La Liga/ Reali merr një fitore spektakolare përballë Vilarealit

Real Madridi ka përmbysur rezultatin ndaj Villarreal duke fituar në fund me shifrat 3-2.

Një tre pikësh mjaft i rëndësishëm për madrilenët që rimarrin kreun në La Liga, pas fitores mbresëlënëse ndaj Villarreal, të cilët përmbysen gjithçka nga disavantazhi 2-0 dhe fituan në fund me rezultat 3:2.

Reali u befasuan në fillim të pjesës së dytë, me Manuel Trigueros dhe Bakambu që shënuan për rezultatin Vilarealin.

Por, Bale  Ronaldo dhe Morata, shënuan për ta përmbysur rezultatin, që tani kanë një pikë më shumë se Barcelona dhe një ndeshje më pak të zhvilluar.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *