VIDEO/ Ky elefant i rrezikshëm për pak sa nuk i vrau këta turistë

Një elefant i dhunshëm për pak sa nuk i vrau pasagjerët në një “Jeep”, të cilët kishin vendosur që të bënin një ekspeditë për të parë kafshët në Afrikën e Jugut.

Kafsha që u nervozua nga prania dhe afërsia e njerëzve, mori një degë peme dhe e fluturoi drejt makinës, duke rrezikuar jetën e personave aty.

Kot momente të rrezikshme u filmuan nga një turiste, ndërkohë që guida turistike përplaste duart dhe fishkëllente në përpjekje për ta trembur elefantin.

Por kafsha u tregua dinake, duke krijuar në fillim një gjendje sigurie për turistët, e pastaj duke u vërvitur atyre degën e pemës.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *