Nik Spahiu: Takim im, besa-besë me Berishën. Burrat e shtetit i lënë pas meritë personale

Kryetari i Aleancës Kuqezi, Kreshnik Spahiu, deklaron se bashkë me ish-kryeministrin Berisha i kanë lënë pas konfliktet e së shkuarës dhe janë bërë bashkë në kauzën për të rrëzuar Ramën nga pushteti.

Në një intervistë për “Panoramën”, Spahiu shpjegon qëndrimet e forta që ka mbajtur ndaj Berishës dhe arsyet përse ndodhi takimi me të në çadrën e ngritur përpara Kryeministrisë.

Duke folur për takimin me Berishën, ai sqaron:

“Ato takime ishin një “besa-besë” simbolike për të vazhduar në një kauzë, e cila lë pas mëritë dhe inatet personale.

Mendoj që në politikë, burrat e shtetit duhet të mbyllin disa kapituj personalë dhe të shikojnë përpara në historinë e tyre politike dhe në drejtimin e vendit.

Besoj që në spektrin e djathtë ai takim është pritur mirë”.

Sipas Spahiut, atë me Berishën dhe Bashën e lidh edhe ideologjia dhe doktrina politike.

Kjo ka qenë arsyeja përse Aleanca Kuqezi nuk shkoi majtas. Një lëvizje nacionaliste nuk mund të bashkohej me internacionalistët, me të majtën shqiptare. Lëvizja jonë e ka vendin tek e djathta”– thotë ai.

Por nëse kthehemi pas në kohem, këto kanë qene deklaratat dhe akuzat e ndërsjellta Berisha-Spahiu.


Akuzat Berisha-Spahiu by lapsi-al

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Nik Spahiu: Takim im, besa-besë me Berishën. Burrat e shtetit i lënë pas meritë personale”

  1. Agron says:

    Po qe dhe ky bythec ”burre shteti” paskemi humbur kot gjithe jeten !

  2. KOMBI says:

    NIKU, ESHTE NJE KAMELEON I FELLIQUR , NUK JA VLEN TE MERRESH ME TE .

  3. Fatosi-kosove says:

    Nuk e besoja se kreshnik zeza dikur antisali berishe qe do ti futej ne prapanice si miza e kalit,te pakten te mos i kishte mashtruar shqiptaret me partiqken “Aleanca Kuq e Zi”,pasi kjo po del se ishte vetem mbulese,sikur ka harruar kreshnik zea kur sali berisha e shante dhe kercenonte si sherbetor i Rames,e hoqo me turp nga zvprokurori dhe nuk la gje pa e share deri ne nane,ue filloi kreshnik zea me nje premtim per bashkim kombetar dhe qlirim te Qamerise,por e gjitha paska qene ne marreveshje me sali berishen e greket,prandaj keta dy skan burreri perkundrazi kane poshtersi dhe kurveri qe shiqyr zotit qe jane “meshkuj” se po tishin femra do tna kishin bere bezar,sidoqofte turpi dhe poshtersia sdo i le as ne ate bote te qete,e sidomos gjaku i shqiptareve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *