelin???!!!

  -Vazhdoni, rrini ne Cader se, me ate Lider qe keni do fitoni, mbas nja 30 vjetesh.

  Aty ku jeni Futur, nuk eshte “Cader Lirie”,por, Cader Burg. Po broheni nga drejtesia.

  Akoma, edhe mbas kaq ditesh nuk e kuptoni qe, populli po tallet me Ju qe jeni fut aty?!
  Populli ju neverit.

 5. Bushi says:

  Nuk do zgjas shume,protesta me siguri do deshtoi,dhe LULEZIM BASHA DO PERFUNDOI NE SPITALIN PSIQIATRIK.NUK KA RRUGE TJETER.Pd-ke po perpiqet te zgjedh nje kryetar tjeter ne vende te Bashes,pa flok me xhel.Mund te jete dhe me floke te gjata e te zeza.

 6. Naqjq says:

  ORE.!!Po me KRESHNIKUN çpatën?
  Ka ndonjë KAUZ Kreshniku??

 7. lifi says:

  Basha eshte bosh fare,nuk ka ideal,eshte tamam Gallof i zgjedhur,mamarak dhe pa shoke…e dine at se c’fare muti eshte,prandaj nuk i afrohen,ndoshta Fazllici mund te ulet kembekryq me Xhon Mekoun e arit,ka plot edhe Nano nga Viena mund te vije sepse paret e “naftes” po mbarojne dhe me pensionin “patriotik” te burgut mund te haje ndonje cope me te majme.Habitem pse nuk shkon Nishani dhe LLaLLA ne omberllen e “hajduteve”.

 8. Vetem nga Saliu nuk eshte lodhur Basha! says:

  Eshte lodhur Basha nga te gjithe, por vetem nga Saliu jo ! Hahaha.
  .
  Po si nuk u bere nje here burre o Lulezim e t’i kishe thene Saliut: S I K T I R!
  .
  Do i kishe sot pas vetes gjithe opozitaret shqiptare e nuk do te hapte me njeri goje ne PD kunder teje. Po ti s’je nga ata burra, jo. Ti e ke lepurin e Sales ne bark dhe mirresh me mire me grate dhe me te vdekurit!

  1. Peco says:

   Kerkesa juaj duket shume interesante!!!! Te kujton ate shprehjen popullore “hajde moj bela dhe krruam aty ku me ha” Pse budalla e di Bashen ti, te haje ate kokerr ulliri? . Po shkon i gjalle ne shtepi Basha po te beje ate qe thua ti?

 9. Edheune says:

  Ti Enkelejda mund te jesh ose naive deri ne idiotesi dhe po te perdorin, ose e pasur nga familja nepermjet PD-se ne menyre te paligjeshme dhe ta do puna te bashkohesh me krimin, ose s’ke paguar tatime, taksa,drita,uje dhe keshtu qe do shtetin rrumpalle dhe s’te them dot as idealiste se si e tille duhet te na thoshe ndonje fjale per Berishen, autorin e gjithshkaje te keqe ne kete vend. Dhe ka mundesi qe kjo eshte aresyeja pse ata nuk duan te rine me me Berishen (oksigjenin e Bashes) megjithese edhe emrat qe permend ti jane pjese e se keqes.

 10. 123 says:

  Spastrim dhe distancim TOTAL, I PLOTE DHE RRENJESOR nga Bajgat, bashke me kryekriminelin SALISERBKRIMINELBERISHOVICIN……
  Ky kryekriminel, bashke Lulken nuk jane KAPACITETI I RI i pd!
  Keni mare nje vendim:
  Keni treguar FYTYREN e VERTETE KRIMINELE te udheheqesve te Pd!
  Merreni ne dore kete ASET KOMBETAR!
  Perndryshe do te jete shume vone per tu ringritur ne lartesine e “DHJETORIT” !
  Por te VJETRIT do te bejne te pamunduren qe te mos zevendesohen i ZEVENDESONI!!!!!!
  Ju uroj per KURAJON !!!!
  Postscriptum:
  Ata dine te vrasin naten dhe te qajne diten!
  Zoti ju ndihmofte, kurajoze!

 11. besnik says:

  A i shihni keta me mjeker? Mbasi dalin nga xhamia, mbas faljes, i futin nje vrap tek cadra per t’i bere qejfin kryetalibanit shqiptar Sali Shiqere Karaxhixhit.
  Por, ama, jane edhe hoxhallare edhe demokrate, edhe ISISA edhe demokrate, se keshtu i do Saliu.

 12. shqiptari says:

  Eh moj Shqipni e Mjera Shqipni
  cfare je tu heq nga zagari Sali
  Ti ke pas kene nje Zonj e rande
  PD-ja te shkerdheu babe e nanë

  Ke pas shume te mira e begati
  Por te vodhi e shkaterroi zagari Sali
  Gja e vend shumë, ara e bashtina
  Ty te shkerdheu edhe Jozefina

  Por sot, Shqypni, pa m’thuej si je?
  Po sikur lisi i rrxuem përdhe,
  Shkon bota sipri, me kambë, të shklet
  I pari eshte Basha ne kryeqytet.

  1. shqiptari 2 says:

   O mor shqiptar mor vjerçaxhi
   ty me shkru vjerça kush te ka shti
   E shkerdhyt shqipnin per pesdhjet vjet
   e e keni lane ate me kame perpjet.
   Ju shani Salen e levdoni Edin
   Por ne pasqyre se shifni dot vedin.
   Pjelle e nje kuçedre qe ju pruni n’jete
   e mjera shqipni se n’dore t’kujt ka mbete.
   Po e mbyll pergjigjen se jam pak per ngut
   Si majtas, si djathtas tane jeni nje M..

 13. Kris says:

  Te gjithe jane njelloj! Berishiane! Jane njerez pa parime! Vetem per te zene nje post ! Por disa kane vjedhur dhe vrare! Ky eshte i vetmi ndryshim! Pd po shuhet ngadale, ashtu sic po vdes ngadale “vigani” Sal.

 14. LORA says:

  Shfaqje shemtire ne cadren e arixhinjve shqup-sa.
  Qenka shtuar edhe nje arixheshke (enkelejda veliu ) me nje oreks te shumfishte,,,
  konkuruese fatale e bodes,grides,patozit,,,e pordhi kali.

 15. Bena says:

  Enkeleida nuk eshte as e idjote as e pasur ,megjithse shkrimit te saj nuk do ti hiqja asnje presje ,por do te doja shume qe te kishte radhitur te parin saliun dhe te dytin lulezimin Dhe nqse Enkelejda do te ishte ne krye te protestes edhe pse jam socialiste do ta kisha perkrahur Dhe kete nuk e kuptoje kaq e zgjuar sa eshte vazhdoni te perkrahi akoma keta kriminele

 16. boom says:

  Ha ha ha.Vetem Salen nuk ta mban bytha ta permendesh.

 17. Endri says:

  ÇADRA ME KUJTON FILMIN ” NE PYJET ME DEBOR KA JET”.

 18. Bardhi Tolabi says:

  Bravo Enkelejda Veliu!
  Me ne fund te vertetat vonojne,por kurre nuk harrojne te dalin ne drite te Diellit:
  Pa e zgjatur,kjo shurre uthulla,e instruktuar prej Lulushes ose Sali Berishes dhe prej askujt tjeter,sepse askush nuk do guxonte te thoshte te tilla stigmatizime per kreret me te larte te PD-se,midis te tjerave thote:
  “JENI SHITUR KAQ SHTRENJTE…DHE PO KAQ SHTRENJTE IU KEMI BLERE…!”
  E te mendosh se kjo parti ka hyre ne cader per mos blerje te votave,kur kjo ka bere tregeti me kreret e saj,i ka shitur e i ka blere…
  KULMI!
  A doni me per Lul Gjeraqinen?

 19. Dan says:

  Jeni bere per te ardhur keq, aty te ngordhni!

 20. Mihali says:

  Shqiperia eshte lodhur shume nga PD-ja:.
  1.lodhur nga lideret Sali dhe Basha,se e kan konsideruar shqiperin si placke qe mund ta vjdhin ,mund ta falin ose ta mbajne per vete.(sic Ben me detin Berisha dhe Basha,),te vjedhjet si ne rugen e kombit,Falun tokaFazicit sikur jan cifligar.
  2.lodhur nga te day lideret qe kan popullin per te ber cfar te duan me te ta rahin,ta vrasin Kur te duan,me armed zjari, “aksidente” cdo her qe denoncojne aferat
  koruptuar te familjeve te tyre
  3.jan lodhur nga vjedhjet e bera nga Berisha,Ristanin te votve,duke dhen mandate per te fjetur gjum ne Tiranë dhe me votat te vjedhjet.
  4.Jan lodhur shqiptaret nga blokimi qe I bejne reformes ne drejtesi lideret e koruptuar si nga e majta dhe djathta ,per te mbrojtur pasurin e vjedhjet popullit

 21. PANDI says:

  NJE GJE DUHET TE KUPTOJE POPULLI,I MAJTE APO I DJATHTE.KY LULZIM BASHA ME CKURAJO KERKON TE DREJTOJE SHQIPERINE KUR NUK MUNDI DOT TE DREJTOJE BASHKINE E TIRANES KU NE 4 VJET VETEM VODHI DHE S’BERI ASNJE PUNE.SHQIPERINE VETEM EDI RAMA MUND TA BEJE ASNJE TJETER

 22. Drejtësia says:

  Ju skini as kauz as lider.
  Kauza juaj është pushtet për të vjadhur e vrarë shqiptarët ndaj kini ngel një grusht mizash e çdo dit që vjen do të të jetë më e zezë për ju se ashtu e meritoni.

 23. Kopani says:

  Po si ka mundesi qe ky Lulezimi , ky me nder Lider , flet si bashibozuk e ben sikur “tregon ” muskujt ky Pederert , Si nuk i vjen turp ketij qelbaniku Njeriu me i identifikuar si bartes ishume te zezave te bera ketij vendi dhe akoma i pa gjykuar nga kjo Drejtesi , mbrojtia e saj dhe kesaj trupe gjyqtarsh e prokuroresh duket eshte Kauza e Kesaj bande qelbanikesh qe predikojne te sjellin Demokraci nepermjet dhunes , rrugacerse , injorimit te institucioneve dhe kerkon ardhjen ne pushtet jo nepermjet Zgjedhjeve dhe Votes ?! te gjitha keto jane veprime banditesh te cilet me mire se gjithcka dine te evokojne , bejne percaresit , konfliktuesin , trazira e ardhje ne pushtet keta gjiriza te shoqerise .

 24. Dhelpra dhe rrushi says:

  Hahahahaa jane bere per te ardhur keq. Oooo LUL utrechti harrove plakun Mere. Apo sta mban bytha me te

 25. shqip says:

  Ka nje ngjashmeri kronologjike ne keto shkrime. Konkretisht , te tille tituj i hasje ne vitet e plumbta. Ku partia shpikte grupe armiqsore. Historia e pd eshte e mbushur me te Tilla linçime, qe nga krijimi i saj. Nuk ka nevoje te bejme listen e gjate te disidenteve apo sigurimsave siç thoshte doktor dambllaja. Prandaj i rikthehem idese qe pd eshte vazhdim fiziologjik i ppsh dhe sigurimit te shtetit. Fakti qe per 27 vjete te kesaj organizate kriminale , qendron nje nga njerezit me te lidhur me bllokun , eshte deshmi e qarte e vazhdimesise. Nuk eshte rastesore qe armikun keta e kerkojne edhe te shba, be. Atehere , Nese keta duam vertete te reformohen, gje qe duket e pa mundur, duhet qe persona te pa implikuar ne kupolen e berishes, te riorganizojne pd nga baza. Te heqesh boden, imamin, zhelefinen, dhe te lesh berishen pa permendur, kjo eshte autogol ne porten e rd-se. Nese nje parti njesohet me vartesit e lijet me qellim i pa permendur lideri, kjo eshte ose frike, ose kompromis me te keqen.

 26. nn says:

  ne fakt Enkelejda ka te drejte me ato qe thote …. por njeriu qe na lodhi me shume eshte Luli pa kauza… ne kerkim te kredise

  na lodhe ti LUL me zerin tend qaraman, qe ose ngjirret ose gervisht, por qe asnjehere nuk na tremb …..
  na lodhe ti LUL me cadren tende, qe as diellin e pranveres nuk po e le te ngrohe
  na lodhe ti LUL me kelthimat e tua te shemtuara, sa dhe lulet qe i ka stisur Zoti, nuk po celin ende
  …………
  Cohu LUL prej gjumit, mjaft pe endrra me diversante

 27. shqipe says:

  Ooooo,MOJ P>DEMOKRTATIKE,KUJTOU QË….
  Lulashi yt.
  Pa bërë në Pd. asnjë orë punë!
  Mori,madje dhe kreun e partisë (!)
  Ata që punuan,tani po mbajnë hun..
  Fal Argides, kësaj çupe së Salisë

  Ata që e krijuan,me aq mund Pd.ne
  I bëjnë sehir me syt’ zgurdulluar!
  Se mbi ta qëndron ai i qënit,TËNJË
  Që kurrë s’u ngop, duke kafshuar.

  Jo,ky vënd s’do gjëj derman.
  Përsa rron’, kjo pjellë xhehnemi…
  Përsa kohë,merr frymë ky shpirt katran
  Edhe më madh do jet për shqipen helmi…

  Ç’ vidhoseni kët’ murtaj,ende pa plasur…
  (Shekujt s’na shuan,kjo do na shuaj (!))
  Bëje sa më parë,o moj PD.ja buzēplasur,
  Provo që je,dhe që s’je e huaj…

  Dërgojani HAGËS, një or’ e më parë!
  Kët’ bajgë të fundit të shterpësisë, lopë!
  Që dhe si pleh,s’do lër’ pa tharë
  Ç’do bimë,që do mbillet në kët’ tokë.

 28. shqipe says:

  Ooooo,MOJ P. DEMOKRTATIKE,KUJTOU QË….
  Lulashi yt.
  Pa bërë në Pd. asnjë orë punë!
  Mori,madje dhe kreun e partisë (!)
  Ata që punuan,tani po mbajnë hun..
  Fal Argides, kësaj çupe së Salisë

  Ata që e krijuan,me aq mund Pd.ne
  I bëjnë sehir me syt’ zgurdulluar!
  Se mbi ta qëndron ai i qënit,TËNJË
  Që kurrë s’u ngop, duke kafshuar.

  Jo,ky vënd s’do gjëj derman.
  Përsa rron’, kjo pjellë xhehnemi…
  Përsa kohë,merr frymë ky shpirt katran
  Edhe më i madh do jet për shqipen helmi…

  Ç’ vidhoseni kët’ murtaj,ende pa plasur…
  (Shekujt s’na shuan,kjo do na shuaj (!))
  Bëje sa më parë,o moj PD.ja buzēplasur,
  Provo që je,dhe që s’je e huaj…

  Dërgojani HAGËS, një or’ e më parë!
  Kët’ bajgë të fundit të shterpësisë, lopë!
  Që dhe si pleh,s’do lër’ pa u tharë
  Ç’do bimë,që do mbillet në kët’ tokë.

 29. Lumi i vlores says:

  Po normale qe do ta mbroj kjo sepse ai e qi i jep dhe para

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *