SONDAZHI: Vetëm 30% e votuesve 18-64 vjeç e quajnë protestën dhe qeverinë teknike, të domosdoshme

Nga një sondazh elektronik i kryer nga Questia.al (https://www.questia.al/), me 730 të anketuar të moshës 18-64 vjeç, rezulton se vetëm 30% e të anketuarve e quajnë protestën/qeverinë teknike të domosdoshme për sigurimin e zgjedhjeve të lira e të ndershme. Ndërsa 50% e quajnë të panevojshme dhe 10% nuk kanë një opinion rreth kësaj çështje.

Këto rezultate janë llogaritur pasi kampioni u ripeshua, për të përfaqësuar sa më mirë ndarjen e popullsisë në rurale e urbane, dhe sipas gjinisë e moshës.

Për krahasim, në zgjedhjet parlamentare të 2013-ës, votuan për partitë që janë sot në opozitë rreth 30% e votuesve që banonin në Shqipëri (660 mijë nga rreth 2.2 milionë).

E. Zaloshnja

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “SONDAZHI: Vetëm 30% e votuesve 18-64 vjeç e quajnë protestën dhe qeverinë teknike, të domosdoshme”

 1. Arber I says:

  Sa shume?! Per mua jane vetem tre veta: Berisha, Basha, Spahiu…

 2. lavdosh says:

  Sot Shkurt 27,2017
  Parashikimi i votave te 18 Qershorit:
  – PS 48-52%
  – PD 27-31%
  – LSI 11-15%
  – PDIU 7-10%
  -Te tjera: 7-9%
  Per 13 Qershorin 2013, parashikimet e mija ishon pothuajse te sakta

 3. Objektiv says:

  Nje gje nuk kuptoj: 50+30+10=90
  Po 10% tjeter ku humbi…

 4. ardit says:

  Ajo 50 % mos duhet te jete 60% zoti gazetar?Po 10 % çfare eshte?

  1. Statisticien says:

   Kuptohet qe esht gabim teknik: esht 60%, jo 50%

   1. joel shkodra says:

    Po gabimi mund te jete edhe te 30% qe mund te jete 40%.

 5. iDude says:

  Sikur ka nje problem mo Zaloshnja, apo jo?

  50+30+10=90

  Apo 10% i bie te jene keta te Likes?!?

 6. Nacionalist says:

  Ka shume mundesi qe rezultati te jete si komentet e mia qe nuk shfaqen asnjehere!

 7. Nacionalist says:

  Ka shume mundesi qe rezultati te jete si komentet e mia qe nuk shfaqen asnjehere!..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *