Enver Hoxha ishte homoseksual? Ja cili ishte mendimi i Dritëro Agollit

Tajar Agolli, vëllai i shkrimtarit të madh, në vijim të rrëfimit të tij zbulon edhe arsyen e ftohjes mes Dritëroit dhe Ismail Kadaresë.

Sipas Tajarit, ka qenë emërimi i Dritëroit si kryetar i Lidhjes së Shkrimtarëve dhe Artistëve të Shqipërisë që krijoi dhe distancën mes tyre.

Po ashtu, ai tregon se marrëdhëniet e Dritëroit me ishkryeministrin komunist Mehmet Shehu kanë qenë shumë të mira, madje ata shkëmbenin dhe vizita për Vitin e Ri.

Cili ishte gjykimi i tij, nëse kishim të bënim me vrasje apo vetëvrasje të Mehmet Shehut. Çfarë mendimi kishte Dritëroi për Enver Hoxhën dhe Ramiz Alinë.

Lidhur me kongresin e krijimit të Partisë Socialiste, më qershor 1991, Dritëroi i kishte thënë vëllait të tij se do të shpërthente dhe mbase pas kësaj do të kishte probleme të mëdha.

Tajari tregon edhe momentet e fundit ët Dritëroit në spital, kur pasi ishte përmirësuar kishte gjetur kurajon dhe t’i jepte zemër të afërmve të tij.

Rrini të qetë, kështu është jeta!”, këto ishin fjalët e fundit mes dy vëllezërve. “Dritëroi e vlerësonte shumë Enverin, e cilësonte njeri të zgjuar.

Për të gjitha akuzat e dala së fundmi se gjoja ka qenë homoseksual, apo vese të tjera, Dritëroi thoshte se ishin shpifje dhe idiotësira”, tha në një interviste per Panorama, vëllai i Dritëro Agollit.

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “Enver Hoxha ishte homoseksual? Ja cili ishte mendimi i Dritëro Agollit”

 1. Homer Simpson says:

  Ein bischen BI schadet nie.

  1. Dhelpra dhe rrushi says:

   Genau homo Simpson…….

  2. tfgs1 says:

   pune pederash sunite………….pis miliet!

  3. Dosjet e Hapura says:

   Gruaja e Lulzim Bashes eshte transvestit… Basha si Pederast mori dokumentat ne Holland. Liri Berisha ne rini e ka pasur emrin ilir Ramaj (vuthaj), Kur u rrit iLiri u qi ne Bythe me Sali Ram Berishen (kjo shpjegon dashurine qe ka per iLir Meten). Saliu dhe iLiri e hodhen me short se kush do bente burrin, vryma i ra Lirise. Shkelzen Berisha eshte burrnesh, dhe Argita Berisha eshte djali i adoptuar i homoseksualeve Saleh Berisha (allieas Rrot Kari) dhe Liri Berisha (allias iLir Vuthaj). Pas 10 vjetesh keto perralla do te merren si prova.

 2. I Riu komunist says:

  Vetem IDTOTET kane dyshim! Natyrisht qe Enveri eshte HERO KOMBETAR i shqiptareve 🙂

  1. nexhi says:

   Natyrisht idjotet i bejne monstrat Heronj Kombetar !

 3. koha jone says:

  . Driteroi e donte shume Enverin dhe te gjitha fjalet per homoseksual jane shpifje . KY VELLAI ESHTE NJE IDIOT I PERMASAVE TE MEDHA .

 4. gjithashtu malok says:

  nuk kam noj gje kunder homove. por se besoj te kete qene enveri gay, duke patur parasysh qe ai ju shkerdheu nonat e motrat te gjithve juve….
  megjithese po ta mendosh mire, ai ju shkerdheu dhe baballaret…..

 5. Gaetan says:

  Po mbushet hicmepak se 28 vjet demokraci dhe pervec lirise se shprehjes dhe te mendimit(,edhe kjo me kushtin qe mos te te presin buken e gojes),shqiperia ka mbetur e bastarduar e cfilitur e peshtyre nga perbuzja e botes qe e sheh si vend te ndyre krimi e korrupsioni dhe me potencial te larte per tu rizhytur ne kaos sa here i ngrihet nje njeriu te papergjegjshen,ka korrupsion te pandeshkuar,ka abuzim gjithandej me pushtetin,ka gjyqsor qe te turperon,ka papunesi te shkalles se larte,ka hajni te rendomte dhe droge gjithandej qe shitet dhe konsumohet mu nen hunden e policise qe jo rralle eshte edhe bashkpuntore,njerezve iu eshte vrare kultura e punes,nuk ka asnje aspekt te zhvillimit ekonomik e shoqeror ku shqiperia te meret shembull,rrogat jane qesharake,ushqimet jane te pakontrolluara njerezit po i masakron kanceri,infrastruktura perparon shume ngadale,mes vjedhjesh qe behen duke abuzuar me cilesin e dobet te puneve publike,pasurite e mbitokes e te nentokes u jane dhene barbareve sikur te ishte malli i babait,dhe keta e jane shkateruar floren faunen,po i shterojne rezerven minerare per xhepat eindivideve dhe jo per mirqenie qytetare,,ka kaos institucional,nje institucion akuzon nje tjeter dhe njeri hyn ne borxh te tjetri,nje minister flet kunder nje tjetri,per qytetarin s pyet kush,….e mund te vazhdoje pa fund lista e veseve te shoqerise sone mender kapitaliste,po nok duhet harrruar qe nje njeri normal mundet qe per cdo tregues te mesiperm te beje dallim mes epokave,mjaft te kuptojme se ne 45 shqiperia s kish buke dhe ishte e djegur nga lufta dhe ne 40 vjet doli nje shtet modern e te respektuar ne bote,kurse sot edhe ato pak vlera qe i atribuohen vendit jane me shum produkt i sponsorizimit qe i behet imazhit te vendit nga USA se sa merite e ketyre qe e bastarduan bendin ne 28 vjet

  1. Vn says:

   Ne 1985 shqiperia ishte shtet modern dhe i respektuar ne bote??? Lexo me shume o njeri… zeri i popullit thoshte keshtu…. po ashtu sic thote sot vatikani se prifterinj pedofile nuk ka…. lexo njehere cfare shkruhej per mediokritetin shqiptar ne ate kohe jashte shqiperise. Apo…. me fal se harrova. Shkruanin keq se na kishin inat…

 6. Edhe ti brenda e ke prej atij horri” gjithashtu malok “

  1. gjithashtu malok says:

   blu vetem blu. je i dizinformuar. une e kam ndihmuar enverin qe tju shkerdhete te gjithve juve hajdute kriminel, zgjebsa, injorante shpellare. ne fillim mundoheshim qe tju qytetronim, tju shkollonim, tju mesonim se cfar eshte atdheu. ju qe nuk pranonit keto vlera, dhe luftonit kunder ketyre vlerave, ne, pra une dhe enveri, ju shkerdhenim.
   te jap nje shembull Shum te thjesht. sala eshte gati t djege te gjith shqiperine per te shpetuar djalin e tij hajdut idiot te tredhur.
   po te ishte enveri gjalle, ate nipin e vet qe e kapen me drog, do ta kishim hequr qafe me kohe.
   e kupton ndryshimin?

 7. 9 Maj 1945 says:

  E verteta zhytet por nuk mbytet. Shume shpejt do te dalin fakte mbi homoseksualitetin e b. q toptanas . Prandaj fashatri Frangaj ta largoje sa me shpejt nga opinioni ,perndryshe do i rezohet klani dhe do ta zere persiper

 8. Bomba says:

  Po Dem Xhepen e keni degjuar? Ja tani degjojeni (shikojeni) edhe Homo Enverin me Baba Faja Martaneshin duke I pickuar Cicat Enver Homos;

 9. hajdar kollodoku says:

  si rrejn bythqimat!
  harruan qe enver hoxha nxorri ligje qe denonte me burg pederastat dhe kurvat.
  “ushtrim kurvnije denohet me burg” ishte nje nen I kodit penal te shtetit te enverit.
  pederastija denohet me burg ishte ligj tjeter I kodit penal komunist.
  mardhenijet seksuale me kafshet,zoofilija,ishte po ashtu sanksjon I parashiku me ligj,
  mardhenijet seksuale me kufomat,nekrofilija,ne mos gaboj,ishte gjithashtu ne kodin penal shqiptar.
  kishte edhe vepra te turpshme qe denoheshin me ligj,si fetishizmi,dmth,kur tjetri prekte rrobat e brendshme brekt sytjenat, te nje femne te varme ne tel me u tha pasi ishin la,apo edhe kur I merr er brekve t palame te nje femne ,dhe knaqej seksualisht.
  e plot e plot kufizime te tjera penale,qe sot I bejn njerzit haptas nerper rrug e internete e neper filma e askush s can menderen. sot xen berisha I sales martohet me kusherinen kurse dulla ti priste bolet po te beje nje gje te till.
  e si do ishte me devijim seksual enver hoxha qe denoji kushedi sesa kurva dhe bythqima me burg?
  une jam democrat,me pelqen lirija dhe demokracija si dhe kultura e shendetshme perendimore.. por nji gje s kuptoj. si ka mundsi qe shtetet perndimore nuk mbajn qendrim korrekt ne raste shpifjesh te tilla,sepse ata vec pik humbin ne popull.
  njerzit e njofin enver hoxhen dhe kur shtypi I “lir” I demokracis nen perkrahjen e botes perndimore ben shpifje te tilla bajate dhe teper te papranueshme,se, a genjehet nje madhor me nje doz dhe lloj genjeshtre qe esht per femijet,? pra njerzit qe e kuptojn shqeto se esht genjeshter me vesh te gjat si ai I gomarit,atehere ata humbasin besimin dhe prirjen tek perendimi demokratik.
  ne vend te vesh vetlla qet syt. I thon ksaj.
  enverin shaje per ato qe ka se atehere ze vend fjala e jo per gjera qe si ka. se atehere edhe ato te meta qe ai ka ,nuk bejn hesap ne kandarin e njerzve te thjesht.
  megjithate,kto tema perverse I pelqejn demokratve se ata e krruajn bythen sa ne shal biciklete aq ne karrige e kolltuqe shteti e parlamenti.
  po mir more!
  kaq komb bythqi dhe qurranjos paskeni qen o shqiptare qe edhe nje “bythqi” si enveri ju shtypi? dhe kaq ngordhs paska qen perndimi saqe nje peder si enveri I vuni kufinin ke thona?!
  paradoksi esht I qart.
  ata qe sh[pifin le te shofin sumet e tyre se mos I kan te gjakosme nga hajdaret e globit te cilet si gjarprinj futen guvave e vrimave teerrta..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *