Kush e ka pushtuar Bulevardin?

Nga Myslim Pasha*

Në pamje të parë duket se Bulevardin e ka pushtuar” Demos”i.

Sepse arkitekturën e shpifur e kësaj Proteste, e kanë projektuar dy nga modelet më të tragjike që ka pjellë Demokracia Antidemokratike e dy personazheve, Berisha dhe Basha…( I dyti, pjellë arketipike e Berishës ) të dy si përfytyrim tipik të dëshmisë së Krimit.

Ata në emër të Demos-it duke u shmdërruar shpifurisht, përdorin popullin e gënjyer të Antirepublikës së tyre, në këtë skenë aq të shëmtuar të dështimit të përgjithshëm shqiptar.

Kush e ka pushtuar Bulevardin ?

Aty, nën çadër janë fytyra njerëzore që kanë të drejtë të protestojnë, sepse për arësye që dihen në përditshërinë tonë, ia vlen të ndryshohet e të përmirësohet qeverisja. Për të cilët duhet të përcillet respekt. Por duhet thënë se ata janë të gjithë të gënjyer, aq rëndshëm, nga qëllimet, e lidershipit të PD-së, që në kërkim të shpëtimit të tyre vetjak kërkojnë t’i hedhin ata njerëz edhe një herë, si në Vitin e Mbrapshtë, 1997, janë ata që s’kënë menduar kurrë për hallet e popullit por vetëm për shpëtimin e vetvetes së tyre, të kredhur në krim. Ka një ngartërresë shumë të madhe me Lirinë dhe Demokracinë, jo vetëm në atë çadër. Janë ata që kërkojnë Dekrimin e Parlamemtit kur vetë janë në krye të listës së Kriminelëve dhe askush s’u bzan,

Kush e ka pushtuar Bulevardin ?

Dy mbiemërorët “B”- të, janë autorë të një krimi të jashtëzakonshëm Antikombëtar, që historia kurrë nuk do ta harrojë. Ata të dy e “pushtuan “ Detin e Arbërit dhe ia falën për qëllime të mbrapshta Shetit fqinj. Pa folur për integritetin territorial as për dinjitetin Shqiptar, pa folur për çmimin e madh të tragjizmit të kufijëve tanë, shitësit e Detit që të dy, e kanë një firmë të madhe në arkivat e historisë së tradhëtisë.

Kush e ka pushtuar Bulevardin ?

Ja kush janë ata që e kanë pushtuar Bulevardin, pushtuesit e detit. Të dy e përgjakën Bulevardin dhe po në vijim të atij gjaku, kanë ngritur çadrën brenda së cilës është fshehur Krimi i tyre dhe janë ata, që kërkojnë ta përgjakin sërish. Pas tyre, si askund tjetër në botë formacionet e Drejtësisë së Krimit, brenda shtetit kënë ngritur formacionin e madh të mësymjes për të penguar refromën në Drejtësi. Si mund të rrish në çadër e të lirëgjërosh për të risjellë edhe një herë masakrën demokratike , në emër të “demos” _it ?

Kush e ka pushtuar Bulevardin ?

“ Demos”- i që rri në çadër… sa keq ka rëë në këtë kapistër të së keqes së kombit. Drama shqiptare e demokracisë e çapëlyer kësilloj, duhet ta gjej një dritë, një drejtpeshim për të mos e çuar Shqipërinë sërish në kaos. Një pjesë e këtij demos_i e kanë votuar Sali Berishën dhe Lulzim Bashën, për inat të Republikës së Vërtetë, duke u bërë pjesë e rrënimit …dhe ata njerëz në çadër vijojnë të ngrejnë dy gishtat lart ! Ata votuan që të pushtetojnë mbi shqiptarët autorët e krimit antikombëtar, shitësit e detit, të pasurive kombëtare të tjetërsimit të pronës dhe e të groposjes së Drejtësisë e të përgjakjes së Bulevardit.

Dy “B”të, vijojnë të shpalojnë ligjërime për rrëzimin e Republikës së Vjetër, për të ngritur Antirepublikën.

Kush e ka pushtuar Bulevardin ?

* Koloneli i Detit, Profesor në Univesitetin Politeknik të Tiranës

REMOTE_ADDR:[]

31 komente në “Kush e ka pushtuar Bulevardin?”

 1. FATMIR LELI says:

  TE LUMTE MENDJA, GOJA, DORA. MERITON SHUME…………RESPEKT

  ME SHUME RESPEKT E KONSIDERATE

  FATMIR LELI

  1. ilmi gucaj says:

   te lumte dora per ate pergjigje qe u jepe dy krimineleve te ketij vendi te cilet kane lene gjurem te ky popull qe me ndryshimin e sistemit e deri me sote dhe prap nuk heqin dore nga poshtersite por perseri duan ta cojne edhe nje here ne vitin e mbrapshte te 1997 per te mbrojtur veten e tyre dhe familjet nga drejtesia ,por e kane te kote se nje dite do pergjigjen para ketij populli.

   1. Bekimi says:

    P nuk e mësuat që nuk e mësuat zgjedhimin e foljes “jap” për të gjitha kohët e vetën e duhur, mor burri dheut?

  2. Muri says:

   Une jam salier i kopese se saliereve, dhenve, dhive, derrave, qenerve, gomereve, ujqerve, çakejve. Eshte e pamundur qe kreu i kopese tone te kete lidhje me keto thashetheme. Ai egersire nuk mund te kete qene as zagar i i oxhakut te Enver Hoxhes. Ai shpellar nuk mund te jete as spiun i Serbise. Turma jone eshte me e çmendura, llumi i perparimit ne Shqiperi dhe akoma me shume keshtu eshte shpellari ne krye te kopese tone. Na e kemi per nder te udhehiqemi nga nje shpellar, egersire, kriminel, spiun i Serbise.

  3. Ferak says:

   Z. Myslim Pasha eshte nje kandidat model per President.

 2. Mika says:

  Me pak shkrim ke thene poshtersite dhe krimet e mbi 20 viteve. Mjere ne qe Demos’i Shqiptar ka individ kaq mercenar, qe vijojne te mbeshtesin kete lukuni. Keta thone mjaft qe s’me kafshoi mua qeni i terbuar i pushtetit paçka se vrau te tjere…
  Me ke e kane merine qe nuk shohin e nuk kuptojne se kujt jane duke ja shitur shpirtin?.
  Çfare i lidh kaq shume keta individe te Demo’sit Shqiptar qe vijojne te freskojne radhet te çadra per ta tejzgjatur kete perçmim te te protestuarit por me thelb e permbajtje shkaterrimtare te interesave popullore e kombetare?.
  Z. Myslim respekte per personin e personalitetin tone.

 3. Disidenti says:

  Bukur i tregon kriminelet e sabotatoret e shtetit

 4. Spartaku says:

  Respekt te thelle zoti MYSLIM PASHA! Je nje shqiptare me ndjenja te larta patriotike,dhe gjithemon ke shprehur te vertetat e tradhetise se Berishes dhe Bashes,qe sakatuan trupin e shqiperise,duke i shitur greqise nje pjese te trupit te saj.Keta armiq te betuar te shqiperise,po bejne çmos,dhe po perpeliten t’i shpetojne vetingut,duke dal hapur kundra interesave te popullit dhe te Amerikes dhe BE-s.Pikerishte keta maskarenj e antishqipetare,e kane bllukuar bulevardin,me njerez te genjyer e te shitur.

 5. Ridvan says:

  Nje shpirt atdhetar bene analiza te tilla ku demaskon agjenturen serbo greke qe per te shpetuar grabitjen e popullit dhe demin eqe i kane sjell kombit jane gati qe te marin prape pishen e te djegin Shqiperine.Ku eshte Kreshnik Spahiu qe para 4 vitesh kerkonte Avni Rustem kunder Esatit Sali.Ka akoma burra vatani kolonel.

 6. shqip says:

  Respekte per Ju Z. Myslim Pashaj.Jeni njeriu qe na frymezoni te mendojme e shpresojme se ka edhe njerez si ju qe mendojne per kete shqiperine tone te dashur.

 7. "BOHOTINA" says:

  Te pershendes me zemer. Nuk eshte njelloj te pershendetish me zemer dhe me buze a me xhep, sic kane bere keta birbot antikombetar qe jane personazhe te ketij pamfleti qe nxjerr sot.

 8. duno says:

  Ky tutkuni qe doli nga hici dhe qe e etiketojne koloneli i detit vajti nja 10 vjet qe na can trapin duke e trajtuar veten si hero , ku ne 20 shkrime qe ka bere 21 flasin per heroizmin e tij qe na shpetoi detin nga bajlozi i zi Te qifsha detin e token e Shqiperise qe nuk eshte me e shqiptareve por sot eshte ne duart e nje grushti banditesh e oligarkesh qe bejne me te e me shqiptaret ci do bytha . Ata njerez o tutkun nuk kane dale te shpetojne askend , por kane dale atje sepse jeta ne kete vend eshte bere nj ferr i vertet , sepse kjo toke e ky det nuk u ofron sot asgje , jo per faj te tokes e te detit por per faj te atyre qe e kane mare peng kete vend dhe qe ty me trushkultesine tende i mer ne mbrojtje .

  1. Basha ka dale ne “Proteste”, se bashku me disa kanarina e k…e kandari, qe I paguan 5 mije lek te reja per cdo dite. Kur degjoja mbreme si artikullonte cdo fraze, mu duk vetja sikur isha ne nje kopesht e femijet po ziheshin. Merrte fjalen I “gjori”, duke u perpjekur me cdo kusht ti shpetoj Vetingut. E di se me Vetingun, do futet ne Biruce dhe ska me Hollande. As Europa as Amerika sdo e pranojne me kete Spurdhiak, kriminel, hajdut, vrastar, tradhetar te Popullit Shqiptar. Keto jane perpjekjet e fundit te ketij krimineli me fytyre “engjelli”, qe duket se frika I ka hyre ne palce dhe sdi cthote. I rrofte Kafazi se pellumbat kan hik….

  2. fakti says:

   duno !
   po ti o i “zgjuari i kombit” nga kush g.p s.me ke dale, qe flet keshtu kunder njeriut me te guximshem te ketyre 26 viteve ?!
   A e ke pare veten ndonjehere ne pasqyre e ti besh pyetjen vetes se ç,ke bere ti per Shqiperine ?
   Laje gojen para se te permendesh emrin e Myslym Pashajt o truthare.

  3. Bushi says:

   O Duno! Paske qene koqe kandari fare.Qe nga vjen ti more lumadh? Mos vjene nga shoqeria e jote e gomarve? Po pse kush e beri shitjen e detit greqise? Nuk ishte Berisha dhe Basha qe hodhen firmat? Edhe per kete nuk je ne gjendje t’a kuptosh?Megjithate ti ke bindjete tua dhe nuk kame kundershtim,por te pakten thauj te drejten.Pershendetje.

 9. QYTETARI OPTIMIST says:

  Zoti Kolonel Pashai, je nderi dhe krenaria kombetare. Analizat tuaja na mbushin me gezim dhe shpres qe ta duam akoma me shum Atdheun dhe popullin ton. Esht e neveritsheme kur shikon qe dy figura te diskredituara, Berisha e Basha, qe kan vjedhur, kan vrare, kan shitur interesat kombetare, detin, Greqis, pasurit tokesore e nentokesore te huajve, si CEZ, ARMO. ALPETROL, qindra e mijra hekater tok, faslliceve e dobiceve ne zonat bregdetare, cperfytyrimin e qytetareve duke i kethyer ne hajdut dritsh, uji, pyesh e pronash, ata qe shkateruan aresimin, degjeneruan drejtesin, shkateruan shtetin dhe tani per turpin e tyre zen bulevardin, duke bere edhe thirje fashiste per armatosje te qytetareve, perdorim force, per rrezimine qevris Rama, vetem e vetem se kan frik nga rreforma ne drejtesi, Vettingu dhe mbi te gjitha kerkojn me mashtrim e genjeshtra te rikethejn parajsen e humbur, pushtetin.

 10. Zoti Qofte me Popullin says:

  Lus zotin qe shpirtligesia e lugeterve berishobashe te mos kete tragjedi te reja per Popullin Shqipetar
  Keta bandite te betuar per te destabilizuar vendin Jo vetem hidrocentralet Por edhe detin duan tju a hedhin ne persiper per te shpetuar nga Mali me krime qe Kane bere ne keta 26 vjet

 11. Analisti qeros says:

  Kolonel ! A nuk te ka shkuar ne mendje se shumica dermuese e vizitoreve te cadres jane fakire qe shkojne aty per te pire ndonje kafe qyl dhe as nuk e kane idene se cfare kerkojne? Kurse nje pjese tjeter si puna e malokeve Marku apo Gjonmarku bejne pergatitje per tu perfshire ne listat e deputeteve. I vetmi qe e di perse ka dale ne cader eshte Basha qe po lufton me shpirt per te shpetuar lekuren personale te tij dhe te shefit te tij
  Keto jane momentet fatkeqe te ketij kombi qe ne momentet kur fati i ofron dicka te mire disa gjoja lidere shkaterojne gjithcka dhe historija e Shqiperise ka plot shembuj te tille. Merhumi Enver per lekuren e tij mbajti te izoluar vendin nga gjithe bota. Pasardhesi i tij shpellar e dogji gjithe vendin vetem e vetem per te shpetuar bythen e tij. Te shpresojme se SH.B.A nuk e kane qejf tu shkelesh ne kallo.

 12. beso says:

  Respekt kolonel.Edhe ata qe jane ne cadet jane te lidhur ditekte e indirekte me sistemin kriminale e vjedhes se Basha-Berishizmit.Prandaj mos i beni te pafajshem.Pakenaqesit qe mund te kene nuk mund tja qaje keti populli banda kriminale e diskretituar kombetarisht e nderkombetarisht.Pra ata qe mbeshtesin sistemin e koruptuar jane ata qe kane perfituar nga droga korupsioni ,jane ata qe ju sulen ne 97-ten jugut te Shqiperise.

 13. emigranti says:

  po zoti pashaj dhe faji me i madhe ketu eshte i adriatik llalles qe nuk kryen detyren lejon akoma kriminelat te livadhisin prandaj eshte i domosdoshem vetingu qe nuk pranon pd. SEPSE humbin avokatin e forte adriatik llalla.

 14. Bomba says:

  Nga Jugu I Greqizuar I kopshtit Zoollogjik je ti? E late shqiperine Injorant e Idiot per 50 vjet por…………..Me perkrahjen e Kounizmit Bllokist e Drogist po kerkoni ta e leni kete shqiperi edhe nja 50 vjet te tjera ne Injorancen e Idiotesive te Jugut te dhe Miladin popovicet?atyre Koke Lash e Koke mora.Ju pame juve per 50 vjet .Ju pame juve per 8 Vjet 1997-2005 dhe po ju shohim prape ju 2013-2017.Jeni po njesoj gomar hyt ne pushtet dhe Gomar dolet shqiperine gjithmone te vrafer e bete dhe te vrafer po e mbani.Ju do te beni pushtet?????????? jU jeni patriote duke bashkepunuar (shitur)me Dushan Mugoshat dhe Miladin Popovicet? ju jeni turpi I kombit dhe largohuni nga qeveria dhe pushteti po deshet qe kjo shqiperi te behet,te konkuroje me Europianet dhe ky popull te ket nje jete normale se ndryshe 80% e popullsise shqiptare do te haj Buke misri si ne Kohen e tuaj kriminale.Largohuni nga pushteti shqiptar se ju per shum shekuj —– deri me 2017 keni qene dhe jeni Gomar dhe keni tru gomari.Nuk behet shteti me droge, me padrejtsi,me korrupsion,me vjedhje dhe me njerez pa karakter e te degjeneruar sic eshte e gjith qeveria e juaj e Jugosteve

  1. Angelo says:

   Aha shoku te paska ik petlla. Ik futi nje pace me jugistin 55 Fahric Ballic. Vjen ne vete

 15. J.R .B. says:

  Cdo dite lexojme shkrime kaq te verteta,kaq brilante kaq domethenese per te kuptuar realitetin ,dhe cuditemi se si keta njerez qe I vene mbas Lulit dhe saliut akoma nuk arrijne te kuptojne realitetin ,nuk arrijne te kuptojne se keta kriminele kerkojne ti shpetojne burgut

 16. vaso says:

  Z.KOLONEL!Ekzistojne per cudine tuaj nje mase e madhe qe beson se duhet te protestoje.Sepse do apo jo interesat i ka te lidhura me ate groupim politik,sepse beson se vetingu do prodhoje lufte te re klasash,[te korruptuar dhe te pa korruptuar],sepse duan te vazhdojne te kete GJK te pavarur,si ajo qe ju dha te drejte juve.Tek e fundit pa dhune.Kjo eshte demokracia.
  -Po ku di dhia c’eshte tagjia.

 17. AVNI RUSTEMI says:

  PSE TE MOS JETE PRESIDENTI YNE I ARDHSHEM KY NJERI I RESPEKTUAR NGA TE GJITHE E PATRIOT. PER TE TILLE BURRA KA NEVOJE KY VEND.

 18. heretiku says:

  Bulevardin, profesor i nderuar, e ka pushtuar llumi i kombit; ne protesten e 18 Shkurtit ishin mbledhur te gjithe plehrat nga ishin dhe nga s’ishin, te gjithe ata qe kishin vjedhur energjine elektrike per vite te tera, te gjithe ata qe kishin bere ndertime pa leje, qe kishin vjedhur ujin, “personazhet e Tokave te Zanuna” etj. dhe qe kjo qeveri u tha Stop. Ky lloj llumi dhe balte la prapa bishtin e vet, qe aktualisht vegjeton ne bulevard. Kur thuhet “çadra e lirise” ben te shkrihen gazit edhe pulat. N.q.s liria duhet te vije nga keto kerma, atehere hapu dhe ( toke ) te futem. Keto plehra jane te dirigjuara nga kryeplehrat qe duan te shpetojne lekuren dhe paret e vjedhuar te popullit, nga drejtesia qe po afron.

 19. Kanina e Ismailit says:

  Paci uraten i nderuar Kolonel \Myslim Pashaj.,,,!Ke qene gjithmon ne sherbim ye atdheut, me vepra dhe akoma te njejten gje po beni.Te rroshe sa Mallakastra trime !!!

  Perpara drejtesise stani Serb ,me ne krye Sali SERBIN!!!

 20. loni says:

  Zoti Kolonel Pashai te pegezoj per shkrimin ; kam nje pyetje nese mund te me pergjigjesh; nuk ishte indare kufiri detar midis shqiperise dhe greqise ne kohen e Enverit ? c’fare ndarje u be me kete marveshjen detare ? respekte.

 21. ali vlora says:

  Respekte ! Eshte e afert koha kur historia do flase per JU. Tung.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *