FOTOT/ Të jetosh në një vend fantastik, por…

Zach është një 27-vjeçar, i lindur dhe rritur në Japoni.

Gjashtë vite më parë, në kërkim të një jete të thjeshtë dhe në harmoni me natyrën, ai vendosi të transferohet në skajin më jugor të alaskës.

Ai jeton vetëm dhe ka raste kur kalon më shumë se gjashtë muaj, që nuk sheh njeri.

Fotografi Anze Osterman kaloi një muaj me të, për të dokumentuar se si është jeta në këtë cep të botës.

Osterman sjell disa pamje fantastike nga Alaska, të cilat shijohen nga një njeri i vetëm, 27-vjeçari Zach.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/alaska-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/alaska.jpg","attachment_id":640677},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/alaska-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/alaska-1.jpg","attachment_id":640674},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/alaska-10-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/alaska-10.jpg","attachment_id":640675},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/alaska-11-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/alaska-11.jpg","attachment_id":640678},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/alaska-12-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/alaska-12.jpg","attachment_id":640679},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/alaska-13-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/alaska-13.jpg","attachment_id":640680},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/alaska-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/alaska-2.jpg","attachment_id":640681},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/alaska-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/alaska-3.jpg","attachment_id":640682},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/alaska-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/alaska-4.jpg","attachment_id":640683},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/alaska-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/alaska-5.jpg","attachment_id":640684},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/alaska-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/alaska-6.jpg","attachment_id":640685},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/alaska-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/alaska-7.jpg","attachment_id":640686},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/alaska-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/alaska-8.jpg","attachment_id":640687},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/alaska-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/alaska-9.jpg","attachment_id":640688}]

5 komente në “FOTOT/ Të jetosh në një vend fantastik, por…”

 1. enter"" says:

  Nje mrekulli e vertete, larg FB, larg instagramit, larg njerezimit te ndyre

  1. enter dobici janulles says:

   Sakte e the domethene larg nga ty dhe tipa si ty,

 2. amazoni says:

  ka lezet. mrekulli.
  vet ali vet kadi.
  e jo hajde rro me kta muterit shqiptare qe te hedhin plenat ke dera e shtpis,dhe pshurrin posht dritares si me qen derra plevice.
  e te mos flesim sesi thrrasin me ze t lart rrugve dhe pordhnojn kryqzimeve me makinat me naft duke u perpjek me xhiru gomat,po,a xhirohen gomat e diesel engine?
  se,kur vijn zgjedhjet,zihen si bythqimat per hajdar.
  pra,ky e ka gjet mir. larg nga shqiptaret. larg nga bythqimat
  larg mga maloket e ndyt!

 3. amazoni says:

  ka lezet. mrekulli.
  vet ali vet kadi.
  e jo hajde rro me kta muterit shqiptare qe te hedhin plenat ke dera e shtpis,dhe pshurrin posht dritares si me qen derra plevice.
  e te mos flesim sesi thrrasin me ze t lart rrugve dhe pordhnojn kryqzimeve me makinat me naft duke u perpjek me xhiru gomat,po,a xhirohen gomat e diesel engine?
  se,kur vijn zgjedhjet,zihen si bythqimat per hajdar.
  pra,ky e ka gjet mir. larg nga shqiptaret. larg nga bythqimat
  larg mga maloket e ndyt!
  qij nonen shqipnis dhe baben shqiptarve.

 4. orangotangus says:

  tamam parajs.
  s ka as sal,as cecen,as corrupt socjalista …
  rron me arinj dhe ujq. dhe shum salmon

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *