MEI u dorëzon grevistëve minutat e takimit: Shqetësimet tuaja ne rrugën e zgjidhjes

Minutat e takimit midis zv/kryeministrit Niko Peleshi dhe grevistëve të Zharrëzës të zbardhura dhe dakordësia e arritur mbi to mes palëve u firmosën nga zv/ministri Ilir Bejtja në cilësinë e nënkryetarit të grupit ndërministror të punës.

Ministria e Energjisë dhe Industrisë njoftoi se “brenda javës se ardhshme do të përmbyllet procesi i modaliteteve për adresimin e çështjeve të trajtuara ndërsa puna në terren vazhdon përmes organeve të pushtetit lokal. Qeveria mbetet e angazhuar për t’i shkuar deri ne fund zgjidhjes përfundimtare të problemeve të trajtuara.

Në vlerësimin tonë, arsyet e qëndrimit të grevistëve në ambientet e jashtme të Ministrisë së Energjisë dhe Industrisë nuk ekzistojnë më për aq kohë sa problematikat e ngritura prej tyre janë futur tashmë në rrugën e zgjidhjes”.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/draft-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/draft.jpg","attachment_id":"639613"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/draft-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/draft-1.jpg","attachment_id":"639612"}]

2 komente në “MEI u dorëzon grevistëve minutat e takimit: Shqetësimet tuaja ne rrugën e zgjidhjes”

  1. tr says:

    ZGJIDHJA ME E MIRE PER ATO BANORE ,NUK ESHTE DEMSHPERBLIMI , POR SHPERNGULJA NGA AJO ZONE ,QE TASHME ESHTE E PABANUESHME . VJEN NJE DITE QE DO TE FUNDOSEN FARE . AJO ZONE DUHET TE MBETET ZONE SHPIMI .

  2. Tarrasi says:

    Kur erdhi ne pushtet, Rama tallej me gabimet ortografike te Qeverise Berisha, dhe zotohej se ne Qeverine e Shqiperise, qe ketej e tutje, do te flitej dhe shkruhej shqip.
    A mund te ma perktheje dikush shprehjen ” Minutat e takimit …”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *