Më në fund tregon arsyet e vërteta të protestës, Basha del zyrtarisht kundër: S’ka Vetting

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një bashkëbisedim me aktorët në çadrën e protestës, tha se vetting-u do të bëhet një ditë pas vendosjes së qeverisë teknike.

Duke treguar njeheresh per here te pare zyrtarisht dhe aresyen e vertete te protestes se opozites.

Nuk ka vetting me Armando Prengën dhe Elvis Roshin.

Ne që nesër u japim shqiptarëve vetting-un për të cilin votuan, por jo me këtë qeveri.

Vetting do të ketë një ditë pas vendosjes së qeverisë teknike”, deklaroi Basha.

Kryetari i PD-së shtoi se, “Rama synon të prishë zgjedhjet e ardhshme, që ai dhe kriminelët të qëndrojnë në pushtet”.

Po, sipas Bashës, “ekuacioni ka ndryshuar dhe populli nuk ka më frikë”.

REMOTE_ADDR:[]

25 komente në “Më në fund tregon arsyet e vërteta të protestës, Basha del zyrtarisht kundër: S’ka Vetting”

 1. Endri says:

  AJO DIHEJ QE NGA FILLIMI. LIKJA NGA ANA TJETER E SHTYN ME VASILIN. KU KA VETING AMAN.
  VETINGUN E BEN VETEM ENVER HOXHA.

  1. Tony uk says:

   Vetingu do te behet do apo sdo ti o lulke.
   Mbas zgjedhjeve dilni shoqate dhe sdo tju pyesi me njeri,
   Prandaj ti gjej vend e futu se nuk ke ku fshihesh.

   1. Dyrrahu says:

    Po mire, ky Luli si mund te garantoje Vettingun pasi te “behet” qeveria teknike”? A mendon fare ky njeri se sa vota i ka ne Kuvend?!
    Vertet keta njerez te PD-se jane ne boten e apsurdit.
    Nje dite populli do t’i gjykoje ngase Shqiperine e kane lene shume mbrapa me destruktivitetin e tyre.

   2. deputet ke rreshti fundit says:

    ta kam thene dhe po ta them prape:
    banda juaj me kryekriminelin malokun e sheqeres do var prej koqesh dhe mbajt me serum qe te zene mend te tjeret qe do vine pas

  2. nexhmie hoxha says:

   enver?
   enveri nuk fliste fare, me nje shikim dhe behej vetingu,hajduti hipte vete ne qerre..

   1. ARDI says:

    E VERTET. SI HEQ ASNJE PIKE DHE ASNJE PRESJE. KETA KANE BERE RININE, TE IKIM PREJ SHQIPERISE.
    AH KU JE O ENVER SE TI JA DIJE KETIJ POPULLI.

 2. Leo says:

  O kelysh I qelbur I Saliserbit

 3. Orli says:

  E para qe duhet te bej vetingu duhet ti behet DNA-ja politikanve sepse ka shume bastaard,i pari sali karaxhici i dyti lul hoxha etj.

 4. Labi Vlore says:

  Vettingun do e votosh si Çeçua. Mos u përbeto kot së koti. Këtu do jemi. Do shkosh ta votosh me një këmbë.

 5. shqip says:

  Ç’thua sot s’è thua mot. Po kaq gomere Jane ata ne çader qe rrine e humbasin kohen me nje idiot ? Ka dy jave karagjozi qe ndryshon qendtimet . Mire t’ju behet popull debil i shqupit. Aty rrini si primitive. Qeshu o popull , bej gallate me idiote qe bejne lufte me mullinjte e eres.

 6. Ne e dime ate qe ti e sojisorrollopi i partise tende te dhjere sdo Vetting. Ju e dini sa te dhier jeni deri ne fyt…vetingu do ju nxjerri eren e qelbur qe do ndihet kudo, O Lulezim serbi. Vetingu eshte burgosja jote, Saliut dhe e 80% e Partise Demokratike qe kane Shir ne leme 26 vjet. E keni pasur cdo pasuri te Popullit si tuajen, keni dashur ckeni dasht. Ti e bere Mega Vjedhjen 260 miljon Euro te Rruges se Kombit…Ka me kriminel se ty O “Trim”? Femijet e tu i pesofshin cke bere ti. Ti qen…

 7. banor i cadres says:

  Lulke, mos i bej karshillek Amerikes. Ne krahasime disa qe jane krojtur me te si Sadami,Kafafi etj ti je vec nje krimb i vockel haleje. Shko ne Hollande evlat dhe beji hyzmet baces tate sa nuk te eshte mbyllur dera
  Sali kerma tall bythen me ty si ka bere me te gjithe ata qe e kane ndjekur nga pas. Edhe per ca faje te vogla si ai i rruges se kombit apo ata 4 te vraret nuk besoj se do ekstradohesh nga Hollanda. Fundja edhe te huajt e dine se ti nje cope lolo ke qene

 8. leonidha says:

  ÇFARE MUND TE PRESESH NGA NJE POPULL QE E BEN SHURREN KU TI VIJE (lope)
  TEODOR KEKO
  i ndritete shpirti

 9. KOMBI says:

  SHUME E PERMEND FJALEN POPULL , POR POPULLI ESHTE AI, QE PO FIRMOS PER WETINGUN DHE JO AI, QE TE KA RRETHUAR TY NE CADER.

 10. Nari says:

  VETONGUUUUUUU!!!!!!!
  Kot lodheni!

 11. nari says:

  ??????????????????????HELPPPPPP!!!!!!!!!

 12. Mali says:

  VOTONI. VETINGUN!!!!
  O sot ,o. kurrë!!!!!!!

 13. mergim tari says:

  Sot ne te nentat e PD te çadra foli edhe
  ZHOAO AMAZONA dhe FOSKO DI NUÇI
  I degjuat…….. Thane që do ti bejne namin imperializmit te LU-se dhe Evropes kapitaliste te VLLAHUTIN-it

 14. Drejtësia says:

  Po këtë e di dhe bufi sdo mënd shumë.

 15. Ali Asllani says:

  Mos vdeksha pa e pi i kafe me ket burr!

 16. Bledi says:

  Duhet tju vesh flaken juve aty ke çadra. Dhe jeni ju kriminelet e shqiperise. Mor bythqirat e pd’ s

 17. Tani says:

  Duhet te future ne burg qe vodhi 200 million euro. Jane parate e shqiptareve, jane parate tona, taksat tona. Ky eshte hajdut.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *