Studimi, islami do jetë feja më popullore në planet në 2070

Feja islame do të ketë më shumë besimtarë se sa feja e krishterë në vitin 2070.

Ky është përfundimi i studimit të kryer nga Pew Research Center me qendër në Washington DC, sipas të cilit pas 53 vitesh, të dyja fetë do të kenë numër të barabartë ndjekësish në botë, nga 32% të popullatës,

Ndërkohë studimi parashikon që në Evropë do të ketë një rritje të madhe të numrit të myslimanëve, ashtu si edhe në SHBA.

Në vitin 2100, feja myslimane do të ketë 1% të popullatës globale më shumë krahasuar me atë të krishterë.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Studimi, islami do jetë feja më popullore në planet në 2070”

 1. albaniafirst says:

  Kujt I plasi. Nuk eshte feja e shqiptareve. U fut me force nga pushtuesit turq. Feja jone eshte shqiptaria

 2. Adam says:

  ISLAM nuk eshte religjon eshte regjim diktatorjal atje ku eshte ne pushtet eshte diktature dhe atje ku eshte ne minoranxe nje vater tensjoni

 3. Pi Nderi says:

  Nese feja e shqiptarit eshte shqiptaria atehere kombesia e shqiptarit eshte islamizmi!!!!!

 4. Pi Nderi says:

  Nese feja e shqiptarit eshte shqiptaria atehere kombesia e shqiptarit eshte islamizmi!!!!!!

 5. Aureli says:

  Do te perhapet posi, si kanceri ne evrope nga metodat perfide dhe barbare. Spiuno komshiun ne falet apo jo. Po guxove te lesh islamin je i denuar me vedkje ndersa jane te miresardhurit e konvertuar nga fete e tjetra ne islam.
  Islami nuk eshte fe, por terror ne vetvete, shpelarje truri dhune ndaj grave dhe femijeve!

 6. Star says:

  Reklame e bere nga qarqe islamofobe dhe qe edhe kjo gazete po ndihmone ne kete drejtim. Jane te gjitha te paguara per tu paraqitur te tilla. Ptu rrace e ………..

 7. Edhe ti says:

  Po keta trimat sikur do te merrnin boten me mesimet e te madherueshmit kuran ,apo plani i pare deshtoi ,tashi nga xhihadi i rrugeve do jete xhihad mbi grate

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *