Bashën e braktisin edhe gazetarët e tij!

Çadra e PD po sfumohet çdo ditë e më shumë, duke avulluar jo vetëm militantët, por edhe gazetarët shume pranë Bashës, që po e braktisin teksa shohin gjuhën e tij qesharake të thirrjes për luftë.

Një ndër gazetarët shume pranë Bashës ka qenë dhe Andi Bejtja, i cili e ka mbështetur Bashën në cdo betejë.

Mirëpo mesa duket kur ka dëgjuar thirrjet për luftë,  e ka lënë vetëm Bashën në luftën e tij  qesharake, që thërret e askush si përgjigjet.

Duke shkruar për protestën ai shprehej se “E kam perkrahur, mund te them dhe se pari, sepse ishte paqesore dhe nuk kishte asgje te ngjashme me dhunen e 21 janarit.

Sapo te filloj te behet e ngjashme me te kjo proteste nuk eshte me kauza ime.

Kete e ndjej detyre qytetare ta them me ze te larte”, shkruan ndër të tjera Bejtja.

Përveç gazetarëve, Basha ka humbur mbështetjen edhe brenda partisë.

Ai është kundërshtuar ashpër nga Sali Berisha, Topalli, Patozi, Bregu etj, për idenë e bojkotit të zgjedhjeve.

Ata janë shprehur kategorikisht kundër idesë së tij.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Bashën e braktisin edhe gazetarët e tij!”

 1. kombi says:

  MILITANTE TE PD JANE LEGENA ,DUHET TE KISHIN BRAKTISUR KETE CADER TE DJALLIT ,NE FILLJMET E SAJ ,DUHET TE KISHIN KUPTUAR QE KJO ESHTE NJE CADER STREHIMI ,KUNDER WETINGUNT .SA PER KUNDERSHTIMET E BERISHES & CO ,JANE MASHTRIME ,GJOJA QE AI MERR VENDIMET VETE . NUK I HAN NJERI KETO .

 2. Vlonjati 12 says:

  Populli thote : ” Me mire vone se kurre “. Mire qe u kane ardhur mend disa prej pasuesve te Bashes , e me ne fund e kane kuptuar
  se çfare fyli eshte ky i ashtuquajtur politikan .

 3. Moss se eshte gjynah says:

  Si Berisha kunder Bashes! Mos ja qini nonen ju te Temes se perhapbi njehere idene se basha eshte kaqol i Berishes e te nesermen beka basha kunder berishes! Mooosss se eshte gjyynahhh!

 4. mokja says:

  Tani po hoqen bashen si kryetar pd ka plot te tjere pershembull alen me falni alimin ,strazimirin apo seshte dhe bicim kaubojsi qe i ka lezet fjala e shume te tjere qe mos i permend te gjithe njeri me mute se tjetri

 5. Mario says:

  Bravo ,Bejtja!Realist.Me mend.Me këmbë në tokë.
  Basha do mbështetje,por jo për katrahurë por peeër të gjetur kauzën e drejtë.!??????

 6. Spartaku says:

  Pd-ke, stan me qen te terbuar.Qeni do vetem plumbin ballit,se po e le te ha nga prapa.Me mire qenin qe nuk eshte besnik,lere pa buke te ngordhi.Edhe Basha ka per te ngordhur si qen.

 7. Jimi says:

  Vetem te jene gomere t’mos e braktisin te fortin e lagjes!?

 8. Te erdhi fundi o Luli i Vocerrr….Koka e turkut…o Idjot. Mos dil e fol gjepura sepse do jesh i pari qe do ndeshkohesh nga Vetingu. Ke vjedhur 260 miljon euro Nga Rruga E Kombit, ke vrara 4 njerez ne Bulevard dhe tani ben thirrje per Lufte o Idjot. Ke shume haqe per te lare…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *