Klasifikimi i Serisë A pas javës së 26-të

Pas mbarimit të ndeshjes së fundit të Serisë A e cila ishte Fiorentina-Torino që përfundoi me rezultatin e barabartë 2-2, është konsoliduar dhe tabela e rendijtes.

Juventusi vijon të mbajë vendin e parë me shtatë pikë më shumë se Roma që është në vendin e dytë.

Ndërkohë, lufta mbetet e fortë për një vend të Kupat e Europës dhe për mbijetesë pasi distanca mes ekipeve është e afërt.

Klasifikimi i Serisë A.

1. Juventus 66-pikë
2. Roma 59-pikë
3. Napoli 54-pikë
4. Atalanta 51-pikë
5. Lazio 50-pikë
6. Inter 48-pikë
7. Milan 47-pikë
8. Fiorentina 41-pikë
9. Torino 36-pikë
10. Sampdoria 35-pikë
11. Chievo 35-pikë
12. Cagliari 31-pikë
13. Sassuolo 30-pikë
14. Udineze 29-pikë
15. Bologna 28-pikë
16. Genoa 26-pikë
17. Empoli 22-pikë
18. Palermo 15-pikë
19. Crotono 13-pikë
20. Pescara 12-pikë

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *