REPLIKAT/ Komentuesit-Ramës: Turp, Bashën e le të hapte çadrën, fukarenjve i çove policët

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me disa komentues në faqen e tij në FB.

Njëri prej tyre i kujton Ramës se Bashën e lejoi të ngrinte çadër, kurse fukarenjve të Zharrëzit, u çoi policinë.

Replikat

Qytetari: Basha mund ti hap cadrat, kurse ketyre fukarejve i cuat policine e treguat forcen e shtetit ….. Turp Edi Rama

Rama: Me vjen shume keq qe paske bere 126 km ne kembe me ta, po kjo nuk te ben hero sepse jo vetem e ke bere me deshire kete marshim te gjate, po edhe sepse mund t’ia kishe evituar vetes dhe atyre, nese do kishe marre informacionin qe ata moren ne takimin e me zv.kryeministrin; ku sic e degjuan edhe vete problemi ka dy muaj qe trajtohet me seriozitet maksimal nga qeveria dhe zgjidhjet e nevojshme jane ne prag te finalizimit! Keshtu qe cfare kuptimi ka hapja e cadres ne mjedisin publik prane ministrise pasi eshte marre pergjigja nga qeveria lidhur me kerkesat e tyre?! Une nuk te njoh dhe nuk e di me cfare merresh e perse ke bere gjithe ate rrugetim, por ti sot duhet te jesh i gezuar qe qeverine e gjetet ne rrugen e zgjidhjes se problemit te tyre dhe do me vinte vertet keq, nese ajo qe ke pritur eshte qe qeveria te ishte e papergatitur(?)… Shkurt, me mire zgjidhja apo cadra per ata njerez?!

Qytetarja: Po eshte evertete qe spitali i Vlores ,,ne krahasim me vutet emeparshme eshte shume here me mire …edhe personeli i gatshem te te sherbej !!

Rama: Vertet?! Po si shpjegohet atehere qe kur une isha aty tre vjet e pak me pare mezi gjendeshin ilaçet dhe as behej llaf per aparaturat qe jane sot apo do i kene fshehur thua e nuk i kam pare?

Qytetari: Cfare rendesie ka aparatura kur njerezit po vdesin neper ambulancat tona ku ska as oksigjen qe eshte minimalja?, jo me ndihma e pare qe nuk ekziston fare. Nqs hipen ne ambulancen e vlores lutju zotit mos te vdesesh deri sa te shkosh ne spital.PS: mos e fshini kete koment pasi qellimi im si qytetar eshte qe te meren masa per kete ceshtje.ta mendosh mire eshte papergjejshmeri qe ne shekullin XXI te ndodhin keto gabime sepse ne ate ambulance mund te ndodheni dhe ju neser Z.Rama.

Rama: Nuk e di ku i shikoni ju njerezit qe vdesin neper ambulancat tona ku s’ka as oksigjen, por di qe realiteti sot ne urgjencen e Vlores dhe jo vetem, nuk ka lidhje me panoramen tuaj qe i perket te kaluares. Respekte

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “REPLIKAT/ Komentuesit-Ramës: Turp, Bashën e le të hapte çadrën, fukarenjve i çove policët”

 1. Arber I says:

  Z. Rama, zevendesit tuaj nuk do t’i kushtonte asgje t’u jepte nje darke njerezve te raskapitur nga Zhareza, t’i strehonte me parate e taksapaguesve shqiptare dhe t’i niste me autobuz neper shtepite e tyre te shkaterruara nga koncesionaret qe kane marre leje nga organet tuaja. .

 2. qytetarja says:

  me vjen keq per protestuesit ,por edhe qe po i perdorin .Zgjidhja eshte bere.ata kur priten 4 vjetet e Saliut qe i renoi fare ,kurse sot zgjidhja ishte 100 te demit te tyre , .kishin qe para fillimit te protestes qe po negocionin me qeverin vendore dhe qendrore ,por si gjithmon ngutja dhe shtytja nga te tjeret nuk i pershpejtoi gjerat por i dha ngjyrim tjeter

 3. Spartaku says:

  Ku ishin policet? Neve nuk kemi pare gje qe qeveria i paska çuar police,protestueseve te Zharrezes.Ata u mirpriten nga qeveria,dhe dolen te sqaruar,per ato probleme emergjente qe kishin.Dolen te saqruar,dhe jane ne pritje te realizimit te tyre.Ty,zotni,me duket se police te jane dukur ata njerez qe erdhen me Lulezim Bashen,gjoja per t’u qar hallin,por iku me bisht ndershale.Ata nuk ishin per politike,por kishin hallin e tyre ekonomike.Mire ja bene Bashes qe e perzun me turp.Basha vajti per kredo politike,por iku si miu.Keshtu do i fitoi zgjedhjet Basha me mashtrime?Jo more jo,pd-ke nuk vjen me ne pushtet,se po sillet keq me popullin,eshte kthyer parti fashiste.

  1. Geg says:

   Kush e perzuri Bashen Ti mor Bagjell, prostitute e Edit. Ata ishin njeres te paguar te infiltruar per te krijuar ate pershtypjen. Protestuesit e kerkuan vete dhe I kerkuan mbeshtetje…ata qe bertiten ishte grupi I prostitutave te Lal Erit ,,, u zbulua ajo pune! E dime qe te kruhet shume po mbaj nje shkop me gunga me vete…

 4. Ata tallin menderet says:

  Kryeminister Virtual
  Pergjigje ndaj hallit te popullit nen ndikimin e pluhurit te bardhe.
  Fodull, arrogant dhe autopolant i prishur.Apo keshtu jane te gjithe ata te Ps.


  Ky eshte Kryeministri qe do ti japi emigranteve te drejten e votimit. E mbani mend ?
  Ky futi Saliun ne burg dhe zgjidhi Gerdecin dhe mbi te gjitha futi ne burg Fullanet dhe jo te varferit.
  Ky e zgjidhi ate mosmarrveshjen e detit me Greqine ndryshe nga tradhetari Sali, e si thoni??

  1. Tiranare says:

   What on the earth r u talking about. You want a reply for your nonsense comment. Please be more specific before asking for a reply. I dont know your education level but does not seem to adequate for commenting on the topic. Sorry

   1. ATA tallin menderet says:

    to be adequate? apo to adequate?……meso shqipen njehere pastaj komento ketu se nuk kupton cfare po shkruaj, moron.

 5. Ata tallin menderet says:

  ne pritje te komentit, o tema e pavarur

 6. Bushi says:

  Sa mire ja bene Bashes ata te Zharrezes,Qe e ndoqen si qen i rrahur.Nuk kishte nje çik turp Basha kur shkoi me bataren e tij te rrugaçeve te ata hallembedhenjet?Ato halle ja beri qeveria e Berishes,ku Basha ishte minister i saj. Nuk eshte aspak e vertete, se protestuesit e kishin thirrur vete Bashen.Kjo eshte nje shpifje e radhes, dhe nje justifikim i tij,per te lare turpin.Nuk lahet muti me shurre.

 7. ladri says:

  nuk ja dakord mebketo qafira

 8. taxa says:

  Problemet nuk ti krijoi Rama. Votove per salon tend 10 vjet me pare , tani mbaje ne sumet.
  S’i kuptoj disa injorante komentues ne lidhje me kete problem. Dhe kur dihet qe premtoi qe do tju paguaj nga taxat e popullit. Qe eshte gabim …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *