Protesta e PD/ Opozita rikthen lutjen për kreun e LSI përmes të rinjve të PPE: Rama lëre qeverinë, Meta merr përgjegjësinë

Në protestën e opozitës ditën e sotme, përveç zyrtarit të partisë së Angela Merkel, i pranishëm ishte edhe kryetari i unionit të të rinjve të djathtë në Europë, Javier Hurtado Mira.

Gjatë fjalës së tij pas mbështetjes që i ofroi të rinjve dhe njerëzve që kërkonin demokracinë dhe shtetin e lirë, Javier i bëri thirrje kryeministrit Rama që të linte qeverinë. Ai gjithashtu pati edhe një mesazh për kreun e LSI­-së, Ilir Meta ku i tha se duhet të merrte përgjegjësinë për të nxjerrë Ramën nga qeveria.

“Ne i kërkojmë Ramës që të lërë qeverinë dhe Metës të marri përgjegjësinë, Meta nëse je socialist i vërtetë, nxirre Ramën nga qeveria,” tha Javier Hurtado Mira. Ndër të tjera zyrtari evropian përgëzoi të rinjtë shqiptarë, pasi sipas tij ata i jepnin kurajo europianëve për të ecur para.

“Vij nga Spanja, kam ardhur shumë herë këtu, është një vend që në fillim nuk e kupton mirë, por pastaj arrin ta duash, se është e mbushur me njerëz fantastikë që flasin me zemër.

Dua që mos ta lini këtë luftë kundër kriminelëve në parlament. Kemi detyrën t’i tregoni Eruopës që Shqipëria është një vend i pastër.

Është një vend i ri, dhe sot jeni shumë të rinj, jeni guximi që ne europianëve na jepni kurajën që të ecim para. Kjo është e ardhmja, ne jemi miq të Shqipërisë dhe njerëze që duan demokracinë,” tha ai.

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në “Protesta e PD/ Opozita rikthen lutjen për kreun e LSI përmes të rinjve të PPE: Rama lëre qeverinë, Meta merr përgjegjësinë”

 1. shqupisti says:

  po hedh parate e krimit basha e berisha per te sjelle lang araqer qe ti mbeshtesin kunder reformes ne drejtesi. per pjekje te deshperuara.

  1. angry albanian says:

   ore i pyetje kisha une :
   ku eshte ZHELAL MZIJA 🙂 🙂 🙂 🙂
   🙂 ) 🙂 🙂 🙂 🙂

  2. Spartaku says:

   Shqupisti! Eshte e vertete se Basha po hedhe para ne euro qe sjell langaraq nga jashte.Nuk ja del dot ketu ky mut Basha,shkon e na sjell disa palaço nga jashte.Jo more bash jo.Erdhi fundi yt.Ti nuk do jesh me kryetar partie.Protesta jote do deshtoi me turp,dhe ti do dalesh o i turparuar ose do perfundosh ne psiqiatri.

 2. beni says:

  Hahaaaaaaaa, cfare injoranti eshte ky nga vjen nga evropa apo ka pire mall lazarati, zoteri te japin njehere llogari pastaj te protestojne por alin me keq se prengat milioneret tane qe te paguajne dhe ty o pis.

 3. kombi says:

  Lan kokrren e namit ,duke ju lutur Metes . Kesaj here me ca sharlatane te huaj qe duan te shohin vendin perseri rrumpalle , pa drejtesi , vetem shkatarrim ,mashtrim . Kush i lejon keta te bejne keto thirrje . Ky vend ka zot dhe eshte populli ai qe vendos dhe jo keta . KATASTROF !!

 4. saliu says:

  Tamam si kongreset e Enverit ku sillte me para komuniste nga te kater anet e botes qe te lavderonin “dullen”. Edhe keta qe kane ardhur i kane mbushur xhepat, hane e pijne nja dy jave dhe ia mbathin. Politike shkerdhate kjo e Bashes.

 5. Gregor Lato says:

  Po mire Lulit e Saliut po i ben qeder Rama, po ty cfare mutin te ka bere? Apo lexove letren e zedhenses se PD?
  Pse kaq idiote si ty jane te rinjte e te djathtes europiane?
  Po ti sikur ke mbaruar KRISTALIN shqiptar, dhe jo ndonje universitet europian.
  Me nje fjale dhe shqip TI QENKE NJE TRAP I MADH.

 6. Coli says:

  HEJ! Kush ja paguan kampingun atyre të
  PPE-së? Jemi në krizë ne.!
  Paratë e HASHASHIT ?si kemi mbledhur akoma.
  RAMA , dorhiqu ,që të ikë PPPEEEJA se na more në qafë ekonominë.
  LULI dhe tre ditë bukë ka!!!?

  (PARET E RRUGËS SË KOMBIT, I KA PËR DITË TË
  VËSHTIRA. DO IKË NË HOLLANDË BIRI I BOTËS.S’KA HALLIN TONË)

 7. shushica says:

  Natyrisht ky pasardhes i Frankos , pasi ka mbushur xhepin me euro…lul…ben thirrje per rrezimin e Rames …Eshte nje ngjarje teper e rende ,,,,,, pra e kuptoni kush jane miqte e Bashes ….niperit e falangisteve ….kolona e peste qe kishte hyre e para ne Madridin e bombarduar nga Stukasit hitleriane … keta… dashnore… te demokracise qe nuk njohin akoma Kosoven….Te mos i ngaterrojme keta me katalanasit qe kane tjeter qendrim ndaj Kosoves…Ne se Rama nuk vepron , kemishat e murrme do te nderkombtarizojne çeshtjen…dhe ne Europe kjo rrace kriminale po ringre koke…Ky djathtist i vogel spanjol vjen dhe na jep leksione demokracie ..bashke me djathtistin e pjekur gjerman ….pra kuptohet qarte nga vijne , nga Gjermania dhe Spanja .A ju sjell ndermend dicka historia…kurre nuk duhet menduar se rrenjet e se keqes jane zhdukur…Sigurisht keta nuk perfaqesojne shumicen e gjermaneve dhe spanjoleve , por gjithesesi , mjafton fakti qe jane te huaj ,e keshtu Basha ngre zerin …Keta tipa si Basha..ne se nxisin dhunen , ne baze te ligjit per dezanifikimin … drejtesia gjermane i …perkedhel …mire ..i dergon ne biruce…….Ne Spanje jo …..atje bene te ashtuquajteren paqe sociale …e kaluara nuk ka egzistuar , miliona te vrare ne luften civile dhe pas luftes nuk vlejne ….Prandaj ky frankist i vogel ka guxim dhe vjen ne mes te Tiranes….

 8. qeBardhi Tolabi says:

  Ore miq te shtypit?
  Nga cfare gjirizi i kane marre hua me pagese keta kunguj?
  Po cfare na dine neve more,njeres me bisht,sic e ka Luli mbrapa, “bisht”po te ngulur ne vrime te bythes?Po me cfare kurajo,vine dhe bejne thirje per rrezim qeverie keta?Po a kemi prokurori apo jo?Po kush na lejon neve more,te veme te bejme thirrje ne vendet e tyre per te rrezuar qeverine?Po kjo particka e Lulushes,po ben namin e po paguan paret e dynjase ne Amerike,kunder Edi Rames,se gjoja paska paguar pare per nje fotografi me Obamen e mos o zot,te kish folur per te rrezuar Obamen.Atehere do na kish mbetur ne burg e nuk do e kishim sot kryeminster.Por Lulushja yne,ka yrnek ‘gjyshin” e tij,i cili mblidhte me paret e popullit,”marksite-leninistet” nga kater anet e botes,per te treguar “perkrahjen” e tij prej Botes mbare.Keshtu i mbledh dhe Lulushja por kot e ka…
  Po kush i ha keto o Lulushe,na jane hapur syte tashme.Ty po,te vjen mire se vet i sjel e vet i degjon dhe po vete i beson.Gomarin po e cante ujku e megjithate ai thoshte,ishalla eshte ender…
  Zgjoheni Lulushen se nuk ka me endra tani,tani po vjen dita e te vertetave,te cilat ti do desheroje te ioshin akoma endra…

 9. Bardhi Tolabi says:

  Qytetaret,qofshin dhe antare partive simotra,apo deputete parlamentesh neper Europe,jane te lire te shprehin mendimet e tyre personale,ama vetem personale.Ne cdo statut patrie,ne cdo prononcim per legjislativin,apo te presidences,eshte e percaktuar se kush flet zyrtarisht:Titullaret,kryetari i partise,kryetari i kuvendit dhe presidenti,ne mungese dhe ne emer te tyre,zedhenesit perkates.Te gjithe te tjeret jane individe…Keta individet,e njohin mire parane,i kane qejf dhe pushimet e paguara edhe bakshishet,lobingjet per te fituar te ardhura.Edhe mua,po te me paguajne te majtet e cdo vendi te botes,vete dhe bej deklarata mbeshtetese per ta.Cfare humbas?Asgje.A prish ndonje pune per vendin nga vij?Kurre.A thane gje ata ne mbeshtetje per Lulushen,per luften qe ai ka “shpallur” se do te nise?Asnje fjale.A bene fjale per te marre dhe ata nje kacavide e te shpojne gomat e makinave te Rames e qevereise?Asnje fjale dhe per kete.Atehere per cfare mbeshtetje behet fjale?Po,i mbeshteten dhe ju thane,rrini sa te doni ne cader,po te doni deri sa te vdisni,ne jemi gati edhe t’ju vime ne varrimin tuaj.Te bukur mbeshtetje kane dhene dhe kaq “forca” ka marre Lulzimja….
  Ore po merreni Like floririn,nuk ja u mbajme,por nuk e kuptojme perse nuk ju vjen xhanem?Mos e ka bere llogarine qe zhduket fare si force politike po te vije me ju?Sepse ju asaj rruge i jeni futur,do te zhdukeni fatkeqesisht emrit nga skena politike Shqiptare,do jeni nje shoqate hajdutesh e kriminelesh te drejtuar prej firmes ligjore Argita Bersiha Malltezi…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *