FOTOT/ Mbreti saudit dhe shpura e tij mbërrijnë me avion të larë në ar në Indonezi

Mbreti i Arabisë Saudite Salman bin Abdulaziz al-Saud mbërriti sot në Indonezi me një shpurë të madhe dhe mes luksit.

Ai udhëtonte me një avion të larë në ar, preku tokën nëpërmjet shkallëve lëvizëse, dhe u shoqërua nga 1 mijë shërbëtore.

Ai do të qëndrojë në një dhimb VIP-ash në xhaminë e Xhakartas.

Me vetë mbreti saudit ka marrë edhe dy limuzina Mercedes-Benz s600 dhe gjashtë avionë të tjerë.

Në vizitën historike nëntë ditore kanë udhëtuar edhe 800 delegatë të tjera.

Kompania ajrore që u morr me transportin angazhoi 572 anëtarë të stafit të saj për mbretin.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/saudit-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/saudit.jpg","attachment_id":641465},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/saudit-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/saudit-1.jpg","attachment_id":641457},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/saudit-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/saudit-5.jpg","attachment_id":641461},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/saudit-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/saudit-4.jpg","attachment_id":641460},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/saudit-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/saudit-7.jpg","attachment_id":641463},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/saudit-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/saudit-8.jpg","attachment_id":641464},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/saudit-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/saudit-3.jpg","attachment_id":641459},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/saudit-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/saudit-2.jpg","attachment_id":641458},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/saudit-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/saudit-6.jpg","attachment_id":641462}]

4 komente në “FOTOT/ Mbreti saudit dhe shpura e tij mbërrijnë me avion të larë në ar në Indonezi”

 1. enter"" says:

  Funderrina, aleati I ameriqise….yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy hipokrite.

 2. ali vlora says:

  O Mbret ! Si nuk te vjen turp o sunit o pjelle e keqe qe njerezit vdesin per buke e ti lurash muti Sunit leshi bene gjith keto shpenezime marramendese. Tu shofte rraca jote o gjakpiresa .

 3. ali vlora says:

  O Mbret ! Si nuk te vjen turp o sunit o pjelle e keqe qe njerezit vdesin per buke e ti lurash muti Sunit leshi bene gjith keto shpenezime marramendese. Tu shofte rraca jote o gjakpiresa .

 4. albaniafirst says:

  Kur ka jevgu shume voj, lyen edhe koqet, thote nje fjale e urte e popullit te mencur shqiptar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *