Sali Berisha poston mesazhin: Ilir Meta, trego nëse je socialist i vërtetë. Braktise Edi Ramën

Ditën e djeshme në protestën e PD-së ka folur edhe një person me emrin Javier Hurtado Mira.

Ai është prezantuar si kryetari i Unionit të të Rinjve të Qendres se Djathtë Europianë.

Ai, përveç thirrjeve për largimin e Edi Ramës, i është drejtuar edhe Ilir Metës, që të tregohet socialist i vërtetë dhe të braktisë Ramën.

Mesazhin e tij për largimin e Metës nga Rama, e ka postuar edhe Sali Berisha, që bashkë me Bashën, janë dy njerëzit që e ëndërrojnë më shumë se kushdo këtë skenar:

“I kërkoj Edi Ramës të lërë qeverinë dhe i kërkoj Ilir Metës të ushtrojë përgjegjësitë e tij, nëse është socialist i vërtetë.

Nuk mund të lejoni që kërcënimet ndaj votës, ndaj lirisë të përsëriten sot në vitin 2017 në mes të Europës, këtu në Shqipëri.

 ‘Sduhet të keni frikë, frika na mban në shtëpi, vetëm sic jeni këtu sot do të arrini fitoren. Duhen zgjedhje të lira e të ndershme, dhe duhen garanci të plota për këtë”.

REMOTE_ADDR:[]

22 komente në “Sali Berisha poston mesazhin: Ilir Meta, trego nëse je socialist i vërtetë. Braktise Edi Ramën”

 1. Labi Vlore says:

  Saliu kerkon te vije perseri ne pushtet. Do te behet edhe njehere nuse dhe te derdh perseri gjak te pafajshem Shqiptaresh. Por kete here nepermjet Luljeta Bashes,kukulles se tij te dale boje. Po i luten Ilir Metes dhe po i pergjerohen. Sali Killeri. Se shpejti do gjendesh mbas hekurave sebashku me Shkelzenin. Ty te pret burgu dhe jo pushteti. Pushtetin nuk e merr me dot. Kurre!!

 2. cimi, shoku i melaminit.... says:

  Hahahahahaha ha ha!

 3. dfg says:

  Edhe une i them ketij naziskini Javier Hurtado,qe kur te kthehet ne Gjermani,ta vrase gruan,nenen ,motren apo vajzen e tij,sepse ato pas disa muajsh do te behen…… PROSTITUTA!
  Po,po,do behen prostituta!
  Eshte e njejta me llogjiken e perdorur nga PD-ja,se “Zgjedhjet do vidhen”!
  Haaaaaa!!!
  Nje llogjike e tille eshte sa idiote,por edhe kriminale!
  Akuza me “sikur”,nuk te cojne as ne wc!
  A ju kujtohet skeci i “Portokallise” dikur,qe e ema e Zeqos nuk zbriste nga thana,po qe se nuk e benin …kineze?
  Dhe kush i sajon keto akuza?
  Kjo parti qe i ka vjedhur hapur te gjitha zgjedhjet kur ka fituar!
  SHAN I DHJERI TE PERMJERIN i thone kesaj!
  Ne se situata nuk agravon deri ne nje LUFTE CIVILE vellavrasese,me siguri ne 18 qershor as PD dhe as LSI nuk marrin as 50% te votave qe kane marre dikur!
  LSI e tregoi hapur fytyren e saj te vertete me P.Vasilin!

 4. LORA says:

  I lumte bytha llozhurave te botes ,qe po bejne ca biznes shume fitimprures me “hallexhinjte” arixhinj te cadres shqup-se.
  Verdikti I shenjeterua I 23 qershorit 2013 eshte mendje+sy+veshe tek reformimi qilizme I drejtesise dhe thembra e akilit te ketij reformimi,implementimi pa vonese I VETTING-ut.Kjo eshte axhenda e ketij verdikti,deri me 18 qershor 2017.

 5. Lennard says:

  Vdeksh duke masturbuar me Goje.Serb -Qeni

  1. xheJ eN Bi says:

   Spartaku…

   E ke gabim .

   Berisha ja ben kete thirje pikerisht I.Metes se vetem ai i shpeton nga
   Vetingu.
   Meta eshte çelsi qe hap ose mbyll Vetingun.

   Prandaj Meta eshte ne dilem se nga te shkoje .
   Me PD-en shpeton burgun ,po vete ne nivelet me te ulta si parti.
   Me PS-en vete ne burg po rrit perqindjet ne parti.

   Prandaj Meta do ta ndaje mendjen ne sekondat e fundit.

   Meta eshte si Nikollaqi te Karnavalet e Korçes:Olimbi…jeta eshte llogariii.

 6. Spartaku says:

  Berisha,bene thirrjenme te poshter,me te ulet per Ilir Meten.Tani dolen hapur,se zgjedhjet nuk i fitojne dot dhe po i bjen ne gjunj Metes.Nuk kane as cipe e as turp.Jo more jo! Ilir Meta nuk ka per te bere koalicion me pd-ke se pd-ke eshte parti e urryer,fashiste dhe vrasese.Nuk e do populli fare.Kreret e saj do shkojne ne burg,por keta jane si ai qe po mbytet duan te marin me vehte edhe Meten.

 7. Fieri says:

  Sali e Luzim ! Prisni sa t’i keputen koqet dashit e pastaj do kenaqeni jo vtem duke ngen koqet ,por edhe me pushtet…… YYyyyyy pisa njerez. Sali! E do Ilir Floririn ? A duhen hapur kutite e votimit? C’thote fshati Ruzhdie per zgjedhjet qe bere ne 2009-ten ? A ishte te lira dhe te ndershme ? Po ato kutite e Lezhes c’fare treguane ? Po kutite e Ristanit ,me ato fletet e gabura ? Po ne 2013 pse nuk pati flete ne kutite e gabuara ? Fol Sali te lumte goja , fol e shiko koqet e dashit d.th .prit sa ti keputen koqet ILir Metes.

 8. Pordhet e shejtanit says:

  Zgjedhje te lira, posi!
  Apo s’je ti nje qe mban zgjedhje te lira dhe i respekton………….

 9. mergim tari says:

  Degjova dje dy aventuriere qe nuk dinin se çfare flisnin.
  Mu kujtua ZHOAO AMAZONA dhe FOSKO DI NUÇI
  që I merret Enver Hoxha neper kongrese, te flisnin
  dhe me fjalimet e tyre te trembin Ameriken dhe boten
  mbare.
  FOSKO Di NUÇI me ngjan te se ishte ai me mjeker,
  se fliste edhe italisht me duket. Tani mbetet që ne çadren e
  gallate te vije edhe FAHRI BALLI PAÇJA, se ai ka punuar
  ne ZERIN E POPULLIT dhe I njeh keto lloj speciesh.

 10. mirjam says:

  A eshte shkelje e redne e sovrantitetit te vendit te vijne te huaj e te bejne fushate? Cdo te thoni nese nje delegat nga siria te vije e te marre pjese ne mitingje elektorale ketu? Po te vinte nje rus a serb, etj e per gallate te kapte mikrofonin? Internacionalizmi i kesaj loje eshte i ndyre. Keshtu u mblodhen hordhite pe rte denuar nje dikator te quajtur Assad – per lirine e polullit sirian- pastaj perfudnuan duke grire koka femijesh e te pamborjtusish.
  Te vetmit te huja qe kane te drejte te flasin jane perfaqsuesit legjitime te shteteve dhe ato benda statusit diplomatik. BE deh USA natyrsiht nuk jane mabasadore shtetesh, jane pikete ku duhet te veme dhe eshte taotlogji te thuash jane “te huaj”. Te tjeret urgjent duhen perzene.

 11. Ozzi Osborn says:

  Keta individ qe flasin ne emer te Europes ,si CDU o CDV o WC me kujtojne Enveri qe ftonte partite motra per 1 maj apo Kongrese ,si nga kongo brazavil ,Siera Leone apo partite komuniste te Europes,qe mbanin fjalime se te permbysnin imperializmin dhe socialimperializmin.Me kete teknollogji Basha po ben fiks si komunisti Sale.Theriti 3 sharlatan ,sigurisht me pagese (ashtu si paguante Enveri shume legena qe vinin ne Shqiperi ne ate kohe) dhe kujton qe i mbush mendjen hallexhive qe europa eshte me ne .Nuk kane vlere eurodeputet te Europes per c’fare thone apo Departamenti Shtetit USA.
  Turp per kete vend qe nje Idiot si Basha mund te vjedhi 200 Mil. euro,mendo c’mund te bejne me te zgjuarit,duhet te kene vjedhur miliarda.

 12. Drejtësia says:

  A ujk i vjetër a ujk i vjetër.Qimen e ndërron po zakonin se harron.
  Popull ji vigjilent hajdutët dhe vrasësit duan të të marrin peng.

 13. Petro says:

  Òoooooooh my God ! Çfar fantazie e çfrenuar ! Megjithëse nuk është për t’u habitur , nqse kujton shprehjen popullore : – Ay që po mbytet , mundohet të kapet nga flokët e tij për të shpëtuar !

 14. Petro says:

  Òooooooh my God , çfar fantazie e çfrenuar ! Megjithëse nuk është për t’u çuditur , po të kujtosh proverbin e popullore : ” Ay që është duke u mbytur , mundohet të kapet nga flokët e tij , për të shpëtuar ! “

 15. Petro says:

  Òoooooooh my God ! Çfar fantazie e çfrenuar ! Megjithëse nuk është për t’u habitur , nqse kujton shprehjen popullore : – Ay që po mbytet , mundohet të kapet nga flokët e tij , për të shpëtuar !

 16. sherifi says:

  Sa gjera te peshtira jane keto, keto i praktikonte PD-ja dhe Sala dikur, qysh nga Xhon Megou e tje dhe deri sote, ai qe do te vije ( i huaji) vjene ne menyre zyrtare dhe protokollare, qofte ne emer te subjektit qe perfaqeson atje ku ndodhet apo ne emer te shtetit, si u beka kjo; nje gjerman nga rinia apo nga kushdo qofte, te thote ik ti o Ram dhe hajde ti o Lul. Kaq budallenj i dini njerezit ju? Nuk kemi degjuar ndonjehere zyrtaret e Sh.B.A apo te Europes te bein deklarata te tilla, ata thone duhet bere keshtu apo ashtu dhe japin prioritetet per konsensus , dialog, zgjedhje te lira e tje.

 17. Luli I vocerr kerkon voten e Emigranteve, hahahahaa, per Emigrantet ane e mbane Botes, ti e Sala jeni ne burg more idjot. Ato qe kane pare Perendimin, e dine ceshte Ligji, nuk vijne mbas, ( Salihi + Lulzime), debilave, Krimineleve, Vrastareve, Hajduteve e Tradhetareve te Popullit Shqiptar. Renditjen e Krimeve, Vjedhjeve, Tradhetive, Vrasjeve qe I keni bere Popullit SHqiptar kur ishit ne Pushtet, nuk I harron kush. Ju duhet te vareni ne mes te Tiranes, jo te votojne Emigrantet pro Jush. Ptu Rraca me e ndyre ne Rruzullin Tokesor. Vdekshi ju e ckeni pas, familjarisht. Mallkuar qofshi 7 Breza. Amin. Zoti ju mallkofte.

 18. Bena says:

  Ah o sali zgjebja e do Meten te shpetosh koken tende dhe te tijen I perdore te gjitha metodat ,kjo eshte e fundit se nuk ka me kohe ,Vetingu do bej te veten pa kthim mbrapa ,prandaj nuk e do EDI RAMEN se ta futi koken ne m…….

 19. orli says:

  Sikur keta te shqupit nuk jane qe te huajt te nderhyjne ne punet e tyre te brendeshme dhe te bejne rolin e guvernatorit! Ptu rrace e ndyre serbi….

 20. Kopani says:

  Keta Gjel – Kodoshet Berisha , Basha te ngujuar ne Qymezin e Plehut e Plehrave e bandave Xhihadiste teTeroristit Berishe . Si ka mundesi qe ky fytyre e uryer e krimit dhe poshtersive , ky i pa fytyre se bashku me doren e Zgjatur te shume te zezave e poshtersiv , te bejne te tronditesh e te besosh se keta monstra nuk kane garanci as per trungun e tyre gjenetik , te cilet duhet te deshmojn A . D .N perfolur edhe mediatikisht si Frute te mardhenjeve jashte martesore , aresye kjo qe duket i perligj te gjitha pabesite , tradhetite etj , kjo eshte dhe nje aresye me shume qe keta bire …. kerkojne e bejne moral per ” Zgjedhje te Ndershmerine ” ?! keta gjiriza te politike berjes te P D te cilet duhet te nxiren me ligj nga Politika Anti Shqiptare dhe Anti Shtet si bande Xhihadistesh e Perbindeshash edhe me fytyre kafsherore , te pa skrupujsh , Intrigante , Vrases , Piramidale , Qelbanike . Kjo bande duhet te Gjykohet , jo te pretendoje per te ardhur ne pushtet , kete duhet ta haroje. Turp dhe per disa forca te Politikes se Djathtes , si “Duka i Krimit ” e njollos vehten duke u bere pale , si ” Lavirje ” per interesa dhe perfitime Elektorale .Opozita e Vertete me Alternativa per ecjen e vendit do dale nga Zgjedhjet e 18 Qershorit 2017 .

 21. POPULLI says:

  ATE SHPRESON DHE POPULLI QE TA LERI RAMEN SE KESHTU POPULLI E KA ME TE LEHTE TE VOTOJ RAMEN SE PO TE JEN BASHK PERFITON NGA VOTA E RAMES KY META KURVA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *