Zululand: Agron Duka shpall kandidatët për deputetë: Vetë do kandidoj në Durrës

Agron Duka shpall kandidatët për deputetë të partisë së vet Agrare.

Këtë e ka bërë në Zululand, në një bisedë me Mustafa Nanon.

“I kemi përcaktuar kandidatët. Mund t’i them disa emra nëse do. Për Tiranën do jenë Adi Haxhiymeri e Arben Tafaj. Për Elbasanin i pari në listë do të jetë Edmond Biçoku. Unë vetë do jem në Durrës”, i tha ai Nanos.

Në një moment të bisedës, Nano i tha: Të supozojmë se ti ke në dorë që t’ia japësh Shqipërinë për ta qeverisur për 15 vjet me radhë një personi të caktuar. Kujt do t’ia jepje?”

Pyetjet e përgjigjet ishin si më poshtë:

Nano: Do t’ia jepje Nanos apo Berishës?

Duka: Nanos sigurisht

Nano: Do t’ia jepje Nanos apo Ramës?

Duka: Nanos sigurisht

Nano: Do t’ia jepje Ramës apo Berishës?

Duka: Në këtë rast nuk jam i sigurtë

Nano: Do t’ia jepje Ramës apo Bashës?

Duka: Bashës

Nano: Do t’ia jepje Bashës apo Metës?

Duka: Bashës

Nano: Do t’ia jepje Ramës apo Metës?

Duka: Edhe këtu abstenoj.

Bisedën mund ta ndiqni të plotë në linkun

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Zululand: Agron Duka shpall kandidatët për deputetë: Vetë do kandidoj në Durrës”

 1. soni says:

  HEJ!! Këta DUKAT-KOKAT, një dorë në kadaif,
  një në bakllava.; Gjithmon të ëmbël këta.?!😄

 2. Star says:

  Si nje hajn i sprovuar duket se anon nga rraca e tije, nga persona dembele e batakci , beson me shume tek ata ku mund te vjedhe me lehte.. Ujku gjithmone mjergull don .

 3. Andon Llupo says:

  urimet me te mira zoti duka dhe ne qytetaret e fierit do te votojme pasi jeni figura e politikanit te popullit dhe jo nje mashtrues elektoral nga miqte e mi ne durres kam degjuar qe e ndihmoni popullin pa bindje partiake, ju jeni njeri modern dhe e meritoni voten e shqiptareve te ndershem

 4. !!! says:

  Muhaxhiri shijakut e ka te kapme ne Durres!

 5. Loni says:

  Ik ore pirdhu mos na e ndyni Durresin me shume sec e keni ndyre deri tani rraca juaj. Nuk ju hoqen keto vemje Durresit nga kurrizi..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *