Protesta e opozitës, reagon Shpëtim Idrizi: Kriza është kudo, jo veç tek çadra ku protestohet

Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi ka adresuar një apel ndaj opozitës duke thënë se kriza kalohet vetëm me djalog.

Përmes fjalës së tij në një takim me strukturat e partisë në Tiranë, ai tha se kriza do të mund të kapërcehet nëse do të votohen reformat që janë gati për tu implementuar.

Më tej Idrizi vuri theksin tek kriza dhe tek dialogu për ta zgjidhur atë.
Ai tha se krizë është edhe në parlament dhe jo veç tek çadra ku protestohet.

“Kriza është atje, jo vetëm në bulevard por kudo. Të nisim përpjekjet për të gjetur mekanizmin e duhur që të dalim nga kjo krizë” u shpreh Idrizi.

Gjithashtu gjatë fjalës ai i kushtoi vëmendje edhe banorëve të Zharrëzës, ku kërkoi zgjidhjen e problematikave të tyre.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Protesta e opozitës, reagon Shpëtim Idrizi: Kriza është kudo, jo veç tek çadra ku protestohet”

 1. leshjani says:

  Se mos e ka problem Idriz cami,e kthen prape fleten ,shkon tek PD meme,aty ku ka qene,me kete rast pajtohet edhe me Dulen dhe ndajne pronat prel zhuke.

  1. arlind says:

   Jo vetem idriz cami por edhe ilir floriri te njejten pune ben
   sa majtas dhe djathtas.

 2. Drejtësia says:

  Idrizi luan për publik se i ka rregulluar punët e veta që kur shte drejtr i doganave në kohën e shokut Fatos e mbani mënd besoj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *