FOTOT/ Ky çift racist mori një dënim të frikshëm nga gjykata se i prishi ditëlindjen një 8 vjeçari me ngjyrë

Gjykata në SHBA vendosi që të dënonte me 28 vite burg një çift të bardhësh Kayla Rae Norton, 25 vjeçe (13 vite),  dhe Jose Ismael Torres, 26 vjeç (15 vite), sepse i prishën ditëlindjen një 8 vjeçari me armë dhe sjellje raciste.

Ata ndërhynë me flamurë të Konfederatës, sharje racistë si edhe e kërcënuan me armë atë.

Gjykatësja e Georigia-s vendosi se ata janë fajtorë për krimin e urrejtjes.

Të dënuarit duke qarë kërkuan falje, ndërkohë që një prej të afërmve të fëmijës tha se ajo nuk kishte urrejtje në zemër dhe i kishte falur.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/usa-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/usa.jpg","attachment_id":"640698"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/usa-7-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/usa-7.png","attachment_id":"640697"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/usa-6-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/usa-6.png","attachment_id":"640696"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/usa-5-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/usa-5.png","attachment_id":"640695"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/usa-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/usa-4.jpg","attachment_id":"640694"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/usa-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/usa-3.jpg","attachment_id":"640693"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/usa-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/usa-2.jpg","attachment_id":"640692"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/usa-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/usa-1.jpg","attachment_id":"640691"}]

2 komente në “FOTOT/ Ky çift racist mori një dënim të frikshëm nga gjykata se i prishi ditëlindjen një 8 vjeçari me ngjyrë”

  1. NjeQytetarOptimist says:

    When keeping it real, goes wrong!!!

  2. ali vlora says:

    Kur ka shtet e drejtesi . Shoqeria nga ligjet ndervjegjesohet me pak kohe ne vazhdim. Suksese te me tejshme Amerikes. Tung.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *