Shuplaka e BE: Aktorë mediatikë dhe politikë në Tiranë duan të delegjitimojnë Vetting-un

Shefi politik i delegacionit të BE-së në Tiranë, Sylvain Gambert deklaroi se së fundmi ka aktorë të ndryshëm politikë dhe të medies që janë pjesë e një fushate që ka për qëllim të delegjitimojë procesin e vettingut.

“Vettingu është kushti kryesor për hapjen e negociatave dhe pavarësisht kush është ambasadorja e Brukselit në Tiranë, ky proces do të zbatohet. Kjo fushatë anti-vetting synon të njollosë të gjithë faktorët e përfshirë në reformën në drejtësi”, deklaroi Gambert.

Në të njëjtën linjë ishte edhe drejtori i Fondacionit Shoqeria e Hapur për Shqipërinë, Andi Dobrushi, i cili tha se në media ka shumë keqinformim mbi reformat, kostot dhe përfitimet e anëtarësimit në BE.

“Ajo që vërehet shpesh në media është raportimi i cekët për atë se çfarë është reforma në vetvete, cilat do të jenë kostot dhe përfitimet për qytetarin shqiptar, integrimin në BE, etj”, tha Dobrushi.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Shuplaka e BE: Aktorë mediatikë dhe politikë në Tiranë duan të delegjitimojnë Vetting-un”

 1. Milan says:

  Ik e shpoi gomat e makines o luli

 2. Martin says:

  Haha…perfitimet ne BE?! Prandaj disa vende anetare the BEse duan te dalin prej saj?! E ashtuquajtura ‘shoqeria e hapur’ eshte e financuar nga Soros dhe merret me mend se kujt I sherben. TURP.

 3. soni says:

  🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

  BE. BE. BE. BE. BE. BE. BE. BE. BE
  FITORE!!!!!

 4. Spartaku says:

  O Lul Basha! Ku ne te sateme do vesh? Vetingu do behet edhe pa ty.Ti do t’i pagush te tera dhe shume shtrenjet krimet qe ke bere.Sa do qe ti po nxier shume pengesa,se te ka hyre frika ne palce,por nuk ke per t’i shpetuar denimit.Protesta jote do te deshtoi dhe do jete nje turp historik per ty dhe pe pd-ke.Do mbahesh ment per te keq.

 5. Asus says:

  Ne Shqiperi, mendohet e veprohet si ne vendet e botes se trete. Politikanet tane mjerane mendojne se mund te fitojne vetem duke u qare para te hujave apo duke share vendin e vet. Pikerisht mbreme, ne nje TV nje I djathte e tha disa here se vetting eshte propagande, se vetting nuk ndryshon asgje ne realitetin tone. Prandaj dalin te huajt e na sqarojne. Cfare te bejne ata kur, pasi e sqarojne njehere Ministrin e Drejtesise, ai vazhdon e thote se ONM eshte e paligjeshme. A behet fshatari minister? Ne kete vend behet, minister dhe kryeminister.

 6. marta says:

  Soros aksioner me 20% i Bankers Petroleum. Linku me poshte. Kjo eshte arsyesja pse nuk reagon Rama per Zharrezen.

  Soros Buys 20% of BNK Petroleum

  http://www.gurufocus.com/news/109858/soros-buys-20-of-bnk-petroleum

 7. fieraku NGA ferrasi says:

  Ne vend te pallatit te Duces
  Qindra shtepi te qytetareve te thjeshte u bombarduan.
  Hajt spartaku se edhe ti do ti mesosh disa gjera avash avash.
  Dukesh qe ke qene fshatar PA toke.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *