Zululand: Agron Duka shpall kandidatët për deputetë: Vetë do kandidoj në Durrës

Agron Duka shpall kandidatët për deputetë të partisë së vet Agrare.

Këtë e ka bërë në Zululand, në një bisedë me Mustafa Nanon.

“I kemi përcaktuar kandidatët. Mund t’i them disa emra nëse do. Për Tiranën do jenë Adi Haxhiymeri e Arben Tafaj. Për Elbasanin i pari në listë do të jetë Edmond Biçoku. Unë vetë do jem në Durrës”, i tha ai Nanos.

Në një moment të bisedës, Nano i tha: Të supozojmë se ti ke në dorë që t’ia japësh Shqipërinë për ta qeverisur për 15 vjet me radhë një personi të caktuar. Kujt do t’ia jepje?”

Pyetjet e përgjigjet ishin si më poshtë:

Nano: Do t’ia jepje Nanos apo Berishës?

Duka: Nanos sigurisht

Nano: Do t’ia jepje Nanos apo Ramës?

Duka: Nanos sigurisht

Nano: Do t’ia jepje Ramës apo Berishës?

Duka: Në këtë rast nuk jam i sigurtë

Nano: Do t’ia jepje Ramës apo Bashës?

Duka: Bashës

Nano: Do t’ia jepje Bashës apo Metës?

Duka: Bashës

Nano: Do t’ia jepje Ramës apo Metës?

Duka: Edhe këtu abstenoj.

Bisedën mund ta ndiqni të plotë në linkun

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Zululand: Agron Duka shpall kandidatët për deputetë: Vetë do kandidoj në Durrës”

 1. soni says:

  HEJ!! Këta DUKAT-KOKAT, një dorë në kadaif,
  një në bakllava.; Gjithmon të ëmbël këta.?!😄

 2. Star says:

  Si nje hajn i sprovuar duket se anon nga rraca e tije, nga persona dembele e batakci , beson me shume tek ata ku mund te vjedhe me lehte.. Ujku gjithmone mjergull don .

 3. Andon Llupo says:

  urimet me te mira zoti duka dhe ne qytetaret e fierit do te votojme pasi jeni figura e politikanit te popullit dhe jo nje mashtrues elektoral nga miqte e mi ne durres kam degjuar qe e ndihmoni popullin pa bindje partiake, ju jeni njeri modern dhe e meritoni voten e shqiptareve te ndershem

 4. !!! says:

  Muhaxhiri shijakut e ka te kapme ne Durres!

 5. Loni says:

  Ik ore pirdhu mos na e ndyni Durresin me shume sec e keni ndyre deri tani rraca juaj. Nuk ju hoqen keto vemje Durresit nga kurrizi..

Lini një Përgjigje te Andon Llupo Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *