Filip Çakuli: Qytetari dixhital jam unë, ja si u tallëm me Berishën

“Drejtoresha e shkollës së mesme të Fushë-Krujës u filmua nga ‘Fiks’-i duke marrë 300 euro, por ‘Fiks’-i nuk e nxori filmimin kundrejt një ‘gjobe’ prej 10 mijë eurosh, që i pagoi drejtoresha!”

Kështu shkruajti dy ditë më parë Sali Berisha në një status në faqen e tij të “Facebook”-ut, ku akuzonte hapur emisionin investigativ për gjobëvënie.

Drejtori i emisionit, Filip Çakuli shpreh habi se si lideri politik i së djathtës merr të mirëqena “letrat anonime”, siç i quan ai denoncimet e “qytetarit dixhital”.

Duke folur për “GSH”, ai tha se kanë qenë pikërisht ata, që janë tallur me Berishën, duke i dërguar mesazhin.

Çakuli shprehet se e kanë bërë disa herë këtë gjë, duke i dërguar mesazhe Berishës, për ta vënë në lojë.

Dhe, pa bërë asnjë verifikim, Berisha i poston ato në faqen e tij në FB, si mesazhe nga “qytetari dixhital”.

“Si mund të merret e mirëqenë ç’do idiotësi dhe çdo paranojë e Sali Berishës?

Dërgon një letër anonime dikush dhe kjo letër anonime quhet e mirëqenë dhe e shpall ai.

Si mund të shpallet? Mund të quhet e mirëqenë një letër anonime?

Nuk është hera e parë që ai dështon.

Këtë mesazh ia bëri ‘Fiks’-i vetë.

U ulëm vetë ne dhe e bëmë një mesazh, ia bëmë që ‘Fiks’-i merr kështu dhe kaq.

Ne nuk duam të hakmerremi me këtë punë, sepse ajo ngjarje nuk ka ndodhur fare.

Mund ta verifikoni nëpër shkolla.

Nuk është mesazhi i parë që i kemi bërë”, tha Filip Çakuli.

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “Filip Çakuli: Qytetari dixhital jam unë, ja si u tallëm me Berishën”

 1. Arsimi says:

  Problemi qendron qe keto gjera Fiksi i ben vertet…
  Dihen boterisht bemat tuaja te gjobvenies

 2. Spartaku says:

  Mire beni qe talleni me Salin,se ai eshte tamam per t’u tallur,eshte bere lolo.Nuk ka faj,e ka nga pleqeria.

 3. BUJARI JU DEGJON says:

  Ore Filip,po si merresh me nje cope plak te rrjedhur e te pjerdhur???
  Kujdes,me teper respekt per te moshuarit… 🙂 🙂 🙂

  1. mergim tari says:

   Lali Eri I ka krijuar edhe nje lehtesi. Nga ora 07.00-09.00 mund te pije kafe me çmim te lire 20 leke. Mund te lexoje edhe gazeten e gajretit te Fahri Paçe Balliut te kenaqet. Vetem mos te marre me vehte transksionet bankare te te birit, SHKELZENIT, se I nis dite keq, I hyphen frika dhe fillon ti masturbohet truri per te bere zarare, KRIME, per te bere keq, si e vetmja menyre per te shpetuar veheten dhe trashegimtarin e krimit.

 4. j says:

  Nuk ka problem se ishte qesharak edhe para se ta tregoje.
  E ka kaluar çdo kufi të dinjitetit qytetar(edhe pse ky nuk është qytetar)

 5. leon says:

  Nuk eshte e vertete, qyetari digjital jam une.

 6. Aksi says:

  Saliu eshte bere si puna atij bariut me ujkun, qe kur erdhi ujku vertete, nuk e besoi njeri. Qe Fiksi, Stopi e te tjera formate si keto shkepen duke marre para per te publikuar ose per te fshehur skandale te lloj llojshme, kjo dihet dhe vetem budallai i mbyll syte para ketij fakti. Por e thene nga goja Sales cdo gje sado e rendesishme, behet qesharake. Kshu qe bjeri Filip se ta ka bo Zoti risk!

 7. Raimonda vërra says:

  Me e keqja eshte se ka njerez qe i vene mbrapa keti plaku skizofren

 8. Semanjaku says:

  Mire ja bene shpellarit,,,eshte ulur ne mes te rrugeve ne Shqiperi dhe si balozi i zi pengon cdo perpjekje per te ecur vendi perpara,,,nxirini bojen plakut te keq deri sa te perfundoi prapa hekurave bashke me familjen,,,asnje meshire per njeriun qe e ka cuar vendin disa here ne buze te gremines,,,ky njeri eshte pis i zi asnje pike te bardhe nuk gjen ne qenien e tij.

 9. "BOHOTINA" says:

  Saliu ka kaptuar aq shume nga trut saqe mund ti pervishet kujtdo, edhe FIKSIT, por para se te vinte ne pushtet ne 2005 vajti ne studio e i qujti: “Ju jeni avuketrit me te mire…”

 10. Saliu Komunist i pabese dhe serb.. says:

  Me Shabon Hunderrin , pra me Sali Berishen po tallen te gjithe se mos eshte vetem emisioni “Fiks-Fare”.
  Nerezit rrine neper klube pijne raki dhe pastaj fillojen talljen e byhes me skizofreni Sali Hunderrin.
  Emisioni “Qytetari Dixhital” po konkuron “fiksin” e Filip Cakullit, ka audience me te madhe.

 11. Gaqi Kacani says:

  Fiksi si Saliu esjte katandis. Dhan muti kaken….

 12. Kastriot says:

  QE KUR E PASKA ULUR GJIBEN FIKSI NE 10 MIJE EURO?! FILIPI PER CESHTJE TE TILLA TE LEHTA SPARA PRANONTE ME PAK SE 30 MIJE EURO. KY ESHTE PROBLEMI ME I MADH KETU TEK NE QE PLEHRA SI FILIPI SULMOJNE PLEHRA SI BERISHA E ANASJELLTAS

 13. pokeristi says:

  Z.Cakuli!”Qytetare digitale “mund te rrjeshtohen shume.Me finicion filozofik,do konsiderohen vetem ata ,qe me ndergjegje te plote tallin menderen me Malokun digital.Ju jini nje nga ata.”Maloku digital”,eshte unikal.

 14. vullent haka says:

  Po File po….shife se e ke Tenjen brenda….me demek ja cove vete Berishes…ahahahahaha

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *