Mustafa: Demarkacioni do të ratifikohet, vizat do të hiqen

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa deklaroi se Marrëveshja për Demarkacionin e Kufirit me Malin e Zi do të ratifikohet nga deputetët e Kuvendit të Kosovës.

“Ratifikimi nuk duhet të dështojë pasi bëhet fjalë për shtetin. Asnjë shtet nuk ka paraqitur problem dhe ne do ta bëjmë. E vetmja gjë që vetëm mund të ketë vonesë rreth liberalizimit të vizave. Nuk jemi të interesuar që të prolongohet liberalizimi i vizave”, tha Mustafa.

Kryeministri nuk e tha me saktësi se kur do të dërgohet për ratifikim në Kuvend kjo marrëveshje, por përmendi disa procedura paraprake deri te votimi nga përfaqësuesit e popullit.

Ndërkohë, opozita është zotuar se nëse marrëveshja sillet në kuvend për ratifikim do të bëjë çdo gjë për ta penguar, duke mos përmendur format që do të përdoren.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

1 komente në “Mustafa: Demarkacioni do të ratifikohet, vizat do të hiqen”

 1. DIBRANI says:

  O Isë Mustafa , boll kanë shirë dhe marrë troje shqiptare sllavo-grekët !
  Si pranon ti , që të coptosh edhe më tej tokat shqiptare , për të marrë
  të drejtën e lëvizjes pa viza ?! Ti nuk je njeri si çdo qytetar , që të mos e
  kuptosh , se Kosova do e marrë të drejtën për të lëvizur pa viza , ne mos
  sot , me siguri neser . E kaluara e jote politike , e marrë në kompleks
  me këtë të sotmen , le jo vetem shumë për te dëshiruar , por
  edhe për të DYSHUAR ! Kjo që po të them , është më e pakta !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *